Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Про стан збереження пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда

Март 30th, 2012 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

“_____” _________ 20 ___р.                                       № _____

 

 

Про стан збереження пам’ятників

історії та архітектури м. Павлограда

 

На виконання п. 10, б, ст.32; ст. 40; ч. 1 ст. 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України від 18.03.2004р.№ 1626 — IV “Про охорону культурної спадщини” від 16.12.2004 року № 2245 — IV, Закону України “Про охорону археологічної спадщини”, заслухавши доповідь заступника міського голови — керуючого справами виконкому Рябової А.В., виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що у 2011-2012 роках проводилася робота по збереженню, охороні та впорядкуванню об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на виконання “Міської програми по збереженню та охороні пам’ятників історії та архітектури  м. Павлограда на 2011-2015 роки”.

 

Станом на 1 березня 2012 року у м. Павлограді — 27 пам’ятників історії та монументального мистецтва, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, 11 пам’ятників архітектури, занесених до Державного реєстру та 19 — щойновиявлених, рекомендованих для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, 2 пам’ятки археології.

 

На виконання “Міської програми по збереженню та охороні пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда на 2011-2015 роки”, з метою збереження та благоустрою пам’ятників історії, культури та монументального мистецтва, братських кладовищ, похрвань та пам’ятників архітектури, у 2011 році з міського бюджету було використано 103 тис 900 грн. На 2012 рік заплановано 153,0 тис. грн..

 

За звітний період були проведені наступні заходи зі збереження пам’ятників історії та архітектури :

 

— міською комісією з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда постійно проходили засідання з вирішення поточних питань з пам’яткоохоронної роботи, проведені 11 сезонних об’їздів пам’ятників історії, братських захоронень та могил воїнів, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни. За результатами, яких

2

комунальними службами міста визначені пріоритетні завдання для подальшої роботи зі збереження та утримання об’єктів культурної спадщини м. Павлограда;

—  проведено благоустрій та поточний ремонт 50 братських могил, 2 меморіалів, 5 пам’ятних місць та 25 пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни 1943-1945 років;

— укладено 9 охоронних договорів із КП “Затишне місто”, КП “Спеціалізована Агенція Ритуал”, районним відділом освіти;

— було проведено виїзд членів міської комісії з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда спільно із фахівцями Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей для огляду та складання акту технічного стану об’єктів культурної спадщини — курганів на території ВАТ “Павлоградконоплепром”.

 

Проте, на даний час, після першого весняного об’їзду, який відбувся 21.03.2012 року, встановлено, що 70 %  об’єктів історії та братських кладовищ   потребують капітального та поточного ремонту. 26.03.2012 року було проведено засідання міської комісії з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда та відповідно до  протоколу об’їзду комунальним службам міста надані відповідні доручення по виконанню заходів з благоустрою та ремонту об’єктів культурної спадщини.

 

Особлива увага з питань пам’яткоохоронної роботи приділяється охороні та збереженню пам’ятників архітектури. На всі об’єкти архітектури розроблені облікові картки. Але на даний час укладені охоронні договори лише на два пам’ятника архітектури:

 

—         Центр поштового зв’язку (колишній будинок Міської управи) —             вул. Леніна, 60;

—         Павлоградський театр ім. Б.Є.Захави (колишній Графський театр) —       вул. Харківська, 65.

Більше 40% пам’ятників архітектури потребують капітальних ремонтів.

 

На жаль, залишаються не вирішеними питання по укладанню 3 охоронних договорів на пам’ятки історії та монументального, які включені до переліку для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та охоронних договорів на 9 пам’яток архітектури м. Павлограда.

 

На теперішній час на жодному з військових кладовищ та пам’ятників героям Великої Вітчизняної війни м. Павлограда не було проведено капітальний ремонт.

Виходячи з вищесказаного виконавчий комітет Павлоградської міської ради.

 

 

 

3

  В И Р І Ш И В:

         1. Визнати роботу з питання збереження пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда задовільною.

 

2. Начальнику фінансового управління (Роїк) передбачити кошти для фінансування заходів “Міської програми по збереженню та упорядкуванню пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда на 2011-2015 роки” у 2012 році при перерозподілі бюджетних коштів за підсумками виконання міського бюджету за 3, 6, 9 місяців.

Термін : протягом 2012 року.

3. Управлінню комунального господарства та будівництва (Разводов), КП “ЗАТИШНЕ МІСТО” (Пріян), КП “Спеціалізована Агенція Ритуал” (Жолудь) та балансоутримувачам об’єктів культурної спадщини здійснити заходи з благоустрою та ремонту пам’ятників історії, братських кладовищ згідно з додатком 1.

Термін : протягом 2012 року.

4. Управлінню комунального господарства та будівництва (Разводов):

 

4.1.Здійснити оцінку ремонтних робіт, які необхідно провести для відновлення кладовища по вул. Боженко та сприяти їх проведенню.

 

Термін: до 01.09.2012 року.

4.2. Визначити першочергові об’єкти, які потребують проведення капітального ремонту та скласти кошторисну документацію на їх проведення у 2013 році.

 

Термін: до 01.06.2012 року.

5. КП “Спеціалізована Агенція “Ритуал” (Жолудь) спільно з відділом земельно-ринкових відносин (Вишнякова) опрацювати питання щодо землі, де розміщується військове поховання на ст. Павлоград-2.

 

Термін: до 01.06.2012 року

6. Відділу культури (Шуліка):

 

6.1. Укласти охоронні договори на пам’ятники історії, культури та монументального мистецтва м. Павлограда  згідно з додатком 2.

Термін :  до 01.12. 2012 року.

6.2. Здійснити роботу з оновлення бази даних на об’єкти культурної спадщини м. Павлограда.

Термін : до 01.06.2012 року.

6.3. Науковим співробітникам КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” провести роботу по підготовці історичних довідок для подальшого складання паспортів на пам’ятки історії та монументального мистецтва, які

 

5

включені до переліку для включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

Термін: до 01.07.2012 року

7. Відділу містобудування та архітектури (Сасик):

 

7.1. Укласти охоронні договори з балансоутримувачами пам’ятників архітектури (додаток 4)

Термін: до 01.12.2012 року.

7.2. Здійснити заходи щодо отримання паспортів на 11 пам’ятників архітектури, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України балансоутримувачами.

Термін: до 01.09.2012 року.

8. Балансоутримувачам пам’ятників архітектури забезпечити утримання об’єктів у належному стані.

Термін: постійно.

9. Відділу Держкомзему в м. Павлоград (Стєкольніков), відділу земельно-ринкових відносин (Вишнякова), управлінню комунального господарства та будівництва (Разводов), КП “Спеціалізована Агенція Ритуал” (Жолудь) при формуванні плану відведення земель під кладовища у м. Павлограді, включити землі під об’єктами культурної спадщини до плану згідно з додатком 3.

 

Термін: 01.10.2012 року.

10. Координацію щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу культури Шуліку О.О., начальника відділу містобудування та архітектури Сасика О.В., начальника управління комунального господарства та будівництва Разводова В.В., контроль — на першого заступника міського голови Вершину А.О.

 

Міський голова                                                                     І.С. Метелиця

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення

виконавчого комітету

Павлоградської міської ради                                             від ________ р  № _____

Перелік пам’ятників,

які потребують проведення заходів з

благоустрою та ремонтних робіт

№ п/п

Пам’ятники

Місце розташування

Капітальний та поточний ремонт

1

Військова дільниця (12 братських могил), де поховані радянські воїни, які загинули при звільнені м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 1124 чол. Вул. Шутя, міське кладовище

2

Пушка Вул. Садовніченка (р-н ПХЗ)

3

Військове кладовище (17 братських могил), де поховані радянські воїни , які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943р Вул. Садовніченка (р-н ПХЗ)

4

Військова дільниця (16 братських могил), загиблі при звільнені м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 35 чол. (перепоховання 35 чол. у 1975 році). Вул. Караванченко, кладовище

5

Група могил радянських воїнів (2 братські), які загинули під час звільнення м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 23 чол. Сел. Соснівка, вул. Куйбишева, кладовище, сквер

6

Група могил радянських воїнів (3 братських могил), що загинули в боях за звіьлнення м. Павлограда у вересні 1943 р Школа № 12 (р-н РТС)

7

Братська могила радянських воїнів, які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 5 чол. Вул. Енгельса, кладовище

8

Алея Слави

Вул. Карла Маркса

9

Караючий меч

Вул. Карла Мркса

10

Пам’ятний знак на честь частин та з’єднань  Радянської Армії, які звільняли м. Павлоград

Вул. Леніна, Дитячий парк

Заходи з благоустрою

11

Пам’ятний знак засновнику м. Павлограда Матвію Хижняку Вул. К. Маркса (біля Центральної бібліотеки)

                                        2

12

Братська могила партизан Великої Вітчизняної війни, які загинули в бою з фашистами 1941р. Поховано 5 чол.). Вул. Шутя, міське кладовище

13

Могила Кравченка Петра Онуфрійовича (1903-1956) – командира партизанського загону, який діяв на Павлоградщині в 1942 — 1943рр. Вул. Шутя, міське кладовище

14

Пам’ятний знак Чорнобильської катастрофи

 

Ріг вул К. Маркса та вул. Степового Фронту

15

Братська могила радянських воїнів, які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 145 воїнів. Сел. ім. 18 Вересня, вул. Боженко, кладовище

16

Місце боїв павлоградських підпільників з фашистами 12.0.21943 р. Вул. Повстання, 77

17

Могила Нестеренка Андрія Никоновича (1915-1943) – командира бойової групи Павлоградського антифашистського підпілля, який загинув у бою з фашистами у березні 1943р. Сел. Соснівка, вул. Куйбишева.

18

Меморіал воїнам-визволителям, які загинули при визволенні Павлограда 1941-1943 р.р. ст. Павлоград-2

19

Пам’ятник жертвам Холокосту (місце розстрілу радянських громадян-євреїв) з-д «Палмаш»

20

Братська могила 9 комсомольців-підпільників, розстріляних у березні 1943 р Городище, вул. Луганська

21

Меморіал воїнам-інтернаціоналістам пр. Шахтобудівників

22

Пам’ятник Герою Соціалістичної Праці полковнику Котіну Ж.Я. Сел. “Міськгілка”, ріг вул. К.Маркса та вул. Дніпровська

23

Пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій Вул. Леніна (навпроти Укртелекому)

24

Пам’ятник Леніну В.І. Соборна площа

Додаток 2
до рішення
виконавчого комітету
Павлоградської міської ради від ___________ № ____

Перелік пам’ятників,
на які необхідно укласти охоронні договори

№ з/п

Номер

пам’ятки

Назва пам’ятника

Місце розташування

Павлоградський механічний завод

1

6339

Будівля пождепо заводу ПМЗ, на якому працював герой Радянського Союзу Перехода Іван Сергійович. Вул. Тельмана, ПМЗ, пождепо

Багатогалузеве колективне підприємство “Імпульс”

2

1817

Будівля, в якій з 1918 по 1922 роки працювала надзвичайна комісія по роботі з саботажем та контрреволюцією Вул. Харківська, 73

Приватна власність

3

11482-Дп

Будинок, у якому народився та жив видатний актор та режисер Б.Є. Захава Ріг вулиць Озерної та К. Маркса

Додаток 3
до рішення
виконавчого комітету
Павлоградської міської ради від ___________ № _______

Перелік
поховань, які потребують внесення до плану відводу земель
під кладовища м. Павлограда

№ з/п

Номер

пам’ятника

Назва пам’ятника

Місце розташування

КП “Спеціалізована Агенція Ритуал”

1

1802

Група могил радянських воїнів (3 братських), що загинули в боях при звільненні м. Павлограда у вересні 1943 року. Вул. Дніпровська, міське кладовище

2

1798

Військова дільниця (16 братських могил), загиблі при звільнені м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 35 чол. (перепоховання 35 чол. у 1975 році). Вул. Караванченко, кладовище

3

1943

Братська могила латиських стрільців, які загинули за Радянську владу в 1920 році. Поховано 3 чол. Вул. Караванченко

4

2016

Могила Нестеренка Андрія Никоновича (1915-1943) – командира бойової групи Павлоградського антифашистського підпілля, який загинув у бою з фашистами у березні 1943р. Сел. Соснівка, вул. Куйбишева.

5

1801

Група могил радянських воїнів (2 братські), які загинули під час звільнення м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 23 чол. Сел. Соснівка, вул. Куйбишева, кладовище, сквер

6

1808

Братська могила радянських воїнів, які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 5 чол. Вул. Енгельса, кладовище

Додаток 4
до рішення
виконавчого комітету
Павлоградської міської ради від__________ №_________
Пам’ятки архітектури м. Павлограда, занесені
до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

з/п

Назва пам’ятки

Адреса

Охоронний номер

Сучасний стан

Наявність охоронного

договору

Балансоутримувачі

1

Будинок офіцера Педана

Леніна вул. 15

168

 місцевого значення

Незадовільний

Немає

Відділ освіти

2

Особняк Герлейбова, будинок Синельнікова

Леніна вул. 42

169

місцевого значення

Задовільний

Немає

Відділ освіти

3

Будинок міської управи

Леніна вул. 60

170

місцевого значення

Задовільний

Виконано №03/02-(0)/131

УДППЗ „Укрпошта”

4

Прибутковий будинок з крамницею, гімназійна церква

Леніна вул. 91

171

місцевого значення

Гарний

Немає

ТОВ “Торгово-фінансовий дім “Україна”

5

Особняк інженера Фетісова

Горького вул. 132

172

 місцевого значення

Незадовільний

Немає

Павлоградська районна ветеринарна лікарня

2

   

6

Прибутковий дім Немкова, приватна жіноча гімназія

Карла Маркса вул. 47

173

місцевого значення

Задовільний

Немає

КП УЖКГ

7

Прибутковий будинок, педагогічний технікум ім. Шевченко

Дзержинського вул. 58

174

місцевого значення

Незадовільний

Немає

КП УЖКГ

8

 Собор Спасо-Нерукотворного Образа

Голубицького пров.

175

місцевого значення

Гарний

Немає

Православна церква Московського патріархату

9

Шляхетне зібрання, земська управа, ревком; де з 1918 по 1924 рр. знаходився виконком Ради робітничих, солдатських та селянських депутатів Павлоградського повіту

Радянська вул. 53

176

місцевого значення

Задовільний

Немає

Сільсько

господарське  управління

10

Церква Успіня

Харківська вул. 19

177

місцевого значення

Гарний

Немає

Православна церква Московського патріархату

3

   

11

Графський театр

Харківська вул. 65

178

місцевого значення

Незадовільний

Виконано №12/10-2(0)

Театр ім. Б.Є.Захави

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Виконком від 01.05.2024 р.
  • Запрошуємо до участі у міському дитячому фотоконкурсі «Ми- українці!», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей
  • У бою за Україну загинув наш земляк Гіда Анатолій
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Хуторська (від буд. № 54 до кінцевої зупинки автобусів) в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-008359-a
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Богуна Івана в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-007078-a
  • Про скликання позачергової 51 сесії міської ради VІІІ скликання
  • Про приведення у відповідність вимогам Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» об’єктів культурної спадщини
  • Порядок денний на травень 2024 р.
  • Про визначення місця дислокації пересувних тимчасових споруд для виставки-ярмарку виробів, зроблених власноруч
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Про перейменування об’єктів топонімії м. Павлограда
  • У бою за Україну загинув наш земляк Макаренко Владіслав
  • У бою за Україну загинув наш земляк Бондарєв Андрій
  • Запрошуємо на безкоштовні навчальні програми для ведення бізнесу
  • ПАВЛОГРАД ЗНОВУ СТАВ ПЕРЕМОЖЦЕМ КОНКУРСУ