Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Про стан виконання міської програми по захисту прав і інтересів дітей, запобіганню дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень на 2015-2019 роки у 2015 році

Ноябрь 12th, 2015 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

П Р О Е К Т Р І Ш Е Н Н Я

___________ 2015 р. м. Павлоград № ______

Про стан виконання міської програми
по захисту прав і інтересів дітей, запобіганню
дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню
дітьми правопорушень на 2015-2019 роки у 2015 році

Згідно зі ст. 40, ч.1 ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міською програмою по захисту прав і інтересів дітей, запобіганню дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень на 2015-2019 роки, затвердженою рішенням сесії міської ради від 23.12.2014 р. № 1460-49/УІ, виконком Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота щодо захисту прав і інтересів дітей та запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності.
Усі заплановані заходи на 2015 рік виконувались відповідно до завдань програми в межах бюджетного фінансування. На виконання програми в поточному році були заплановані кошти в розмірі 136.4 тис. гривень, які використані за призначенням.
З метою посилення координації, удосконалення організації роботи з дітьми та батьками в місті працювали координаційна рада з питань материнства та дитинства, комісія з питань захисту прав дитини, дорадчий орган для здійснення координації дій між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах, які розглядали і колегіально вирішували самі складні дитячі проблеми та труднощі.
Для покращення захисту прав та інтересів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, профілактики правопорушень та дитячої бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання в місті чітко визначені відповідальні за роботу з дітьми, встановлений порядок виявлення, постановки на облік, проведення звірок, звітності і в цілому вся система роботи з дітьми та сім’ями.
В місті налагоджена співпраця та взаємоінформування з соціальними службами, лікувальними, навчальними закладами та правоохоронними органами з даних питань.
Станом на 01.11.2015 року на обліку в місті перебуває 145 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі 3 дітей, які зазнали жорстокого ставлення з боку батьків.
В роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, активно працювали всі суб’єкти соціальної роботи.
Для захисту дітей, які потрапили в кризову ситуацію, надання їм всебічної допомоги та підтримки відповідно до затверджених графіків проведено 83 рейдових заходи, в тому числі “Діти вулиці”, “Урок”, “Сім’я”.
Під час сумісних рейдів відвідано та обстежено за місцем проживання понад 5 500 сімей з дітьми. Під час сумісних заходів відвідано та обстежено за місцем проживання понад 5 500 сімей з дітьми.
Усіх батьків було попереджено про відповідальність за невиконання батьками своїх обов’язків.
Винесено 749 офіційних попереджень про своєчасне обстеження дітей, їх лікування, створення належних умов для їх утримання, виховання, навчання та розвитку.
86 батьків, які не забезпечують належного виконання батьківських обов’язків з виховання своїх дітей притягнуто до адмінвідповідальності за ст. 184 КУпАП.
2 батьків засуджені до кримінальної відповідальності за ст. 166 ККУ.
За рішенням суду 12 батьків позбавлено батьківських прав відносно 12 дітей.
В рамках міської програми по захисту прав та інтересів дітей, запобігання дитячій бездоглядності, з метою залучення всіх дітей шкільного віку до навчання в школі, 155 дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, вручені набори шкільного приладдя.
Влітку поточного року діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, безкоштовно оздоровлені в пришкільних та заміських оздоровчих таборах.
З метою посилення індивідуально-профілактичної роботи з дітьми і батьками у кожному закладі освіти працювали педагогічні, адміністративні, батьківські ради та учнівські органи самоуправління.
Службою у справах дітей разом з кримінальною міліцією у справах дітей, відділом освіти, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено в кожному закладі освіти День профілактики.
Продовжила роботу психолого-медико-педагогічна консультація. До її роботи залучені медичні працівники для надання рекомендацій дітям з вадами розвитку щодо залучення їх до інклюзивного навчання.
Для подолання неблагополуччя в сім’ях, перевиховання важких підлітків і надання їм медико-соціальної допомоги в місті працюють “Клініка, дружня до молоді” та “Кабінет, дружній до молоді”.
За звітній період лікарями та психологами клініки та кабінету було прийнято понад 930 дітей, батьків, законних представників дітей.
В місті відсутні бездоглядні та безпритульні діти.
На обліку в службі у справах дітей перебуває 339 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі 85 дітей-сиріт. Це на 24 дитини менше, ніж в 2014 році.

