Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Про стан виробничого травматизму аварій і професійних захворювань на підприємствах міста

Сентябрь 18th, 2014 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

________________ 2014р.                   м.Павлоград                            № _____

 

Про стан виробничого травматизму

аварій і професійних захворювань

на підприємствах міста

 

Керуючись п.3 ст.18, пп.8 п. «б» ст.34, ст.40, п.1,2 ст.52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про охорону праці», заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Остренка С.А., виконком Павлоградської міської ради відмічає, що за 9 міс.2014 року рівень виробничого травматизму складає  ____  випадків ( у  тому  числі  ___ випадків  зі  смертельним наслідком),  що  на __ випадків менше (більше) ніж за аналогічний період 2013 року ( ___ випадки, у тому числі ___ зі смертельним наслідком).

Найбільша кількість травм за 9 міс.2014р., в тому числі зі смертельними наслідками, зафіксовано на підприємствах вугільної промисловості – _____ випадків. Кількість постраждалих в результаті нещасних випадків на вугільних підприємствах міста склала ____% від загальної кількості нещасних випадків за вказаний період, що на ____% менше (більше), ніж за цей же період 2013 році. Зростання виробничого травматизму допущено  на таких підприємствах ДТЕК «Павлоградвугілля» як,  шахта «______» (+____), шахта «___________» (+___), ПП «_________» (+ ___).

Основними причинами виробничого травматизму залишаються:

— порушення технологічної та виробничої дисципліни, вимог безпеки праці при експлуатації механізмів;

—  невиконання вимог інструкцій з охорони праці;

—  невикористання засобів індивідуального захисту;

—  недосконалість системи управління охороною праці;

—  низький рівень відповідальності працівників;

—  допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці.

У цій же галузі залишається високим рівень професійної захворюваності. За 2014 рік зафіксовано _____ випадків професійних захворювань, що на _____ випадків більше (менше) у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року. Так, зростання професійних захворювань, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, відбулося на таких вугільних підприємствах  як: шахта  ____________ (+___),  шахта ___________ (+___),  шахта _______________ (+__),   що свідчить про  недостатню роботу керівників цих підприємств щодо створення відповідних санітарно-гігієнічних умов праці на робочих місцях, незадовільне забезпечення працівників   засобами   індивідуального   захисту    (спецодягом, спецвзуттям, протипиловими фільтрами, захисними окулярами, протирадікулітними поясами тощо), а також неефективну діяльність інженерно-лікарняних бригад.

Періодичному медичному огляду у 2014 році підлягало ______ особи. Оглянуто всього ______ осіб, що складає ____%, у 2013 році цей показник склав ____%.

З метою зменшення випадків виробничого травматизму в місті проводиться певна робота щодо забезпечення виконання вимог діючого законодавства з охорони праці.

Рішенням міської ради від 16.04.2013р. № 893-34/VI затверджена  «Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в м. Павлоград на 2013-2014 роки». Заходами Програми передбачено створення належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності шляхом виконання конкретних завдань з організаційного, матеріально-технічного, нормативно-правового забезпечення їх діяльності у сфері охорони праці, подальшого вдосконалення системи місцевого управління та нагляду за охороною праці.

З метою проведення профілактичних заходів, спрямованих на попередження нещасних випадків виробничого характеру відділом трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради проведено обстеження 68 комунальних підприємств і установ, з них 28 загальноосвітніх шкіл, 20 дошкільних закладів, 7 комунальних підприємств, 13 установ культурної та спортивної сфери. Проведено моніторинг усунення недоліків, виявлених в ході перевірок, а саме переглянуто та затверджено  інструкцій з охорони праці в ЗШ №17, введено в дію журнали реєстрації нещасних випадків в ДНЗ № 2,7, ЗШ № 1; журнали реєстрації інструкцій з охорони праці  в ДНЗ № 2,7, ЗШ № 1,9,16,17, СЮН; журнал інструктажів в ДНЗ № 8; журнали видачі інструкцій в ЗШ № 16,17, СЮН, ДЮСШ;

З метою підвищення знань з охорони праці спільно з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійної захворюваності було організовано та проведено навчання та перевірку знань з питань охорони праці  ____  керівників та спеціалістів, відповідальних за охорону праці,  комунальних підприємств  та закладів освіти за рахунок вказаного Фонду, а саме: приклади шкіл, ДНЗ______

Одним із способів привернення уваги керівників підприємств до питань охорони праці є проведення спільних семінарів з відповідними службами міста.

У поточному році спільно з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань проведено __ семінарів серед приватних підприємців з питань дотримання вимог законодавства з охорони праці та порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Пропаганда питань попередження травматизму виробничого та невиробничого характеру, охорони праці здійснюється шляхом розміщення відповідної інформації через місцеві засоби масової інформації та на офіційному сайті Павлоградської міської ради. Протягом 2014 року розміщено ___  статей та 4 бігборди щодо стану охорони праці, необхідності укладання колективних  договорів, правил охорони праці в сфері торгівлі та послуг та 4 бігборди щодо пропаганди дотримання правил техніки безпеки та охорони праці на виробництві.

Активізовано роботу  ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких щоквартально розглядалися питання профілактики питання та підприємства. нещасних випадків на виробництві та у невиробничій сфері, заслуховувались керівники підприємств, які допустили зростання.

З початку року проведено три засідання Ради безпечної життєдіяльності населення на яких розглянуто наступні питання:

— стан виробничого травматизму на  підприємствах міста та заходи щодо його унеможливлення;

—  про стан професійної захворюваності на підприємствах міста;

—  стан проведення медичних оглядів на підприємствах міста.

— профілактика дитячого травматизму в загальоноосвітньому закладі та під час канікул;

— про заходи щодо запобігання загибелі дітей на водних об´єктах під час купального сезону;

У засіданнях брали участь спеціалісти відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань  у м. Павлограді, Павлоградського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області.

Були заслухані звіти керівників та спеціалістів з охорони праці підприємств, організацій та закладів міста, на яких відбулися нещасні випадки виробничого характеру протягом 2013 року (ВСП «Шахтоуправління Павлоградське», ВСП «Шахтоуправління імені Героїв Космосу» ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля», КЗ « Павлоградська міська станція швидкої допомоги» ДОР, ПрАТ “Павлоградхліб”.).

В рамках підготовки до Дня охорони праці  та з метою привернення уваги роботодавців до проблем запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням розпорядженням міського голови від 04.03.2014р. № 54-р «Про проведення в місті Павлоград VІІ щорічного огляду-конкурсу стану охорони праці на підприємствах міста» в місті був оголошений огляд-конкурс стану охорони праці в період з 20.03.2014р. по 20.04.2014р., по 6 номінаціям серед промислових підприємств, комунальних підприємств, закладів освіти, охорони здоров’я, суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу. Загальна чисельність учасників огляду-конкурсу склала 64.

Серед учнів шкіл міста було проведено конкурс дитячого малюнку «Безпечна праця очима дітей». Конкурс проведений серед учнів 2-х вікових категорій: молодша і старша вікова категорія.

Для забезпечення соціальних гарантій працівників, відділом трудових відносин та умов праці міської ради постійно проводиться робота щодо підвищення рівня укладених колективних договорів.

У місті здійснюють фінансово-господарську діяльність ____ підприємств. За статистичними даними середньооблікова кількість штатних працівників на підприємствах міста складає ____ особу.

Станом на 01.10.2014р. колективними договорами охоплено ____ підприємств міста, з них у 2014 році було укладено _____ договори та в _____ внесено зміни і доповнення. Ці показники на _____%  вище ніж у попередньому році, що свідчить про активізацію колективно-договірних процесів на підприємствах.

Колективні договори значно поширили сферу охоплення працюючих:

— майже стовідсоткове охоплення мають підприємства бюджетної та комунальної власності;

— на підприємствах з чисельністю 50 і більше осіб охоплено _____%.

Покращується і якість змісту колективних договорів. Так, у 2014 році на ____% зменшилась кількість наданих рекомендацій щодо умов охорони праці, тільки на ___ підприємтвах не було передбачено безоплатну видачу спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, на ____% зменшилась кількість підприємств, на яких не розроблено комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям.

Під час здійснення повідомної реєстрації колективних договорів звертається увага на стан виконання комплексних заходів з охорони праці, які є невід’ємною частиною колективного договору підприємства.

Враховуючи вищезазначене, з метою зниження травматизму, професійної захворюваності та аварійності на підприємствах міста усіх галузей економіки,  виконком Павлоградської міської ради

 

 

В И Р І Ш И В:

 

 

            1. Інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Остренка С.А.  в напрямку здійснення заходів дотримання вимог законодавства про охорону праці  взяти до відома.

 

2. Визнати роботу підприємств та установ міста___________________________, щодо створення безпечних умов праці та якості функціонування системи управління охороною праці недостатньою.

 

3. Рекомендувати керівникам вищезазначених підприємств вжити необхідні заходи щодо усунення виявлених недоліків при експлуатації технологічного обладнання, електроустановок, газозварювального, вантажно-підйомних механізмів, підвищення рівня інструктажів з охорони праці та недопущення випадків виробничого травматизму.

Термін: до 01.02.2015року

 

4.Рекомендувати генеральному директору ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» Вороніну С.А.:

 

1) посилити контроль за роботою підприємств вугільної промисловості щодо виконання ними заходів, направлених на подальше зниження виробничого травматизму та аварій, а також профілактики професійних захворювань;

термін: постійно

2)проводити систематичну дієву роботу з працівниками  підпорядкованих підприємств шляхом навчання, інструктажів, наочної агітації та іншими прийнятними формами, спрямованими на попередження настання нещасних випадків на виробництві;

термін: постійно

3) забезпечити на кожному робочому місці умови праці, які відповідають вимогам нормативних актів;

термін: постійно

           4)  не допускати зниження чисельності служб охорони праці на підприємствах ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля»;

                                                                                                      термін: постійно

5) вжити дієві заходи щодо зменшення рівня виробничого травматизму, особливо на _________________, на яких рівень травматизму залишається постійно високим.

5. Рекомендувати директорам ___________________забезпечити наявність

спеціалістів з охорони праці в кількості, достатній для організації належної роботи з охорони праці.

Термін: постійно

 

 

6. Відділу освіти (Резніков), відділу культури (Ломанова),  відділу охорони здоров’я (Герасименко),  управлінню комунального господарства та будівництва (Дейнеженко):

 

1) організувати проведення  відповідно до вимог нормативно-правових актів навчання керівників,  відповідальних з охорони праці;

термін: 1 квартал 2015 року

 

2) вирішити питання призначення спеціалістів відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань;

термін: 1 квартал 2015 року

 

3) систематично на виробничих нарадах розглядати стан охорони праці в підпорядкованих закладах.

Термін: постійно

 

7. Керівникам підприємств, установ і організацій міста, суб’єктам підприємницької діяльності, що використовують найману працю:

 

1) забезпечити дотримання законодавства про охорону праці;

 

2) розробити при участі сторін колективного договору та реалізувати комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій;

 

3)  надати  письмову інформацію щодо виконання комплексних заходів за 2014 рік до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради.

Термін: до 01.02.2015 року

 

8. Зобов’язати директора  КП «Затишне місто» Пріяна І.І. спільно з начальником управління комунального господарства та будівництва Дейнеженко Ю.С. терміново вирішити питання щодо проведення  експертного обстеження автопідйомників та отримання дозволу на їх експлуатацію  в територіальному управлінні Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки у Дніпропетровській області.

Термін: 1 квартал 2015 року

 

9. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина):

 

1) включити до плану засідань ради з питань безпечної життєдіяльності населення на 2015 рік розгляд питань виробничого травматизму на підприємствах,  де стались нещасні випадки на виробництві та мають місце професійні захворювання;

термін: січень 2015 року

 

2) ініціювати заслуховування на засіданнях ради з питань безпечної життєдіяльності населення керівників господарств, де допускаються випадки

виробничого травматизму;

термін: щокварталу

 

3) продовжити роботу спільно з фахівцями Павлоградського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України, спрямовану на проведення спільних семінарів для  підприємств, організацій (закладів) міста з питань дотримання вимог законодавства з охорони праці та порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці;

термін: постійно

 

4)  при реєстрації колективних договорів звертати особливу увагу на наявність розділу «Охорона праці» та відповідність його чинному законодавству.

Термін: постійно

 

10.  Відділу з питань регіональної політики (Кашталян)  спільно з відділом трудових відносин та умов праці (Черкашина)  висвітлювати в засобах масової інформації стан виробничого травматизму, професійних захворювань та стан  профілактики травматизму і професійних захворювань на промислових підприємствах міста.

Термін: постійно

 

11. Відділенню ДАІ з обслуговування м. Павлоград та Павлоградського району спільно з відділом з питань регіональної політики (Кашталян) посилити контроль за роботою служб безпеки руху підприємств та проведенням передрейсових медоглядів водіїв транспортних засобів, у першу чергу, які здійснюють пасажирські перевезення.

Термін: постійно

 

12. Рекомендувати  начальнику відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань в м. Павлоград Корнієнко Т.М.:

 

1) ініціювати проведення спільних з спеціалістами відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради перевірок стану охорони праці на підприємствах міста, де зареєстровані випадки виробничого травматизму та професійних захворювань;

термін: 1 квартал 2015 року

2) забезпечити аналіз стану охорони праці на підприємствах міста, вжити необхідних заходів щодо реалізації прав громадян на належні, безпечні та нешкідливі умови праці;

термін: постійно

 

3) разом з фахівцями Павлоградського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області, лікувально-профілактичних закладів міста підвищити контроль за якістю проходження  медичних оглядів працівниками певних категорій підприємств міста;

термін: постійно

 

4) активізувати через засоби масової інформацію роз’яснювальну роботу щодо попередження травматизму виробничого характеру;

термін: постійно

 

5) посилити співпрацю з профспілками, роботодавцями та їх об’єднаннями щодо покращення стану профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань на об’єктах страхувальників;

термін: постійно

 

6) забезпечити фінансування навчання з питань охорони праці посадових осіб, керівників підприємств, установ та організацій міста при надходженні коштів із обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дніпропетровській області.

Термін: постійно

 

13. Рекомендувати директору Павлоградської філії Дніпропетровського учбово-курсового комбінату Раковській Н.П.:

 

1) активізувати роботу щодо висвітлення в місцевих засобах масової інформації необхідності проведення навчання з питань охорони праці та підвищення кваліфікації робітничих професій;

термін: постійно

 

2) розглянути можливість розширення переліку робітничих професій, навчання та підвищення кваліфікації яких проводиться на базі Павлоградскої

філії Дніпропетровського учбово-курсового комбінату, з урахуванням    потреби підприємств міста.

Термін: 1 квартал 2015 року

 

 

14. Відповідальним виконавцям надати інформацію про хід виконання даного рішення до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради.

Термін: до 01.04.2015року

 

15. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 23.10.2013р. № 664 «Про рівень виробничого травматизму, аварій і професійних захворювань на підприємствах міста».

 

16. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ трудових відносин та умов праці (Черкашина), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Остренка С.А.

 

 

Міський голова                                                                  І.С. Метелиця

 

 

Рішення підготував:

 

 

Начальник відділу

трудових відносин та умов праці                                          А.В.Черкашина

 

 

Рішення завізували:

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                     С.А.Остренко

 

Заступник міського голови-

керуючий справами виконкому                                            А.В.Рябова

 

 

Начальник юридичного відділу                                            О.І.Ялинний

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження