ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
_____________2022 р. м. Павлоград №_________
Про стан виконання міської
програми «Здоров’я павлоградців
на 2020-2022 роки»
Згідно з п.1 ч. а ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про донорство крові та їх компонентів», «Про жертви нацистських переслідувань», постанов Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», від 31.03.2015 № 160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання», від 17.08.1998 № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами», рішення міської ради від 17.12.2019р. № 1951-60/VIІ «Про затвердження у новій редакції міської програми «Здоров’я павлоградців на 2020-2022 роки»» (з урахуванням внесених змін), рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 26.05.2021 № 436 «Про заснування міської премії «Кращий медичний працівник року», затвердження Положення про персональну премію «Кращий медичний працівник року» та складу конкурсної комісії», виконавчий комітет відмічає, що відділом охорони здоров’я та комунальними підприємствами охорони здоров’я проведена робота щодо реалізації законодавчих актів України з питань охорони здоров’я та основні заходи програми за 2020-2022 роки виконано.
На виконання міської програми «Здоров’я павлоградців на 2020-2022 роки» відділом охорони здоров’я та лікарнями м. Павлограда проведена робота, спрямована на забезпечення соціальної справедливості та прав громадян на охорону, збереження і зміцнення здоров’я населення, поширення стандартів здорового способу життя, підвищення якості медичної допомоги, забезпечення фінансовою підтримкою та зміцнення матеріально-технічної бази підприємств охорони здоров’я, залучення молодих спеціалістів та підвищення престижності праці медичних працівників.
Реалізація програми відбувалась за напрямками: протидія поширенню інфекційних небезпечних хвороб; профілактика хронічних захворювань, забезпечення лікарськими засобами та сумішами, зубопротезуванням та виробами медичного призначення окремих груп населення за певними категоріями захворювань; фінансова підтримка лікувальних закладів міста, які перетворені на комунальні некомерційні підприємства; місцеві стимули для медичних працівників.
Протягом 2020-2022 років заходи програми виконані та до кінця поточного року буде використано коштів на загальну суму 175051,1 тис. грн., а саме: у 2020 році — 75265,1 тис. грн., у 2021 році — 46451,3 тис. грн., у 2022 році – 53334,7 тис. грн. (очікуване).
За рахунок коштів міської програми для виконання заходів із протидії поширенню інфекційних небезпечних хвороб у звітному періоді буде використано 10865,9 тис. грн.
На профілактику хронічних захворювань, забезпечення лікарськими засобами та сумішами, зубопротезуванням та виробами медичного призначення окремих груп населення за певними категоріями захворювань у звітному періоді буде використано 11945,9 тис. грн.
На фінансову підтримку лікувальних закладів міста, які перетворені на комунальні некомерційні підприємства у звітному періоді буде використано 152107,8 тис. грн., з них на укріплення матеріально-технічної бази лікарень – 39609,6 тис. грн., на фінансову підтримку – 112498,2 тис. грн.
На місцеві стимули для медичних працівників у 2021 році було використано 131,5 тис. грн.
На підставі вищевикладеного, з метою покращення та збереження здоров’я населення м. Павлограда шляхом підвищення якості медичної допомоги, для забезпечення соціальної справедливості та прав громадян на охорону здоров’я, забезпечення фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази підприємств охорони здоров’я, залучення молодих спеціалістів та підвищення престижності праці медичних працівників, виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В :
1. Інформацію про стан виконання заходів міської програми «Здоров’я павлоградців на 2020-2022 роки» взяти до відома.
2. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), КНП «Павлоградська міська лікарня №1» (Олійник), КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» (Жицька), КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (Дуднікова) забезпечити:
1) реалізацію заходів із виконання програми «Здоров’я павлоградців на 2023-2025 роки»;
2) першочергове виписку рецептів на ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки»;
3) моніторинг виписаних рецептів на відшкодування лікарських засобів для пільгової категорії населення, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів Павлоградської територіальної громади;
4) ефективне використання енергоресурсів;
5) проведення скринінгу захворювань населення з метою завчасного виявлення та лікування найпоширеніших хвороб.
3. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» (Жицька) забезпечити пацієнтів безкоштовними імунобіологічними препаратами для лікування правця та сказу.
4. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (Дуднікова):
1) здійснювати медичний патронат дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу (за необхідністю);
2) забезпечити безкоштовними лікарськими засобами та проведення знеболюючої терапії для ліквідації хронічного больового синдрому у онкологічних хворих, які потребують постійного знеболення;
3) забезпечити безоплатними медичними виробами осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на підставі індивідуальної програми реабілітації в межах бюджетних коштів затверджених у програмі на відповідний рік.
5. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (Дуднікова), відділу освіти (Дем’яненко), відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Лагно), службі у справах дітей (Данильчук), Павлоградському міському центру соціальних служб (Вільхова) проводити інформаційно-просвітницькі заходи з питань стандартів здорового способу життя та з актуальних питань, пов’язаних із запобіганням захворювань на інфекційні хвороби (туберкульоз, ВІЛ/СНІД тощо).
6. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), відділу реєстрації та обліку громадян (Гребенюк) раз на рік забезпечити соціальним житлом молодих медичних працівників, які потребують покращення житлових умов та працюють в лікарнях м. Павлоград.
7. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), відділу організаційної роботи та взаємодії з громадськістю (Кашталян) висвітлювати в засобах масової інформації, на інтернет сайтах матеріали щодо змін в законодавстві з питань охорони здоров’я та роботу лікувальних підприємств м. Павлограда.
8. Координацію роботи та відповідальність по виконанню цього рішення покласти на начальника відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради (Дейнеженко), контроль та загальне керівництво — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Рябову А.В.
Міський голова Анатолій ВЕРШИНА