ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
П Р О Е К Т Р І Ш Е Н Н Я
Про стан виробничого травматизму,
аварій і професійних захворювань
на підприємствах міста
Керуючись п.3 ст.18, пп.8 п. «б» ст.34, ст.40, п.1,2 ст.52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про охорону праці», заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тихонова В.М., виконком Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота з зазначених питань.
З метою вдосконалення міської системи управління охороною праці розроблена «Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в м. Павлоград на 2013-2014 роки», яка затверджена рішенням міської ради від 16.04.2013р. № 893-34/VI. Заходами Програми передбачено створення належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності шляхом виконання конкретних завдань з організаційного, матеріально-технічного, нормативно-правового забезпечення їх діяльності у сфері охорони праці, подальшого вдосконалення системи місцевого управління та нагляду за охороною праці.
На виконання даної Програми відділом трудових відносин та умов праці здійснюється контроль за ходом проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах міста, наданням пільг і компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці. Так, в квітні поточного року на виконання вимог п.11 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992р. № 442, проведено атестацію робочих місць за умовами праці Павлоградською філією спільного Українсько-Російсько-Англійського ТОВ «Славсант».
Протягом 2013 року підготовлено та проведено 3 засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких заслуховувались питання профілактики нещасних випадків на виробництві та у невиробничій сфері.
Пропаганда питань попередження травматизму виробничого та невиробничого характеру, охорони праці здійснюється шляхом розміщення відповідної інформації через місцеві засоби масової інформації, та офіційному сайті Павлоградської міської ради. Протягом 2013 року розміщено 10 статей щодо стану охорони праці, необхідності укладання колективних договорів, правил охорони праці в сфері торгівлі та послуг.
Одним із способів привернення уваги керівників підприємств до питань охорони праці є проведення спільних семінарів з відповідними службами міста. Так, у поточному році спільно з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань проведено 5 семінарів серед приватних підприємців з питань дотримання вимог законодавства з охорони праці та порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.
В рамках підготовки до Дня охорони праці та з метою привернення уваги роботодавців до проблем запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням розпорядженням міського голови від 13.03.2013р. № 71-р «Про проведення в місті Павлоград VІ щорічного огляду-конкурсу стану охорони праці на підприємствах міста» в місті був оголошений огляд-конкурс стану охорони праці в період з 20.03.2013р. по 20.04.2013р., по 6 номінаціям серед: промислових підприємств, комунальних підприємств, закладів освіти, закладів охорони здоров’я та суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу. Загальна чисельність учасників огляду-конкурсу склала 61.
Серед учнів шкіл міста було проведено конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей — 2013». Конкурс проведений серед учнів 3-х вікових категорій: молодша, середня і старша вікова категорія.
Для забезпечення соціальних гарантій працівників, відділом трудових відносин та умов праці міської ради постійно проводиться робота щодо підвищення рівня укладених колективних договорів. Всього на обліку знаходиться 756 колективних договори, а з початку 2013 року зареєстровано додатково 32 нових колективних договорів. Під час здійснення повідомної реєстрації колективних договорів звертається увага на стан виконання комплексних заходів з охорони праці, які є невід’ємною частиною колективного договору підприємства.
Аналіз стану травматизму виробничого характеру за 9 місяців 2013 року свідчить про наступне:
— збережена тенденція до зниження загального рівня виробничого травматизму, кількість травм, пов’язаних з виробництвом по місту в цілому склала ___ випадків проти ___ за аналогічний період 2012 року, що менше на ___%;
— на підприємствах ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля» за звітний період зареєстровано ____ нещасних випадків виробничого характеру, що менше на ____ випадків (9 місяців 2012 року – ___ випадків);
— на інших підприємствах міста протягом 9 місяців 2013 року зареєстровано ___ нещасних випадків виробничого характеру, що менше на ___ випадків у порівнянні з аналогічним періодом (9 місяців 2012 року – ___ випадків);
— на підприємствах міста проведені вичерпні заходи щодо забезпечення працюючих засобами індивідуального та колективного захисту (____);
— на всіх промислових підприємствах міста розроблені та реалізуються комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій.
Оскільки підприємство ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» є найбільшим із підприємств в місті з підвищеною небезпекою, то рівень виробничого травматизму на шахтарських підприємствах визначає рівень травматизму в цілому по місту, який складає ____ % до всіх травм в місті.
З метою проведення профілактичних заходів, спрямованих на попередження нещасних випадків виробничого характеру відділом трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради проведено ____ перевірок суб’єктів господарювання, в тому числі комунальні підприємства, установи та заклади. Аналіз стану охорони праці на даних об’єктах свідчить про те, що керівники, як відповідальні за стан охорони праці не завжди обізнані з питань охорони праці, у зв’язку з чим не дотримуються вимог діючого законодавства з питань охорони праці.
Основними порушеннями, виявленими в ході даних перевірок:
— керівник не пройшов спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці (приклади);
— відсутній необхідний пакет документів з охорони праці: інструкції, журнали, накази (прикелади);
— порушення ст. 19 Закону України «Про охорону праці» ( приклади).
Незважаючи на проведену роботу, рівень охорони праці на підприємствах міста, особливо приватного сектору, сектору малого та середнього бізнесу залишається недостатнім, що свідчить про необхідність підвищення уваги до вказаних суб’єктів господарювання.
З огляду на вищевказане та з метою зниження загального рівня травматизму, здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження випадків травматизму, пов’язаного з виробництвом, виконком Павлоградської міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тихонова В.М. в напрямку здійснення заходів дотримання вимог законодавства про охорону праці взяти до відома.
2. Визнати роботу підприємств та установ міста (приклади)
щодо створення безпечних умов праці та якості функціонування системи управління охороною праці недостатньою.
3. Рекомендувати керівникам вищезазначених підприємств до 01.02.2014 року вжити необхідні заходи щодо усунення виявлених недоліків при
експлуатації технологічного обладнання, електроустановок, газозварювального, вантажно-підйомних механізмів, підвищення рівня інструктажів з охорони праці та недопущення випадків виробничого травматизму.
Термін: до 01.02.2014року
4.Рекомендувати генеральному директору ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» Вороніну С.А.:
4.1.Посилити контроль за роботою підприємств вугільної промисловості щодо виконання ними заходів, направлених на подальше зниження виробничого травматизму та аварій, а також профілактики професійних захворювань.
Термін: постійно
4.2. Проводити систематичну дієву роботу з працівниками підпорядкованих підприємств шляхом навчання, інструктажів, наочної агітації та іншими прийнятними формами, спрямованими на попередження настання нещасних випадків на виробництві.
Термін: постійно
4.3 Забезпечити на кожному робочому місці умови праці, які відповідають вимогам нормативних актів.
Термін: постійно
4.4 Не допускати зниження чисельності служб охорони праці на підприємствах ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля».
Термін: постійно
4.5. Вжити дієві заходи щодо зменшення рівня виробничого травматизму, особливо на шахтах (приклади), на яких рівень травматизму залишається постійно високим.
5. Рекомендувати директорам (приклади) забезпечити наявність
спеціалістів з охорони праці в кількості, достатній для організації належної роботи з охорони праці.
Термін: постійно
6. Відділу освіти (), відділу культури (Ломанова), відділу охорони здоров’я( Котляр), управлінню комунального господарства та будівництва (Дейнеженко):
6.1.Організувати проведення відповідно до вимог нормативно-правових актів навчання керівників, відповідальних з охорони праці.
Термін: 1 квартал 2014 року
6.2.Вирішити питання призначення спеціалістів відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань.
Термін: 1 квартал 2014 року
6.3.Систематично на виробничих нарадах розглядати стан охорони праці в підпорядкованих закладах.
Термін: постійно
7. Керівникам підприємств, установ і організацій міста, суб’єктам підприємницької діяльності, що використовують найману працю:
7.1. Забезпечити дотримання законодавства про охорону праці.
7.2. Розробити при участі сторін колективного договору та реалізувати комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій.
7.3. Надати письмову інформацію щодо виконання комплексних заходів за 2013 рік до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради.
Термін: до 01.02.2014 року
8. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина):
8.1. Включити до графіку обстежень з питань охорони праці на І квартал 2014 року підприємства, які допустили травми виробничого характеру протягом 2013 року.
Термін: січень 2014 року
8.2.Включити до плану засідань ради з питань безпечної життєдіяльності населення на 2014 рік розгляд питань виробничого травматизму на підприємствах, де стались нещасні випадки на виробництві та мають місце професійні захворювання.
Термін: січень 2014 року
8.3. Ініціювати заслуховування на засіданнях ради з питань безпечної життєдіяльності населення керівників господарств, де допускаються випадки виробничого травматизму.
Термін: щокварталу
8.4. Продовжити роботу спільно з фахівцями Павлоградського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України, спрямованої на проведення спільних перевірок підприємств щодо стану охорони праці.
Термін: постійно
8.5. Здійснювати профілактичну роботу, спрямовану на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, попередження виникнення нещасних випадків і професійних захворювань на підприємствах міста шляхом проведення семінарів, індивідуальних консультацій з питань охорони праці.
Термін: постійно
8.6. При реєстрації колективних договорів звертати особливу увагу на наявність розділу «Охорона праці» та відповідність його чинному законодавству.
Термін: постійно
9. Відділу з питань регіональної політики (Рєзніков) спільно з відділом трудових відносин та умов праці (Черкашина) висвітлювати в засобах масової інформації стан виробничого травматизму, професійних захворювань та стан профілактики травматизму і професійних захворювань на промислових підприємствах міста.
Термін: постійно
10. Зобов’язати директора КП «Павлоград — Світло» Сіліча Ю.В., директора КП «Затишне місто» Пріяна І.І. та директора КП «Павлограджитлосервіс» Петлю Т.Г. спільно з начальником управління комунального господарства та будівництва Дейнеженко Ю.С. терміново вирішити питання щодо проведення експертного обстеження автопідйомників та отримання дозволу на їх експлуатацію в територіальному управлінні Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки у Дніпропетровській області.
Термін: 1 квартал 2014 року
11. Рекомендувати начальнику відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань в м. Павлоград Корнієнко Т.М.:
11.1 Ініціювати проведення спільних з спеціалістами відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради перевірок стану охорони
праці на підприємствах міста, де зареєстровані випадки виробничого травматизму та професійних захворювань.
Термін: 1 квартал 2014 року
11.2 Забезпечити аналіз стану охорони праці на підприємствах міста, вжитти необхідних заходів щодо реалізації прав громадян на належні, безпечні та нешкідливі умови праці.
Термін: постійно
11.3. Разом з фахівцями Павлоградської санітарно-епідеміологічної станції, лікувально-профілактичних закладів міста підвищити контроль за якістю проходження медичних оглядів працівниками певних категорій підприємств міста.
Термін: постійно
11.4. Активізувати через засоби масової інформацію роз’яснювальну роботу щодо попередження травматизму виробничого характеру.
Термін: постійно
11.5. Посилити співпрацю з профспілками, роботодавцями та їх об’єднаннями щодо покращення стану профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань на об’єктах страхувальників.
Термін: постійно
11.6. Забезпечити фінансування навчання з питань охорони праці посадових осіб, керівників підприємств, установ та організацій міста при надходженні коштів із обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дніпропетровській області.
Термін: постійно
12. Рекомендувати директору Павлоградської філії Дніпропетровського учбово-курсового комбінату Раковській Н.П.:
12.1. Активізувати роботу щодо висвітлення в місцевих засобах масової інформації необхідності проведення навчання з питань охорони праці та підвищення кваліфікації робітничих професій.
Термін: постійно
12.2. Розглянути можливість розширення переліку робітничих професій, навчання та підвищення кваліфікації яких проводиться на базі Павлоградскої філії Дніпропетровського учбово-курсового комбінату, з урахуванням потреби підприємств міста.
Термін: 1 квартал 2014 року
13. Відповідальним виконавцям надати інформацію про хід виконання даного рішення до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради.
Термін: до 01.04.2014року
14. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 24.10.2012р. № 856 «Про рівень виробничого травматизму, аварій і професійних захворювань на підприємствах м. Павлограда за 9 місяців 2012р.».
15. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ трудових відносин та умов праці (Черкашина), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тихонова В.М.
Міський голова І.С. Метелиця