Виконуючи вимоги законодавства щодо розвитку сімейних форм виховання, в місті активізована робота по забезпеченню права кожної дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї.
На сьогоднішній день 329 дітей, або 97 % від загальної кількості дітей, які залишилися без батьківського піклування, реалізували своє право на виховання в сім’ї.
З метою проведення моніторингу з питань соціального захисту дітей до Єдиної інформаційно-аналітичної системи „Діти” занесені дані на 384 дитини-сироти, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
В поточному році виявлено і взято на облік 23 дитини, які залишилися без батьківського піклування. Всім дітям наданий правовий статус. Діти влаштовані під опіку, піклування та усиновлені. Жодна дитина не влаштована до інтернатного закладу.
В місті діє 13 прийомних сімей, де виховується 23 дітей та два дитячих будинки сімейного типу, де виховується 13 дітей. Планується відкриття третього будинку сімейного типу.
Усиновлено 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 5 – внутрісімейне усиновлення.
В святкових заходах до Дня захисту дітей прийняло участь понад 11 500 дітей.
До Дня усиновлення 30 сім’ям усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків вручені Подяки міського голови та подарунки.
Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, користуються законними пільгами. Вони безкоштовно обстежуються, лікуються, оздоровлюються, харчуються, отримують шкільну та спортивну форму, навчаються в школах естетичного виховання, відвідують спортивні гуртки та секції.
Дітям під опікою та піклуванням своєчасно виплачується пенсія та державна матеріальна допомога, яка збільшилась з вересня цього року.
За дітьми зазначеної категорії зберігається житло. В рамках реалізації програми придбана однокімнатна квартира для особи із числа дітей-сиріт та 15 випускників отримали кімнати в соціальних гуртожитках міста.
Служба у справах дітей, відділ освіти та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснювали контроль та нагляд за умовами проживання, утримання та виховання дітей, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та в сім’ях усиновлювачів. Порушень прав дітей не встановлено.
Протягом року до служби у справах дітей надійшло 975 звернень, інформацій, відомостей відносно дітей. Всі вони всебічно розглянуті в установлений законом термін. Дітям надана необхідна допомога та захист.
Працівники служби у справах дітей приймали участь у розгляді громадських та кримінальних справ відносно дітей. В судовому порядку захищені житлові, майнові та інші права 193 дітей.
Заплановані заходи міської програми на 2015 рік виконані.
Але, незважаючи на проведену роботу, залишаються проблемними питання, які потребують вирішення:
— зростає кількість дітей, які перебувають у складних життєвих
обставинах, і потребують допомоги та захисту;
— загострюється проблема жорстокості між однолітками та скоєння суїцидів
дітьми;
— не зменшується кількість дітей, які схильні до вживання шкідливих речовин;
— потребує покращення контролю та нагляду за умовами проживання,
утримання та виховання за дітьми, які виховуються в сім’ях опікунів,
піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та в
сім’ях усиновлювачів.
— не в повній мірі використовуються можливості засобів масової інформації в
профілактиці правопорушень та скоєння злочинів дітьми.
У зв’язку з вищезазначеним з метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, запобігання дитячої бездоглядності, виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В :

1.Вважати стан виконання міської програми по захисту прав і інтересів дітей, запобіганню дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень на 2015-2019 роки задовільним.

2. Службі у справах дітей (Данильчук), відділу освіти (Дем’яненко), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( Вільхова), відділу охорони здоров’я (Герасименко), управлінню праці і соціального захисту населення (Бобровницька), управлінню Пенсійного фонду України в м. Павлограді та Павлоградському районі (Морозова), відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін), відділу по обліку комунального майна та житлової площі (Лисак), відділу культури (Підплетько):

1) суворо дотримуватись вимог чинного законодавства в роботі з дітьми та не допускати порушень їх прав і інтересів;
2) підвищити ефективність роботи щодо профілактики соціального сирітства;
3) забезпечити взаємоінформування та співпрацю в роботі з дітьми і сім’ями;
4) висвітлювати проведену роботу з дітьми та сім’ями в засобах масової інформації.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

3. Службі у справах дітей (Данильчук):

1) забезпечити в місті реалізацію державної політики у сфері охорони дитинства, захисту прав і свобод дітей, відповідно до вимог чинного законодавства України;
2) покращити контроль за організацією виховної роботи з дітьми та їх батьками за місцем навчання та проживання;
3) своєчасно встановлювати статус дітям, які залишилися без батьківського піклування;
4) вживати вичерпних заходів щодо реалізації права кожної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї;
5) взяти під особливий контроль питання соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей, та прибули з районів проведення антитерористичної операції
6) посилити контроль за умовами проживання, утримання, виховання, навчання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та нагляд за усиновленими дітьми;
7) забезпечити належний контроль за збереженням житла та майна, яке на праві власності чи праві користування належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування;
8) своєчасно вилучати дітей із неблагополучних сімей, де умови проживання є небезпечними для їх життя та здоров’я;
9) скоординувати діяльність сектору кримінальної міліції у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів освіти та охорони здоров’я щодо попередження, своєчасного виявлення та надання соціальної, медичної, психологічної, педагогічної допомоги і підтримки дітям, які зазнали насильства або жорстокого поводження.
10) проводити семінари та наради з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями з метою надання правової допомоги, роз’яснення чинного законодавства щодо дотримання прав дітей —
сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та підвищення відповідальності за виконання своїх обов’язків.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

4. Відділу освіти (Дем’яненко):

1) підвищити відповідальність класних керівників за дотриманням прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
2) своєчасно виявляти дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей, які залишились без батьківського піклування;
3) активізувати індивідуально-профілактичну, виховну роботу з дітьми облікової та пільгової категорії за місцем навчання і проживання;
4) здійснювати контроль за відвідуванням дітьми навчальних закладів з метою отримання ними обов’язкової загальної середньої освіти та запобігання дитячій бездоглядності;
5) активізувати роботу виявленню та проведенню профілактичної роботи з батьками, які не виконують свої батьківські обов’язки по ранньому;
7) підвищити рівень попереджувально-профілактичної та роз’яснювальної роботи, спрямованої на попередження насильства в сім’ї, жорстокого ставлення до дітей, між однолітками та суїцидів серед дітей;
8) організувати проведення профорієнтаційних акцій серед учнівської молоді з метою ознайомлення з чинним законодавством про працю неповнолітніх та негативним впливом її найгірших форм на їх здоров’я, особливо залучення дітей до збройних конфліктів;
9) здійснювати постійний контроль за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та в неблагополучних сім’ях;
10) удосконалити систему роботи з дітьми та батьками з питань попередження суїциду серед дітей та вживання ними шкідливих речовин;
11) постійно інформувати відділення № 3 м. Павлограда комунального закладу “Дніпропетровський наркологічний диспансер” Дніпропетровської обласної ради”, кримінальну міліцію у справах дітей про виявлені факти вживання шкідливих речовин дітьми та їх батьками, співпрацювати з даного питання з відповідними установами;
12) залучати всіх дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, схильних до правопорушень та злочинів до змістовного дозвілля, їх участі у спортивних гуртках, секціях, культурно- розважальних заходах.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

5. Відділу охорони здоров’я (Герасименко), головним лікарям лікувально-профілактичних закладів м. Павлограда, начальникам СМСЧ ( у межах компетенції):
1) забезпечити виконання вимог чинного законодавства з питань обстеження, лікування, щеплення та оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;
2) вжити заходів щодо щорічного першочергового профілактичного огляду дітей з сімей соціального ризику;
3) продовжити проведення в закладах охорони здоров’я та загальноосвітніх навчальних закладах – “Дня школяра”;
4) здійснювати заходи щодо виявлення неблагополучних сімей на ранньому етапі;
5) забезпечити своєчасне надання повідомлень службі у справах дітей про знайдених, покинутих батьками дітей в пологовому будинку, в дитячих відділеннях;
6) поліпшити ефективність роботи з проведення патронажу(за необхідністю) сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

6. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін) :

1) проводити попереджувальну роботу по недопущенню в сім’ї жорстокого ставлення до дітей, відповідно до вимог Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”;
2) забезпечити безкоштовне оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, відповідно до вимог чинного законодавства;
3) залучати дітей та молодь облікової та пільгової категорії до розвитку фізичної культури і спорту, забезпечувати відвідування ними спортивних гуртків та секцій.
Термін виконання: протягом 2015-2016 років

7.Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Вільхова):

1) продовжити роботу по виявленню сімей та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та надавати необхідну допомогу у вирішенні їх проблем, насамперед на ранніх етапах;
2) забезпечити інспектування та соціальний супровід сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;
3) надавати якісні соціальні послуги сім’ям та дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, спрямованих на підтримку виховної функції сім’ї та відповідального батьківства з метою недопущення вилучення дітей із сімейного оточення;
4) забезпечити соціально-психологічну підтримку вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах;
5) проводити дієву роботу щодо попередження насильства в сім’ї, скоєння суїцидів серед дітей та молоді;
6) забезпечити інспектування дітей, які перебувають під опікою, піклуванням та здійснювати соціальний супровід дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу;
7) забезпечити соціальний супровід випускників та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою їх адаптації в суспільстві.
Термін виконання: протягом 2015-2016 років

8.Відділу культури (Підплетько):

1) забезпечити безкоштовне навчання дітей пільгової категорії та дітей з багатодітних сімей в закладах культури, дитячих музичних школах;
2) виявляти та залучати обдарованих дітей до образотворчого та інших видів мистецтв, проведення міських культурно-освітніх, дозвіллєво-розважальних програм, конкурсів тощо.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

9. Управлінню праці та соціального захисту населення (Бобровницька) своєчасно призначати та здійснювати виплати державної допомоги на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, виховуються в прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

10. Управлінню Пенсійного фонду України в м. Павлограді та Павлоградському районі (Морозова) своєчасно призначати та здійснювати виплати пенсій по втраті годувальника на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування .
Термін виконання: протягом 2015-2016 років

11.Відділу по обліку комунального майна та житлової площі (Лисак) вживати заходів щодо своєчасного взяття на квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та забезпечити їх житлом або кімнатами в соціальних гуртожитках міста.

Термін виконання: протягом 2015-2016 років

12. Комунальному підприємству “Павлограджитлосервіс” (Петля), приватному підприємству “К-П-1”(Кравченко), об’єднанням співвласників багатоповерхових будинків та житлово-будівельним кооперативам міста забезпечити збереження житла, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, відповідно до вимог чинного законодавства.
Термін виконання: протягом 2015-2016 років

13. Рекомендувати Павлоградському МВ ГУМВС (Малинога)
1) підвищити ефективність проведення індивідуально-профілактичної роботи з дітьми, які схильні до правопорушень та злочинів;
2) виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень та злочинів, вживати заходи щодо їх подолання;
3) забезпечити виконання вимог законодавства щодо виявлення дітей, які вживають алкогольні, наркотичні, токсичні речовини та направлення їх на медосвідчення до наркологічного диспансеру;
4) продовжити спільну роботу щодо проведення рейдових заходів по виявленню порушень Правил продажу дітям алкогольних напоїв, тютюнових виробів та притягнення винних до відповідальності, разом з відділом розвитку споживчого ринку та підприємництва, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відповідно до затвердженого графіку;
5) поліпшити проведення профілактичної роботи з неблагополучними батьками та особами, які втягують їх дітей в протиправні дії;
6) удосконалити систему роботи кримінальної міліції у справах дітей, дільничних інспекторів міліції з соціальними педагогами навчальних закладів та спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах;
7) посилити роботу щодо надання правової допомоги закладам освіти в роботі з дітьми та батьками.
8) покращити роботу щодо виявлення осіб, які втягують неповнолітніх в злочинну діяльність, вживання наркотиків та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Термін виконання: протягом 2015-2016 років

14.Рекомендувати Західно-Донбаському професійному ліцею (Степаненко), Павлоградському технікуму Національного гірничого університету (Посунько), загальноосвітній школі I-III ступенів № 18 з інтернатним відділенням (Кашина), КЗО “Павлоградський навчально-реабілітаційний центр” Дніпропетровської обласної ради” (Корж):
1) забезпечити виконання вимог чинного законодавства щодо матеріального забезпечення, виховання, навчання, соціально-правового захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
2) створити для дітей належні умови для їх проживання, всебічного, психологічного та інтелектуального розвитку;
3) забезпечити виконання механізму соціального супроводу випускників із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Термін виконання: протягом 2015-2016 років

15. Фінансовому управлінню (Роїк) під час формування міського бюджету на 2016 рік врахувати за поданням служби у справах дітей потребу в асигнуваннях на виконання програми.

Термін виконання: 2015 рік

16.Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 26.11.2014 року № 759 “Про стан виконання міської програм по захисту прав і інтересів дітей, запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності на 2011-2015 роки у 2014 році”.

17. Координацію роботи щодо виконання данного рішення покласти на службу у справах дітей (Данильчук), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, згідно з розподілом функціональних повноважень.

Міський голова І.С.Метелиця

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження