Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Про затвердження Концепції розміщення та розвитку зовнішньої реклами у місті Павлоград

Июль 1st, 2020 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я

____________2020 р. м.Павлоград №_________

Про затвердження Концепції
розміщення та розвитку зовнішньої
реклами у місті Павлоград

Згідно з пп. 13 п.а. ст. 30, ч.1 ст.52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 16 Закону України «Про рекламу», постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року № 2067«Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами», з метою формування зовнішнього рекламного оформлення міста, яке відповідає сучасним вимогам дизайну та ергономіки з урахуванням містобудівних умов, громадсько – політичних та соціально – економічних чинників, культурних традицій, створення умов життєдіяльності людини в місті системою візуальної інформації та навколишнього середовища в єдиному гармонійному ансамблі, виконавчий комітет Павлоградської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Концепцію розміщення та розвитку зовнішньої реклами у місті Павлоград (додається).

2. Визначити таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 12.12.2012 року №1082 «Про затвердження «Концепції розміщення та розвитку зовнішньої реклами у м. Павлограді».

3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника управління комунального господарства та будівництва Завгороднього А.Ю., контроль — на першого заступника міського голови Мовчана В.С.

Міський голова А.О.Вершина

Додаток
до рішення виконавчого комітету
Павлоградської міської ради
№ _____ від “___”_____2020 р.

КОНЦЕПЦІЯ
розміщення та розвитку зовнішньої реклами в місті Павлограді

Концепція розміщення та розвитку зовнішньої реклами в місті Павлограді (далі — Конецепція) формує цілі, зміст та напрямки, пріоритеті та завдання організації зовнішнього рекламного оформлення міста разом із визначенням принципів та засобів іх реалізації. Сукупність механізмів їх здійснення складає політику державних органів, органів місцевого самоврядування та підприємництва у сфері зовнішньої реклами.
Метою впровадження Концепції є формування зовнішнього рекламного оформлення міста, яке відповідє сучасним вимогам дизайну та ергономіки з урахуванням містобудівних умов, громадсько-політичних і соціально-психологічних чинників, культурних традицій і створює такі умови життедіяльності людини в місті, де зовнішня реклама, система візуальної інформації та навколишнє середовище об’єднані в єдиному гармонійному ансамблі.
Концепція є підставою для:
— розроблення та реалізація заходів з організації зовнішнього рекламного оформлення міста;
— удосконалення та подальшого розвитку нормативної бази організації зовнішнього рекламного оформлення міста;
— розроблення та затвердження схем розміщення та реконструкції рекламних засобів на території міста;
— формування єдиного підходу міської ради та її виконавчих органів, а також підприємств, организації, установ і громадян – суб’єктів рекламної діяльності до питань, що стосуються зовнішнього рекламного оформлення міста.
Розміщення зовнішньої реклами повинно здійснюватись відповідно до чинного законодавства, актів Президента України, Кабінету Мінистрів України, голови облдержадміністрації, міської ради, її виконавчих органів.
Правову основу організації розміщення зовнішньої реклами на території міста становлять:
— Закони України „Про рекламу”, „Про захист суспільної моралі”, „Про охорону культурної спадщини”;
— Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами від 29.12.03 р. № 2067”;

1.Загальні положення

Поширення міжнародних зв’язків і прагнення України до європейської спільноти, прискорений економічний та культурний розвиток міста Павлоград ставлять завдання щодо забезпечення сучасного рівня його рекламно-інформаційного середовища. На сьогодні зовнішня реклама у провідних країнах світу — це високорозвинена галузь, до якої залучено новітні технології, що гармонічно поєднуються з міським середовищем.
Місто Павлоград з багатим історичним минулим, несе на собі відбиток різних епох соціальної формації місцевих мешканців. Утворення єдиного, неповторного, специфічного обрису нашого міста надасть нам можливості внести значний внесок у розвиток міста.
Міська зовнішня реклама та візуальна інформація повинні відповідати характеру життєдіяльності людини. Головні вимоги до них – забезпечення ефективної реклами та оперативного орієнтування в лабіринтах вулиць, площ міста, інформування про місцезнаходження об’єктів, створення образу сучасного міста.
До головних сучасних проблем, пов’язаних із функціонуванням ринку зовнішньої реклами в місті Павлоград, відносяться:
— безсистемне розміщення рекламних засобів;
— перенасиченість центральної частини міста рекламними засобами різних форматів;
— невиконання умов договорів на право тимчасового користування місцями для розміщення рекламних засобів, що перебувають у власності територіальної громади міста Павлоград;
— самовільне розміщення рекламних засобів;
— естетична та технічна застарілість значної частини розміщених рекламних засобів.
Безсистемне розміщення ЗР в Павлограді обумовлено насамперед недостатністю науково-методичних рекомендацій щодо визначення умов їх розташування, відсутністю схем пооб’єктного розміщення рекламних засобів.
Екстенсивний розвиток ринку ЗР досяг рівня, подальше хаотичне зростання якого призведе до псування нормального, тобто гаромнійного і зручного для мешканців і гостей архітектурного середовища міста.
Великорозмірні щитові рекламні конструкції, виготовлені з металевого прокату мають незадовільні естетичні показники, особливо зі зворотньої сторони. Засоби ЗР на території міста розташовані нерівномірно. Вони зосереджені переважно в місцях денної концентрації населення, тобто в межах центральної частини міста, на вулицях, де розташовані заклади культури, підприємства, торговлі та побутового обслугововання, в місцях масового скупчення населення. Не прикрашає місто і завдає значних незручностей хаотичне, з елементами нав’язливості, розміщення виносних рекламних конструкцій (штендерів). Найбільш насичені рекламою вулиці Горького, Шевченко, Соборна, Центральна, Дніпровська та деякі інші.
Невиконання умов договорів на право тимчасового користування місцями для розміщення рекламних засобів, що перебувають у власності територіальної громади міста Павлоград приводе до грубих порушень рекламоносії Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Павлоград.
На сучасному етапі стає неприпустимою практика грубого порушення норм, що регулюють розміщення реклами в місті, через бажання рекламодавців і розповсюджувачів реклами будь-що встановити засоби ЗР (виносні конструкції (штендери), лайт-бокси,) у місцях максимального скупчення людей, що погіршує рівень безпеки руху та порушує візуальну цілісність рекламного простору.
Негативно впливає на якість рекламного оформлення мicтa відсутність єдиних принципів вiзуальної органiзацiї елементiв рекламних засобiв (кольорографiчних, композицiйно-пластичних, об’ємно-просторових, розмiрно¬ — модульних характеристик).
Слiд вiдзначити загальну невiдповiднiсть художнього рiвня ЗР культурно-історичному середовищу Павлограда: майже не використовуються художньо — декоративнi властивостi ЗР у формуваннi образних характеристик міського середовища.
Зовнiшнє рекламно-iнформацiйне середовище Павлограда є загальним ресурсом, що знаходитъся у власностi міської громади. Цей ресурс повинен ефективно використовуватисъ на основi створения рекламної iнфраструктури. Концепцiя повинна вирiшити проблеми формування рекламної iнфраструктури в apxiтектурному середовищi міста iз врахуванням мiстобудiвних умов, iсторичних та природно-географiчних аспектiв, соцiально – психологічних чинників.
Концепцiя розмiщення та розвитку ЗР в місті Павлограді спрямована на те, щоб протягом їi реалiзацiї закласти основи i здiйснити перехiд на якiсно новий рівень забезпечения мешканцiв та гостей містa зовнiшньою рекламою.

3.Мета та основні завдання її досягнення.

Метою впровадження даної Концепції є формування рекламної інфраструктури в архітектурному середовищі міста із врахуванням містобудівних умов, історичних та природньо-ландшафтних аспектів і створення таких умов життєдіяльності людини в місті, де зовнішня реклама та навколишнє середовище об’єднані в єдиний гармонійний ансамбль.
Ця мета досягається шляхом вирішення таких основних завдань:
-проведення інвентаризації рекламних засобів, які розташовані на території міста Павлоград;
— поетапного проведення заміни застарілих рекламних конструкцій на рекламні засоби сучасного типу;
— введення окремих обмежень щодо розміщення ЗР на території міста;
— створення зон вільних від великогабаритних наземних ЗР;
— об’єднання зусиль суб’єктів господарювання (власників ЗР), виконавчих та контролюючих органів для розв’язання проблем щодо зовнішньої реклами.

4. Мiстобудiвнi принципи розмiщення зовнiшнъоi реклами
Місто Павлоград поєднує у своїй архiтектурi рiзнi епохи i перiоди iснування. Iсторичний центр Павлограда — найбiльш привабливу частину містa з точки зору художньої цiнностi — сформовано в кiнцi XIX — на початку ХХ столiття. Природне оточення забудови містa характеризується значною кiлькiстю паркiв, скверів, зелених алей, що в своїй сукупностi створює неповторний архiтектурно-художнiй образ Павлограда.
За час свого розвитку місто сформувалося, як складна просторова система, що утворюєтъся iз локальних пiдсистем з рiзними вiзуальними, орiєнтацiйними,функцiональними соцiально-культурними, стилiстичними характеристиками планування i забудови.
Для Павлограда є характерними особливi умови зорового сприйнятгя рекламоносiїв, якi обумовленi специфiчними умовами мiсцевого значення, що формуютъ середовище мiських локальних просторiв, що сприймаються лише в обмежених границях, формують ближнiй план сприйняття містa. На локальному рівні важливими є такі архітектурні деталі та елементи забудови як стiни, вікна, балкони, еркери, фрагменти дeкоpy, входи та вивiски, реклама.
Специфiчнi умови зорового сприйняття засобiв реклами обумовлюють особливi вимоги щодо вибору прийомiв розташування реклами на пiшохiдних вулицях, мiських транспортних магiстралях, зупинках міського транспорту, бiля торговельних центрiв (ринкiв), в мiсцях вiдпочинку тощо.
Розмiщення зовнiшньої реклами має грунтуватись на таких загальних,
принципах:
— урахування соцiально-психологiчлих умов сприйняття об’ єктiв реклами;
— пріоритету архітектури, оточуючої забудови та її естетичної цілостності;¬
— просторової взаемодiї об’єктiв реклами i оточуючого міськогo середовища, вiдповiдностi змiсту, форми, фiзичних розмiрiв, стильових характеристик, матерiалiв, кольорового вирiшення, освiтлення засобу ЗР apxiтeктypнo- просторовим особливостям конкретного мiсця, його соцiально-полiтичному, iсторико¬ — культурному та мiстобудiвному статусу;
— урахування особливостей зорового сприйняття об’єктiв зовнiшньої реклами пiшоходами, пасажирами міськогo транспорту;
— зменшення розмiрiв рекламоносiїв вiд периферiї до центру містa.
При розмiщеннi зовнiшньої реклами слiд виходити iз диференцiацiї міського простору в залежностi вiд його мiсця i ролi в планувальнiй структурі міста.

5. Основні вимоги до засобiв зовнiшньої реклами та їx розмiщення
4.1. Естетичнi вимоги. .
Сучаснi естетичнi тенденцiї щодо розмiщення рекламно-iнформацiйних носіїв характеризуються дбайливим вiдношенням до мiської iнфраструктури. Рекламнi засоби не повиннi руйнувати вiзуальну цiлiснiсть iнфраструктури та сформованi образнi характеристики навколишнього середовища. Збереження зовнiшнього вигляду архiтектурно-iсторичних пам’яток, ансамблiв, вулиць, площ, будiвель, ландшафтно-паркових зон повинно бути домiнуючим чинником в заходах iз створення та розмiщення ЗР в містi.
Рекламнi нociї повиннi покращувати естетичнi показники мiського середовища, гармонiйно доповнювати його художню виразнiсть. У центральній частині містa не повинно бути носiїв ЗР великих розмiрiв. Габарити будiвель та мiжбудинковий простiр в центрi Павлограда не дозволяють встановлювати великi окремо розташованi рекламнi нociї. Taкi нociї реклами, як «бiлборд», доцiльно розмiщувати в районах без щiльноi забудови, не порушуючи сформованих масштабних характеристик архiтектурних ансамблiв.
При цьому великорозмiрнi нociї ЗР повиннi мати опорну конструкцiю з двосторонньою iнформацiйною площиною (або мати декоративно оформлену зворотню сторону). Фундаменти повиннi бути заглибленi до рiвня грунту, а у випадку розмiщення на тротуарах — мати декоративне оформления. Носії ЗР, особливо великорозмipi, повиннi мати декоративно закритi технологiчi елементи (мiсця з’еднань рiзних частин конструкцiї, силовi елементи опор, торцевi поверхнi, елементи крiплення освiтлювальної арматури, мiсця з’єднання з фундаментом).
Забороняється розміщувати наземні великорозмірні рекламні носії (білборди) на вул.Центральна від буд. № 75 до буд. № 19 та від буд. № 96 до 36, вул. Горького, вул. Шевченко, вул. Соборна вул. Ганни Світличної, вул. Миру, вул. Озерна, вул. Степного Фронту, територія автостанції.
З метою упорядкування розташування великорозмiрних нociїв ЗР у мiсцях їx насиченого розмiщения, необхiдно розробити проекти i схеми, метою яких є приведення таких рекламоносiїв до загального конструктивного рiшення i розмiщення їx вiдповiдно особливостей мiстобудiвної ситуацiї на одному рiвнi від горизонтальної поверхнi грунту (дорожнього покриття), на однаковiй вiдcтaнi вiд дорiг. Можливе симетричне чергування рiзнорiвневих великорозмiрних нociїв ЗР вздовж лiнiї їx розташування.
В центральних та щiльно забудованих районах містa для окремого розташування слiд використовувати сучаснi свiтловi малогабаритнi конструкцiї та конструкцiї з динамiчним iнформацiйним полем.
Розміщення наземних РЗ (сіті-лайтов) повино роміщуватись по вул. Центральної та мати сучасний естетичний від, а саме по вул. Центральна наземні РЗ повинні мати однаковий вид, кольор.
Забороняється розміщувати наземні РЗ (сіті-лайти) по вул. Горького.
Розмiщення ЗР на будинках (у тому числi на дахах) не повинно вступати у вiзуальний конфлiкт з їx архiтектурою. Слiд вкрай обережно ставитись до змiн вигляду фасадiв: максимально використовувати можливостi вiтринної реклами, а не перекривати частини фасадiв i вікна будинкiв засобами тематичного оформления (фальш-панелi, банери тощо).
Конструкцiйнi елементи носіїв ЗР повиннi бути виконанi на високому технологiчному piвнi. Кожен елемент (опора, кронштейн, елемент фiксацiї) повинен бути складовою цiлiсного естетичного виду носiя ЗР.
Транспаранти (банернi перетяжки) розмiщуються тiльки на перiод пiдготовки та проведения культурно-масових, спортивних, офiцiйних заходiв (свята, виставки, концерти тощо), при цьому ix розмiщения над проїзною частиною вулиць містa слiд обмежувати.
Нетрадицiйнi види реклами (тенти, повiтрянi кулi, аеростати) розмiщуються на період проведення заходів, що рекламуються.
Прив’язка рекламних носіїв до конкретного місця мiського середовища потребує аналiзу її функцiонального насичення, архiтектурно-просторових характеристик, умов зорового сприйняття. Кожен елемент ЗР повинен нести естетичне навантаження відповідно до сучасних культурних норм.
Загальнi естетичнi вимоги до засобiв ЗР:
— естетична гармонізація з візуальними характеристиками міського середовища;
— масштабнiсть вiдносно людини та елементiв мiського середовища;
— образна, стильова та декоративна виразнiсть;
— цiлiснiсть композицiйного та об’ ємно-пластичного вирiшення;
— кольорографiчна спiвпiдпорядкованiсть;
— функцiональна та технологiчна вiдповiднiсть;
— об’ ємно-просторова та композицiйна обгрунтованiсть розташування.
4.2. Ергономiчнi вимоги.
Сприйняття iнформацiї людиною повинно проходити без зайвого фiзiологiчного та психоемоцiйного навантаження. Комфортне сприйняття iнформацiї є головною вимогою функцiювання ЗР. Неприпустимi «агресивно ¬атакуючі» методи впливу (тaкi як встановлення носіїв близько один вiд одного та ще й з повторюваними зображеннями та текстами, дублювання рекламної iнформацiї рiзними рекламними засобами, розташованими поруч), що призводить до локальної перенасиченостi рекламою i, у той же час, її неефективнiстю через психоемоцiйну напруженiсть людини i внаслiдок цього — негативне сприйняття iнформацiї. .
Загально ергономічні вимоги до засобів ЗР призначені забезпечити умови комфортного сприйняття iнформацiї в умовах дорожнього руху i вiдповiдають психофiзiологiчним можливостям людини: .
— вiдстань мiж засобами ЗР, встановленими в одну лінію, в одному напрямку, повинна бути не менше 100 м для конструкцiй з рекламною площею _> 18 м2, i не менше 20 м для конструкцiй з меншею рекламною площею для нормального сприйняття iнформацiї; розміщення засобів ЗР на перехрестях;
— відстань між РЗ, встановленними в одну лінію, в одному напрямку, повинна бути не менше 40 метрів для сіті-лайтов.
— максимальнi розмiри тимчасових виносних засобiв ЗР — 1,0 м х 0,8 м; вони повиннi використовуватись тiльки у разi неможливостi вiдображення специфiчної, тимчасово актуальної iнформацiї щодо прейскурантів, особливих умов обслуговування, знижок, акцiй тощо стацiонарними засобами ЗР, а не замiнювати чи дублювати вивіску;
-біля зупинки міського транспорту РЗ встановлюється не більш, як за 20 метрів;
— освiтлення елементiв iнформацiї повинно бути рiвномiрним, без заслiплюючих та затемнених частин iнформацiйного поля. Час роботи блискучих медіа-фасадів (моніторів) з 7.00 до 22.00.
4.3. Експлуатацiйнi вимоги.
Надiйне та безпечне функцiонування ЗР повинно забезпечуватись:
— досконалiстю конструктивного вирiшення та його якiсним виконанням;
— зручнiстю i безпекою проведення ремонтних i експлуатацiйних робiт;
— зручнiстю замiни iнформацiйних елементiв;
— стiйкiстю конструкцiйних матерiалiв, фарб та покриттiв рекламних носіїв до впливу атмосферних умов на весь термін експлуатацiї;
— розмiщенням в мiсцях, де вони не створюють перешкод руху пiшоходiв i транспорту, механiзованому прибиранню вулиць, обслуговуванню iнженерних мереж i споруд, викошуванню газонiв. Кронштейни на опорах, якi розмiщуються над тротуарами, пішохідними доріжками, газонами, повинні встановлюватись з просвiтом по висотi не менше 2,5 м; кронштейни на будинках повиннi встановлюватись з максимальним відступом від стіни 1,5 м, між етажами, але з просвітом по висоті не менше 2,5 м; тимчасові виносні засоби ЗР повинні розміщуватись впритул до фасаду будинку на відстані не більше 2 м від входу і тільки при ширині тротуару ( пішоходної доріжки) не менш 2 м.
4.4. Екологiчнi та санiтарно-технiчнi вимоги.
Стацiонарнi засоби ЗР не повиннi розмiщуватись в мiсцях, де їх встановлення та експлуатацiя може завдавати шкоди природному середовищу мicтa.
Не допускається розмiщення стацiонарних засобiв ЗР, що є джерелами шуму, вiбрaцiї, свiтлових, електромaгнiтних та інших випромінювань чи полів, поблизу житлових примiщень з порушенням дiючих санiтарних норм.
Матеріали, які використовуються при виготовленні ycix типів засобів ЗР, повинні відповідати сучасним умовам якості та екологічної безпеки.
4.5.Забороняється розташовувати рекламні засоби:
 на фасадах великопанельних будинків;
 на пішохідних доріжках та алеях;
 на висоті менш як п’ять метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини;
 шляхом наклеювання рекламоносіїв на фасади будівель та споруд без застосування спеціальної конструкції;
 на пам’ятках історії та архітектури національного або місцевого значення та в межах зон охорони таких пам’яток, історичних ареалів населених місць, а також в межах об’єктів природно-заповідного фонду без дозволів, які оформлюються за участю органів виконавчої влади, визначеним Законом України «Про охорону культурної спадщини»;
 на вулицях з відстанню між червоними лініями менше двадцяти метрів наземні ЗР;
 на технічних засобах регулювання дорожнього руху;
 на підтримуючих опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні зовнішнього освітлення.

5. Організація зовнішнього рекламного оформлення міста
Виходячи з аналізу об’єктивних факторів, що склались в процесі рекламної діяльності в місті Павлограді за останні роки, враховуючи необхідність прив’язки рекламних носіїв до конкретних умов міського середовища з урахуванням тенденцій територіального розміщення засобів зовнішньої реклами та інформація, а також особливостей локальних просторiв території міста за історико-культурними та типологічними ознаками планування та забудови, Концепція пропонує тaкi превалюючи вимоги до організація зовнішнього рекламного оформлений мicтa:
— урахування історичної та художньої цінності ансамблів та окремих споруд;
— розміщення тільки малогабаритних носіїв сучасної конструкція; великорозмірні носії ЗР в центрі міста можуть розміщуватись тільки в окремих випадках, з проведенням спеціальних проектно-узгоджувальних робіт;
— композиційна організація розміщення носіїв на окремих ділянках міста ЗР таким чином, щоб виключити їх дублювання, розміщення поряд композиційно несумісних конструкцій, забезпечення можливості оперативного та комфортного орієнтування;
— максимальне використання підприємствами торгівлі, побутового обслуговування, сфери послуг можливостей рекламного оформлення фасадів будинків i вітрин, використання сучасних світлових засобів ЗР i як найменше використання виносних та інших конструкцій, що створюють, в умовах досить вузьких вулиць, перешкоди руху пішоходів i транспорту або обмежують права окремих категорій громадян на вільне пересування (перешкоди у транспортуванні дитячих та інвалідних візків);
— урахування головних точок сприйняття ЗР та маршрутів огляду архітектурних ансамблів i споруд;
— оптимізація насиченості носіями ЗР цетральної частини міста;
— обмеження використання засобів ЗР в районі аварiйно-небезпечних перехресть вулиць міста з підвищеним piвнем ДТП: перехрестя вул. Дніпровська та вул. Полтавська, перехрестя вул.Дніпровської з проспектом Шахтобудівників, з вулицями Центральна, Західно-Донбаська, Успеньська, Сірка Івана, Гагаріна, Кравченко; перехрестя вул. Центральна з вулицями Горького, Шевченко, Соборна, Степового Фронту.
— відповідність засобів ЗР характеру архiтектурно-композицiйного вирішення ділянок, на яких вони розміщуються;
— використання малогабаритних засобів реклами споживчого ринку;
— використання засобів ЗР індивідуальної розробки.
— в межах головних транспортних магістралей мicтa упорядкування місць розташування, кількості i номенклатури носіїв ЗР у відповідності з архiтектурно-композицiйною i просторовою специфікою конкретної ділянки;
— реконструкцiя iснуючих засобiв ЗР iз замiною застарiлих конструкцiй;
— обмеження встановлення нових великорозмiрних засобiв ЗР в центральній частині міста;
— використання носіїв ЗР в якості естетично організуючого фактора ділянки в місцях з композиційно неорганізованою забудовою;
— максимальне використання притаманної сучасним засобам ЗР властивості змінювати візуальні характеристики об’єктів міського середовища для їх поліпшення, а у багатьох випадках — для підкреслення неповторних особливостей об’єктів індустріальної архітектури;
— максимальна концентрація ЗР, особливо соціальної спрямованості та споживчої реклами, поблизу зупинок громадського транспорту, підприємств тощо;
— розміщення засобів ЗР відповідно до розроблених пооб’єктних схем для запобігання руйнуванню візуальної цілісності архітектурного ансамблю кожного з мікрорайонів;
— створення найбільш комфортного рекламного середовища, неприпустимість використання надмірно акцентованої, агресивної i провокуючої реклами.
— обмеження реклами алкогольних напоїв i тютюнових виробів засобами ЗР, особливо в місцях розташування учбових, дитячих, культурних, лікувальних закладів;
— недопущення розміщення засобами ЗР інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності (негативний приклад бездушного ставлення до психічного стану дітей, людей похилого віку та хворих — численні факти розміщення реклами ритуальних послуг безпосередньо біля лікарень, поліклінік, дитячих садків i шкіл);
— збільшення уваги до реклами товарів та послуг вітчизняних i місцевих виробників.
6. Класифікатор типових рекламних засобів
6.1. Класифікатор типових рекламних засобів (далі — Класифікатор) містить перелік спеціальних тимчасових конструкцій, які можуть розміщуватися на території міста Павлоград, основні технічні характеристики, загальні вимоги до розміщення кожної конструкції.(Додаток 1).
6.2. Типові рекламні засоби в Класифікаторі є базовими зразковими моделями, можуть мати окремі фірмові відмінності, а також обладнуватися освітлювальними приладами.
6.3. Розповсюджувачам зовнішньої реклами забезпечити приведення своїх рекламних засобів у відповідність до вимог Класифікатора шляхом внесення у встановленому порядку змін до дозволів на розміщення зовнішньої реклами та здійснення відповідної заміни рекламних засобів у строки, визначені рішенням Павлоградської міської ради, яким затверджена ця Концепція.

7.Удосконалення тарифної політики
7.1. Тарифна політика щодо встановлення плати за право тимчасового користування місцями (для розміщення рекламних засобів), які перебувають у комунальній власності, має бути більш диференційована і забезпечувати оптимальне співвідношення завдань збільшення надходжень до міського бюджету із стимулюванням розвитку ринку на пріоритетних напрямах.
7.2. Удосконалення тарифної політики має ґрунтуватись, зокрема, на:
— всебічному і глибокому вивченні українського та європейського ринків зовнішньої реклами, тенденцій їх розвитку;
— вивченні динаміки формування цін і тарифів у населених пунктах європейських держав з кількістю населення, яке приблизно дорівнює кількості населення у місті Павлоград;
— врахуванні відносної ефективності місця розташування;
— аналізі і порівнянні дохідної частини міського бюджету минулих років з поточним роком у зв’язку із зміною (збільшенням або зменшенням) тарифів;
— локальному підході до характеристики кожної форматної зони при встановленні тарифів для розміщення рекламних засобів;
— впровадженні проектів розвитку рекламного середовища, зокрема шляхом проведення інвестиційних конкурсів.

7. Висновки
Концепція розміщення та розвитку зовнішньої реклами в місті Павлограді є основою для розроблення конкретних заходів з розміщення носіїв зовнішньої реклами, взаємодії вcix суб’єктів рекламної діяльності в місті (органів місцевого самоврядування, виконавчої влади), розповсюджувачів зовнішньої реклами тощо) у вирішенні питань реалізації зовнішнього рекламного оформлення міста.
Реалізація Концепції передбачається виконанням заходів.
— розробка та затвердження схем можливого розміщення рекламних засобів;
— визначення переліку місць, що потребують невідкладного упорядкування та реконструкції розміщених засобів ЗР, з виконанням зазначених робіт;
— розробка та реалізація проектів реконструкції та схем пооб’єктного розміщення засобів ЗР.
— створення єдиної системи ЗР та засобів візуальної інформації міста Павлограда;
— створення системи моніторингу якості зовнішнього рекламно-інформаційного середовища міста Павлоград.
— зменшення рекламних засобів, які розташовані з порушенням «Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Павлоград.

Керуючий справами виконкому С.М.Шумілова

Додаток 1
до Правил розміщення
зовнішньої реклами в місті Павлоград
Класифікатор типових рекламних засобів

Вид (тип) рекламного засобу Приклад конструктивного та дизайнерського рішення
Щит, що стоїть окремо (РЗ001)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, складається з фундаменту, опорної стійки, просторового каркаса та однієї або двох поверхонь, що розміщуються в одному горизонтальному та/або вертикальному перерізі.
Основні характеристики (вимоги):
Площа рекламної поверхні обмежена відповідно до площі однієї поверхні рекламного засобу, але не більше 32,0 кв. м
РЗ може мати різні технології зміни зображення (суцільний, скролінг, призматрон, беклайт, комбіновані тощо).
Нижній край РЗ (просторового каркаса), що розміщується над проїзною частиною, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття або від рівня ґрунту.
В разі розміщення РЗ не над проїзною частиною нижній край РЗ (просторового каркаса) повинен розташовуватися на висоті не менше ніж:
— 2,5 м — для щита, що стоїть окремо, площею рекламної поверхні до 8,0 кв. м включно;
— 4 м — для щита, що стоїть окремо, площею рекламної поверхні від 8,0 кв. м до 32,0 кв. м
Освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків.
Рекламна поверхня РЗ, на якій тимчасово не розміщується рекламний сюжет, повинна бути заповнена фоновим покриттям або інформацією соціального змісту.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ
Щит, що стоїть окремо (суперсайт) (РЗ002)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, складається з фундаменту, опорної стійки, просторового каркаса та однієї і більше рекламних поверхонь, що розміщуються в одному горизонтальному перерізі.
Основні характеристики (вимоги):
Площа однієї рекламної поверхні від 48,0 кв. м до 75,0 кв. м включно.
РЗ може мати різні технології зміни зображення (скролінг, суцільний, призматрон, беклайт, комбіновані варіанти тощо).
Нижній край рекламного засобу (просторового каркаса) повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 7 метрів від поверхні дорожнього покриття або рівня ґрунту.
Освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків.
Рекламна поверхня РЗ, на якій тимчасово не розміщується рекламний сюжет, повинна бути заповнена фоновим покриттям або інформацією соціального змісту.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— з дотриманням вимог п. 2.5 Правил;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, тротуарів, алей, розподільчих смуг шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ.
Відеоекран, що стоїть окремо (РЗ003)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості та використовується для відображення і передачі візуальної інформації.
Складається з фундаменту, опорної стійки, просторового каркаса та рекламного поля.
Площа рекламного поля обмежена відповідно до площі однієї поверхні рекламного засобу, що буде розміщуватись відповідно до Зонування розміщення реклами у м. Павлоград, але не більше 75 кв. м
Основні характеристики (вимоги):
Нижній край РЗ (просторового каркаса) повинен розташовуватися на висоті не менше ніж:
— 2,5 м — для РЗ площею рекламної поверхні до 8,0 кв. м включно;
— 4 м — для РЗ площею рекламної поверхні від 8,0 кв. м до 32,0 кв. м
Освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків.
Забороняється експонування сюжетів у нічний час, із двадцять другої до сьомої години, із яскравістю, що перевищує 200 ніт(кд)/кв. м
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ
Лайтпостер, що стоїть окремо (РЗ004)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, складається з фундаменту, опорної стійки, просторового металевого каркаса та однієї або двох рекламних поверхонь.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір однієї рекламної площини не більше: 1,2 м х 1,8 м;
— габарити просторового металевого каркаса — не більше 1,4 м х 2,0 м;
— висота опорної стійки від дорожнього покриття або від рівня ґрунту до нижнього краю металевого просторового каркаса повинна бути не більше 1,2 м;
— може мати підсвічування;
— можливі різноманітні технології зміни зображення;
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків;
— рекламна поверхня РЗ, на якій тимчасово не розміщується рекламний сюжет, повинна бути заповнена фоновим покриттям або інформацією соціального змісту.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— з дотриманням вимог Правил;
-не розповсюджуються на РЗ, що розташовані на відкритих територіях, наданих власникам таких РЗ для обслуговування торговельних, торговельно-розважальних, виставкових та офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів і використовуються виключно для інформування про свої заходи та діяльність;
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від краю РЗ до лінії забудови складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ
Лайтпостер, що стоїть окремо на опорі (РЗ005)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, складається з фундаменту, опорної стійки, просторового металевого каркаса та однієї або двох рекламних поверхонь.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір однієї рекламної площини не більше: 1,2 м х 1,8 м;
— габарити просторового металевого каркаса — не більше 1,4 м х 2,0 м;
— нижній край зовнішньої реклами (просторового каркаса), що розміщується над проїзною частиною, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5,0 метрів від поверхні дорожнього покриття або від рівня ґрунту та не менше ніж 2,5 м в разі розміщення над місцем руху пішоходів;
— може мати підсвічування;
— можливі різноманітні технології зміни зображення;
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків;
— рекламна поверхня РЗ, на якій тимчасово не розміщується рекламний сюжет, повинна бути заповнена фоновим покриттям або інформацією соціального змісту.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— з дотриманням вимог Правил;
— не розповсюджуються на РЗ, що розташовані на відкритих територіях, наданих власникам таких РЗ для обслуговування торговельних, торговельно-розважальних, виставкових та офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів і використовуються виключно для інформування про свої заходи та діяльність;
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від краю РЗ до лінії забудови складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ
Тумба, що стоїть окремо (РЗ006)
Об’ємний рекламний засіб, що розміщується на відкритій земельній ділянці, має дві і більше площин розміщення реклами та складається з фундаменту, просторового каркаса та рекламного поля.
Основні характеристики:
— РЗ може мати не більше 3-х вертикально орієнтованих рекламних поверхонь;
— площа однієї поверхні РЗ — не більше 4,32 кв. м;
— РЗ може мати внутрішнє підсвічування;
— РЗ може бути як статичним, так і динамічним, мати різні технології зміни зображень;
— в РЗ можуть бути вбудовані елементи міського середовища.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— з дотриманням вимог п. 2.5 Правил;
— вимоги щодо зон розташування РЗ, зазначених в Правилах, не розповсюджуються на РЗ, що розташовані на відкритих територіях, наданих власникам таких РЗ для обслуговування торговельних, торговельно-розважальних, виставкових та офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів і використовуються виключно для інформування про свої заходи та діяльність;
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від краю РЗ до лінії забудови складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ.
РЗ може встановлюватись на зовнішньому фундаменті за умови обов’язкового його розташування всередині єдиного обрамлення такої конструкції
Прапор, прапорець, який використовується як рекламоносій, що стоїть окремо (РЗ007)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, має зовнішні поверхні для розміщення реклами (товарні знаки, скорочені найменування тощо) та складається з фундаменту, флагштоку (опорної стійки) та рекламної поверхні (полотнища).
Висота флагштоку (опорної стійки) до нижнього краю рекламної поверхні має становити не менше 3-х метрів.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— на власних або наданих в користування територіях, де власник здійснює діяльність;
— поза межами проїзних частин доріг;
-не розповсюджуються на РЗ, що розташовані на відкритих територіях, наданих власникам таких РЗ для обслуговування торговельних, торговельно-розважальних, виставкових та офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів і використовуються виключно для інформування про свої заходи та діяльність;
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від флагштоку (опірної стійки) складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ
Конструкція на даху будівлі (будинку) (РЗ008)
Рекламний засіб у вигляді об’ємно-просторових літер, цифр та зображувальних елементів без фону, що повністю або частково встановлюється вище за рівень карниза будинку (будівлі) або безпосередньо розміщується на даху будинку (будівлі).
Встановлення конструкцій у вигляді суцільних площин на даху будівлі (будинку) — рекламних засобів, що встановлюються повністю або частково вище за рівень карниза будинку (будівлі) або безпосередньо розміщуються на даху будинку (будівлі) — забороняється.
Основні характеристики (вимоги):
— розміри рекламного засобу визначаються габаритами даху, на якому вмонтовується установка, і несучою здатністю будівлі;
— може мати підсвічування;
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також помешкання житлових будинків;
— розташування РЗ здійснюється за умови надання висновків попередньої технічної експертизи місця розміщення РЗ (даху) і технічного проекту, наданих та затверджених спеціалізованими (ліцензованими або сертифікованими) підприємствами, установами та організаціями з урахуванням вітрових, снігових та інших навантажень.
Розповсюджувач реклами має право вільно обирати проектні організації, що мають відповідну ліцензію або сертифікат.
На будівлях, які є пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення, розміщення РЗ не допускається.
Розміщення РЗ на фасадах капітальних будівель, нижчих 7-ми метрів та тимчасових спорудах не допускається.
На одному боці даху можливе розміщення тільки одного такого РЗ
Щит на фасаді будинку (будівлі) (РЗ009)
Рекламний засіб, що встановлюється на фасаді будинку (будівлі), має зовнішню площину для розміщення реклами, складається з просторового металевого каркаса та рекламного поля.
Основні характеристики:
— площа поверхні РЗ — не більше 32,0 кв. м;
— може мати підсвічування;
— може мати різні технології зміни зображення (скролінг, беклайт);
— РЗ не може частково чи повністю перекривати елементи декору фасаду, адресні та пам’ятні таблички, інженерні комунікації, віконні та дверні отвори або обмежувати доступ до них.
Розміщення РЗ можливе на будівлях торговельних, торговельно-розважальних, концертно-розважальних, спортивно-концертних, виставкових, офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів за умови, якщо його розміщення передбачене затвердженим в установленому порядку паспортом фасаду.
На будівлях, які є пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення, розміщення РЗ не допускається
Відеоекран на фасаді будинку (РЗ010)
Рекламний засіб, що встановлюється на фасаді будинку та використовується для відображення і передачі візуальної інформації. Складається з просторового каркаса та рекламного поля.
Основні характеристики (вимоги):
— багатоколірне швидкозмінюване зображення;
— можливість програмування;
— РЗ не може частково чи повністю перекривати елементи декору фасаду, адресні та пам’ятні таблички, інженерні комунікації, віконні та дверні отвори або обмежувати доступ до них;
— розміщення РЗ можливе за умови, якщо його розміщення передбачене затвердженим в установленому порядку паспортом фасаду;
— забороняється експонування сюжетів у нічний час, із двадцять другої до сьомої години.
Розміщення РЗ можливе на будівлях торговельних, торговельно-розважальних, концертно-розважальних, спортивно-концертних, виставкових, офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів за умови, якщо його розміщення передбачене затвердженим в установленому порядку паспортом фасаду.
На будівлях, які є пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення, розміщення РЗ не допускається
Медіафасад (РЗ011)
Медіафасад — це гнучка сітчасто-каркасна конструкція, що складається з:
— термотрубок із світлодіодними платами всередині;
— окремих модульних фреймів (т. зв. кабінетів) з вмонтованими світлодіодами та електронними процесорами.
Конструкція за допомогою металокаркаса монтується на фасаді.
Основні характеристики:
— розмір рекламного поля обмежується розміром фасаду будинку;
— можливість багатоплощинних конфігурацій;
— відносна прозорість конструкцій (до 80 %);
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також помешкання житлових будинків;
— забороняється експонування сюжетів у нічний час, із двадцять другої до сьомої години.
Розміщення РЗ можливе на окремих будівлях торговельно-розважальних, концертно-розважальних, спортивно-концертних та виставкових центрів за умови, якщо його розміщення передбачене затвердженим в установленому порядку паспортом фасаду.
Забороняється розміщення цього РЗ на будівлях, які є об’єктами культурної спадщини національного та/або місцевого значення
Графічна (лазерна) проекційна установка; об’ємно-просторова (голографічна) проекційна установка (РЗ012)
Рекламний засіб призначений для відтворення зображення на фасадах будинків (будівель). Конструкції установок складаються з графічного пристрою, на якому формується рекламне зображення.
Основні характеристики:
— розмір рекламного поля обмежується розміром фасаду будинку (будівлі);
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також помешкання житлових будинків.
Вимоги до розміщення.
Нижній край зовнішньої реклами (графічного пристрою), що розміщується над проїзною частиною, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття (рівня ґрунту), якщо РЗ не виступає над проїзною частиною — не нижче 2,75 м.
Графічні пристрої мають бути сертифіковані.
Експонування сюжетів у нічний час, із двадцять другої до сьомої години, не допускається
Лайтпостер на фасаді будинку (будівлі) (РЗ013)
Рекламний засіб, що встановлюється на фасаді будинку (будівлі), має зовнішні поверхні для розміщення реклами, складається з просторового металевого каркаса та рекламного поля.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір однієї рекламної площини — не більше 1,2 м х 1,8 м;
— габарити просторового металевого каркаса: не більше 1,4 м х 2 м;
— може мати підсвічування;
— може мати різні технології зміни зображення.
Розміщення РЗ можливе на будівлях торговельних, торговельно-розважальних, концертно-розважальних, спортивно-концертних, виставкових, офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів за умови, якщо його розміщення передбачене затвердженим в установленому порядку паспортом фасаду.
Забороняється розміщення РЗ у випадку, якщо він частково чи повністю перекриває елементи декору фасаду, адресні та пам’ятні таблички, інженерні комунікації, віконні та дверні отвори або обмежує доступ до них
Банер, панно на фасаді будинку (будівлі) (РЗ014)
Рекламний засіб, що розміщується на фасаді будинку (будівлі), складається з каркаса та має зовнішню поверхню для розміщення реклами.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір РЗ має відповідати розміру фасаду будинку (нижній край РЗ може розміщуватись не нижче другого поверху будинку);
— може мати зовнішнє підсвічування;
— РЗ не повинен закривати елементи декору фасаду (декоративні рельєфи, карнизи, огородження балконів, еркери, колони, пілястри), адресні та пам’ятні таблички, інженерні комунікації, віконні та дверні отвори або обмежувати доступ до них;
— рекламна поверхня РЗ, на якій тимчасово не розміщений рекламний сюжет, повинна бути заповнена фоновим покриттям, інформацією соціального змісту або панорамним зображенням міста;
— на фасаді будинку (будівлі) дозволяється розміщення тільки одного рекламного засобу цього виду.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— банерне полотно кріпиться до металевого каркаса, змонтованого на фасаді будинку (будівлі);
— розміщується паралельно до фасаду;
— не повинно закривати вікна будинків (будівель), окрім вікон технічних поверхів та сходово-ліфтових вузлів та вікон промислових будівель (споруд);
— розміщення можливо виключно у 2-ій, 3-ій та 4-ій форматних зонах.
Розміщення РЗ на фасадах капітальних будівель, нижчих 7-ми метрів, та тимчасових спорудах не допускається.
На будівлях, які є пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення, розміщення РЗ не допускається
Банер, панно на фасаді будинку (будівлі) та/або будівельних риштуваннях (РЗ015)
Банер, панно на фасаді будинку (будівлі) та/або будівельних риштуваннях — рекламний засіб, який виготовляється на банерній сітці або банерному полотні та розміщується на фасаді будинку (будівлі), на огороджувальних об’єктах або будівельних риштуваннях, коли фасад будинку (будівлі) перебуває у стані будівництва, реконструкції, реставрації чи ремонту, будинок (будівля) є аварійним.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір рекламного поля обмежується розміром огороджувального об’єкта або будівельних риштувань;
— може мати підсвічування;
— РЗ повинен повністю закривати фасад / частину фасаду, що реконструюється (будується);
— розміщення реклами здійснюється:
на 20 % загальної площі одного РЗ, розміщеного на одному фасаді, — у 0-ій форматній зоні;
на 40 % загальної площі одного РЗ, розміщеного на одному фасаді, — у 1-ій форматній зоні;
на 100 % загальної площі одного РЗ, розміщеного на одному фасаді, — у 2-ій, 3-ій та 4-ій форматних зонах.
Площа, яка не зайнята рекламою, повинна містити зображення, що імітує фасад будинку (будівлі), на якому розміщений цей РЗ, або повинна бути заповнена фоновим покриттям;
— рекламна поверхня РЗ, на якій тимчасово не розміщений рекламний сюжет, повинна містити зображення, що імітує фасад будинку (будівлі), на якій розміщений РЗ, або повинна бути заповнена фоновим покриттям;
— розміщення РЗ на фасадах будинків (будівель) дозволяється у разі, коли фасад будинку (будівлі) перебуває у стані будівництва, реконструкції, реставрації чи ремонту, будинок (будівля) є аварійним, що підтверджено належними документами на проведення таких робіт у відповідності до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Вимоги до розміщення:
— РЗ кріпиться до металевого каркаса, змонтованого на фасаді будинку (будівлі), або на конструкцію будівельних риштувань при їх наявності;
— РЗ з інформацією рекламного характеру може розміщуватись на період проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації чи ремонту, будинок (будівля) є аварійним, що підтверджується належними документами у відповідності до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»
Спеціальна рекламна конструкція на фасаді будинку (будівлі) (РЗ016)*
Плоский або об’ємний (об’ємні літери тощо) рекламний засіб, що встановлюється паралельно фасаду будинку (будівлі) та має зовнішні поверхні для розміщення реклами, та не є вивіскою чи табличкою в розумінні Закону України «Про рекламу».
Основні характеристики:
— РЗ не повинен закривати елементи декору фасаду (декоративні рельєфи, карнизи, огородження балконів, еркери, колони, пілястри);
— РЗ може розміщуватись у віконних та дверних прорізах з урахуванням перекриття прорізу не більше 35 %;
— зовнішня поверхня для розміщення реклами не може бути з тентової, банерної, вінілової тканини;
— можливе розміщення РЗ на фронтальній або, при наявності, на бокових площинах навісу вхідної групи;
— відстань від площини фасаду або навісу, на якому встановлено РЗ, не повинна перевищувати 0,2 м до лицевої поверхні вивіски.
Спеціальні рекламні конструкції на фасаді будинку (будівлі) за конструктивними відзнаками поділяються на такі типи:
1. Об’ємно-просторові літери, цифри та зображувальні елементи знаків для товарів та послуг без фону.
2. Об’ємно-просторові літери, цифри та зображувальні елементи знаків для товарів та послуг без фону, що розміщені на загальній плоскій основі.
3. Суцільний стенд, лайтбокс.
4. Композиційні рішення (можуть поєднувати будь-які типи).
5. Розпис, ліпка або мозаїка.
На будівлях, які є об’єктами культурної спадщини місцевого та/або національного значення, а також в 0-ій та 1-ій форматних зонах, дозволяється розміщення спеціальних рекламних конструкцій на фасаді будинку (будівлі) тільки першого та п’ятого типу.
У 2-ій форматній зоні дозволяється розміщення спеціальних рекламних конструкцій на фасаді будинку (будівлі) першого, другого та п’ятого типу.
Світлове оформлення спеціальних рекламних конструкцій на фасаді будинку (будівлі) не має засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати вікна житлових будинків.
* Детальні вимоги щодо розміщення цього рекламного засобу наведені в Графічному довіднику щодо розміщення цього РЗ, який є додатком до Класифікатора.

Спеціальна рекламна конструкція, що розміщується під кутом до фасаду будинку (будівлі) (РЗ017)*
Консольний рекламний засіб, що встановлюється на фасаді будинку (будівлі), має зовнішні поверхні для розміщення реклами, складається з просторового металевого каркаса та рекламного поля та не є вивіскою чи табличкою в розумінні Закону України «Про рекламу».
Основні характеристики та вимоги:
— виступ (ширина) РЗ від фасаду — не більше 0,9 м;
— розміщується під кутом 90° до фасаду будинку чи споруди;
— має не більше двох рекламних поверхонь в одному горизонтальному перерізі;
— може мати внутрішнє підсвічування;
— нижній край РЗ (просторового каркаса) повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 2,5 метра від поверхні дорожнього покриття (рівня ґрунту).
* Детальні вимоги щодо розміщення цього рекламного засобу наведені в Графічному довіднику щодо розміщення цього РЗ, який є додатком до Класифікатора.
Електронне табло, «рядок, що біжить» на фасаді будинку (будівлі) (РЗ018)
Рекламний засіб, що встановлюється на фасаді будинку (будівлі) та використовується для відображення і передачі візуальної інформації. Складається з просторового каркаса та світлодіодного рекламного поля.
Основні характеристики:
— текстово-символьне швидкозмінюване зображення;
— можливість програмування.
Розміщення РЗ можливе на будівлях торговельних, торговельно-розважальних, концертно-розважальних, спортивно-концертних, виставкових, офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів за умови, якщо його розміщення передбачене затвердженим в установленому порядку паспортом фасаду.
На будівлях, які є пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення, розміщення РЗ не допускається
Елементи (частини) об’єктів благоустрою, що використовуються як рекламоносії (РЗ019)
Об’єкти благоустрою та інфраструктури, які мають зовнішні поверхні та/або спеціальні конструкції для розміщення реклами.
Елементи (частини) об’єктів благоустрою, що використовуються як рекламоносії, поділяються на такі типи:
1. Урна (розмір рекламного поля не більше 0,5 кв. м).
2. Лава (розмір рекламного поля не більше 0,5 кв. м).
3. Громадська вбиральня (розмір рекламного поля не більше 4,32 кв. м).
4. Собача вбиральня (розмір рекламного поля не більше 0,5 кв. м).
Основні характеристики:
— може мати різні технології зміни зображення;
— може мати підсвічування.
Вимоги до розміщення:
— РЗ не повинен перешкоджати вільному руху пішоходів;
— розміщення на тротуарах можливе за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від опорної стійки до лінії забудови складатиме не менше ніж 2 м.
При розміщенні цього РЗ вимоги п. Правил розміщення рекламних засобів в місті Павлоград не застосовуються.

Художньо-просторова композиція (зелені насадження, фітокомпозиції тощо), яка використовується як рекламоносій (РЗ020)
Рекламний засіб, що знаходиться на землі у вигляді фітооздоблення.
Основні характеристики:
— рекламна композиція, яка створюється за допомогою квіткових насаджень
Афішна (інформаційна) тумба (РЗ021)
Об’ємний рекламний засіб, що розміщується державними та комунальними театрально-видовищними, спортивними закладами на відкритій місцевості та складається з фундаменту, просторового каркаса, інформаційної поверхні та використовується виключно для інформування про свої заходи та діяльність.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір однієї рекламної поверхні не може перевищувати 1,5 х 3,0 м;
— може мати підсвічування;
— може бути як статичним, так і динамічним;
— може мати різноманітні технології зміни зображення;
— висота тумби не повинна перевищувати 5,5 м;
— інформаційна поверхня тумби, на якій тимчасово не розміщена інформація, повинна бути заповнена фоновим покриттям або інформацією соціального змісту;
— розміщення РЗ здійснюється на підставі виданого в установленому порядку дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від краю РЗ до лінії забудови складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ.
РЗ може встановлюватись на зовнішньому фундаменті за умови обов’язкового його розташування всередині єдиного обрамлення такої конструкції
Пневмостенд, повітряна куля, які використовуються як рекламні носії (РЗ022)
Тимчасове рекламне оформлення на період різноманітних святкових та тематичних заходів державного та місцевого значення. Площа рекламного блока залежить від розмірів нанесеного зображення.
Основні характеристики:
— розмір рекламного поля обмежується розміром РЗ.
РЗ може мати власне підсвічування.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку
Пілон (стела), що стоїть окремо (РЗ023)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, складається з фундаменту, просторового металевого каркаса.
Основні характеристики:
— розмір однієї рекламної поверхні не може перевищувати 3,0 х 3,0 м;
— габарити металевого просторового каркаса не більше: шириною 3,0 м, висотою 12,0 м та глибиною 1,5 м;
— може мати підсвічування;
— може бути як статичним, так і динамічним;
— може мати різні технології зміни зображення.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— з дотриманням вимог Правил;
— вимоги щодо розташування РЗ, зазначених в Правил, не розповсюджуються на РЗ, що розташовані на відкритих територіях, наданих власникам таких РЗ для обслуговування торговельних, торговельно-розважальних, виставкових та офісних центрів, закладів громадського харчування, автозаправних станцій, автомотосалонів і використовуються виключно для інформування про свої заходи та діяльність;
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від краю РЗ до лінії забудови складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей;
— не ближче 10-ти метрів до перехрещень вулиць, наземних пішохідних переходів та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 30-ти метрів до пунктів зупинки маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування);
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ.
РЗ може встановлюватись на зовнішньому фундаменті за умови обов’язкового його розташування всередині єдиного обрамлення такої конструкції

Об’ємно-просторова конструкція індивідуального дизайнерського рішення, що стоїть окремо (РЗ024)
Об’ємний рекламний засіб, що розміщується на відкритій земельній ділянці, складається з елементів, що відтворюють логотипи, знаки для товарів та послуг, корпоративну символіку та інші елементи брендової ідентичності, а також масштабні моделі продукції рекламодавця тощо (нетиповий рекламний засіб), без можливості зміни сюжету.
Площею РЗ024 вважається добуток його максимальної довжини та максимальної ширини.
Освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків.
Висота РЗ (від рівня ґрунту до верхнього краю РЗ) не може перевищувати 3 м.
Вимоги до розміщення.
РЗ має розміщуватись:
— з дотриманням вимог п. Правил;
— на тротуарах за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від краю РЗ до лінії забудови складатиме не менше 2-х метрів;
— поза межами пішохідних та велосипедних доріжок, алей, розподільчих смуг та тротуарів шириною менше 2-х метрів;
— не ближче 10-ти метрів до наземних пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування) з точками відліку від відповідних дорожніх знаків, перехрещень вулиць;
— не ближче ніж 5 метрів до (в напрямку руху транспорту) виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій, якщо опора РЗ нижча ніж 2,5 метра;
— край РЗ має бути не ближче ніж 0,5 метра до проїзної частини вулиці (дороги) та виїздів з прилеглих (прибудинкових) територій;
— не ближче 20-ти метрів до територій транспортних розв’язок;
— не ближче 50-ти метрів від залізничних переїздів з точкою відліку від відповідного дорожнього знаку.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ.
РЗ може встановлюватись на зовнішньому фундаменті за умови обов’язкового його розташування всередині єдиного обрамлення такої конструкції
Рекламно-інформаційний покажчик, що стоїть окремо на опорі (РЗ025)
Рекламний засіб, що розміщується на відкритій місцевості, складається з фундаменту, просторового каркаса, опорної стійки, інформаційного та рекламного блоків.
Інформаційний блок — блок, який містить інформацію про вуличну систему: назву вулиць, проспектів, площ, провулків і напрямок руху до них.
Інформація, яка міститься у інформаційному блоці, не є рекламою. Площа інформаційного блоку не враховується під час визначення розміру плати за тимчасове користування місцями для розташування рекламних засобів зовнішньої реклами, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Павлограду.
Рекламний блок — блок для розміщення рекламного сюжету, або інформації про місцезнаходження установ і організацій міського та державного значення, культурно-історичних пам’ятників та інших об’єктів міської інфраструктури.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір однієї площини інформаційного блоку: не більше 0,37 х 1,28 м;
— розмір однієї площини рекламного блоку: не більше 0,85 х 1,28 м;
— загальні габаритні розміри просторового каркаса інформаційного та рекламного блоків: не більше 1,52 х 1,402 м;
— виступ РЗ від опори до зовнішнього краю РЗ — не більше 1,55 м;
— нижній край рекламного засобу (просторового каркаса), що розміщується над проїзною частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5,0 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо РЗ не виступає над проїзною частиною — не нижче 2,5 м;
— повинен мати підсвічування;
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків;
— рекламний блок, на якому тимчасово не розміщується рекламний сюжет, повинен бути заповнений фоновим покриттям або інформацією соціального змісту.
Вимоги до розміщення:
— відстань між однотипними РЗ повинна бути не менше 40 м.
Фундаментний блок наземного РЗ має бути заглиблений до рівня ґрунту з відновленням твердого покриття, трав’яного покриву (газону) та виконанням робіт з благоустрою території, де розміщений РЗ.
Розміщення на тротуарах можливе за умови, якщо ширина вільної пішохідної зони від опірної стійки РЗ до лінії забудови складатиме не менше ніж 2 м.
Забороняється розміщення:
— на розподільчих смугах шириною менше 2,0 м;
— ближче ніж 10 метрів до перехрещень вулиць, наземних пішохідних переходів та пунктів зупинки маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування);
— ближче ніж 50 м до залізничних переїздів
Зупинковий комплекс та/або павільйон (РЗ026)
Зупинковий комплекс — об’єкт дорожнього сервісу для очікування наземного громадського транспорту, конструкція якого включає: павільйон зупинок громадського транспорту; рекламно-інформаційні площі; тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності.
Павільйон зупинок громадського транспорту — об’єкт дорожнього сервісу для очікування наземного громадського транспорту, конструкція якого включає: лави, навіс та може включати рекламно-інформаційні площі.
Основні характеристики (вимоги):
— розміщення РЗ можливе лише на одній панелі, за виключенням сторони прибуття транспорту;
— площа одного рекламного поля — не більше 2,16 кв. м;
— може мати підсвічування;
— можливі різноманітні технології зміни зображення;
— брендування комплексу та/або павільйону допускається із забезпеченням прозорості панелей зі сторони прибуття транспорту.
При розміщенні РЗ вимоги Правил не застосовуються
Рекламно-інформаційний покажчик на опорі освітлення (контактної мережі) (РЗ027)
Рекламний засіб, що встановлюється на опорах (мачтах-опорах міського освітлення, опорах контактної мережі), має зовнішні поверхні для розміщення реклами, складається з просторового стального каркаса, інформаційного та рекламного блоків.
Інформаційний блок — блок, який містить інформацію про вуличну систему: назву вулиць, проспектів, площ, провулків і напрямок руху до них. Інформація, яка міститься у інформаційному блоці, не є рекламою. Площа інформаційного блоку не враховується під час визначення розміру плати за тимчасове користування місцями для розташування рекламних засобів зовнішньої реклами, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва.
Рекламний блок — блок для розміщення рекламного сюжету або інформації про місцезнаходження установ і організацій міського та державного значення, культурно-історичних пам’ятників та інших об’єктів міської інфраструктури.
Можливі технології нанесення зображень:
беклайт — рекламоносій, рекламна площина якого виготовляється з просвітного пластика молочного кольору.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір однієї рекламної площини інформаційного блоку: не більше 0,37 х 1,28 м або не більше 0,40 х 1,44 м;
— розмір однієї рекламної площини рекламного блоку: не більше 1,31 х 1,28 м або не більше 1,10 х 1,44 м;
— загальні габаритні розміри просторового каркаса інформаційного та рекламного блоків: не більше 1,97 х 1,402 м або не більше 1,71 х 1,56 м;
— виступ РЗ від опори до зовнішнього краю РЗ: не більше 1,60 м;
— нижній край рекламного засобу (просторового каркаса), що розміщується над проїзною частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо РЗ не виступає над проїзною частиною — не нижче 2,5 м;
— повинен мати внутрішнє підсвічування;
— освітлення РЗ не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також мешканців житлових будинків;
— рекламний блок, на якому тимчасово не розміщується рекламний сюжет, повинен бути заповнений фоновим покриттям або інформацією соціального змісту.
Забороняється розміщення:
— ближче ніж 10 метрів до перехрещень вулиць, наземних пішохідних переходів та пунктів зупинки маршрутних транспортних засобів (транспортних засобів загального користування);
— ближче ніж 50 м до залізничних переїздів
Конструкція на естакаді, мості, шляхопроводі (РЗ028)
Рекламний засіб, що розміщується виключно на естакаді, мості, шляхопроводі, має зовнішні поверхні для розміщення реклами.
Банерне полотно кріпиться до каркаса/рами, змонтованих на естакаді, мості, шляхопроводі. Каркас/рама може мати різні конфігурації залежно від розмірів естакади, моста, шляхопроводу, способу кріплення банерного полотна тощо.
Основні характеристики (вимоги):
— розмір рекламного поля: 2 х 8 м, 2 х 16 м;
— розміщення цього РЗ можливе у 2-й, 3-ій та 4-ій форматних зонах;
— може мати підсвічування.
Вимоги до розміщення:
— розміщення РЗ можливе тільки по центру одного напрямку руху на естакаді, мосту, шляхопроводі;
— на одній стороні естакади, мосту, шляхопроводу можливе розміщення не більше двох РЗ;
— у разі розміщення двох РЗ вони мають бути однакового розміру

Графічний довідник
щодо розміщення спеціальних рекламних конструкцій на фасаді будинку (будівлі) (РЗ016) та спеціальних рекламних конструкцій, що розміщуються під кутом до фасаду будинку (будівлі) (РЗ017)
1. Типи спеціальних конструкцій
1.1. Об’ємно-просторові літери, цифри та зображувальні елементи знаків для товарів та послуг без фону
Головна відмінність між об’ємними та плоскими літерами — наявність чи відсутність у символів бокової та задньої стінки. Плоскі літери виготовляються лише з лицевого матеріалу.
Зазвичай об’ємні літери закріплюються безпосередньо на фасаді будівлі або на площині, що є частиною спеціальної конструкції (прозора, у колір фасаду та інше).
Плоскі літери, для створення ефекту об’ємності та за наявності можливостей, закріплюються на певній відстані від фасаду або площини (на стійках).
В обох випадках відстань від поверхні, на якій встановлено РЗ, не повинна перевищувати 0,2 м до лицевої поверхні спеціальної конструкції.

1.2. Об’ємно-просторові літери, цифри та зображувальні елементи знаків для товарів та послуг без фону, що розміщені на загальній плоскій основі
Об’ємні або псевдооб’ємні символи вважаються такими, якщо закріплені на площині або коробі прямокутної чи довільної форми.
На коробі може бути розміщена додаткова інформація. Короб може бути обладнано підсвічуванням, але фронтальна панель повинна бути виготовлена з світлонепроникного матеріалу. Підсвічуватися можуть лише окремі елементи, а не вся фронтальна панель.

1.3. Суцільний стенд, лайтбокс
Лайтбокс — короб, обладнаний внутрішнім підсвічуванням.
Фронтальна сторона короба виготовлена зі світлопроникного матеріалу, на яку за допомогою аплікації, друку або із застосуванням об’ємних елементів нанесено рекламну інформацію.
Лайтбокс може бути прямокутної, круглої, овальної або іншої довільної форми.

1.4. Композиційні рішення (можуть поєднувати будь-які типи)
Композиційні рішення — варіативні поєднання об’ємних або плоских символів з лайтбоксами або декоративними елементами.

1.5. Розпис, ліпка або мозаїка
Спеціальні конструкції, виконані розписом, ліпкою або мозаїкою, виконуються безпосередньо на фасаді будівлі.

2. Правила розміщення
2.1. Розміщення спеціальних конструкцій на фасаді
Спеціальні конструкції встановлюються над або з боків віконних та дверних отворів безпосередньо на частині фасаду закладу, вільному від декоративних елементів.
Встановлюються спеціальні конструкції на першому (між першим та другим) або цокольному поверхах.
Виключні випадки:
— коли це передбачено паспортом фасаду; якщо споруда — торговельно-розважальний центр;
— якщо торговельні площі в житловому будинку займають 2 та більше поверхів;
— якщо на правах оренди чи власності суб’єкту належить ціла будівля.
Спеціальна конструкція має бути розташована симетрично відносно до елементів фасаду або має бути взаємоузгоджена з ними, наслідувати горизонтальну вісь вже існуючих спеціальних конструкцій.

Спеціальна конструкція має бути встановлена симетрично відносно фасаду або взаємоузгоджена з його елементами

Спеціальна конструкція має бути встановлена симетрично відносно фасаду або бути взаємоузгоджена з його елементами, наслідувати горизонтальну вісь сусідніх спеціальних конструкцій
2.1.1. Типові помилки при розміщенні спеціальних конструкцій на фасаді
Спеціальні конструкції не можуть перекривати елементи декору фасаду, адресні та пам’ятні таблички, інженерні комунікації або обмежувати доступ до них.
Перекривати віконні або дверні отвори (окрім норми розміщення безпосередньо в отворах), перекривати балкони, карнизи, ніші, арки тощо.

Спеціальна конструкція має бути встановлена симетрично відносно фасаду або взаємоузгоджена з його елементами.
Спеціальні конструкції не можуть перекривати адресні таблички

Спеціальна конструкція має бути встановлена симетрично відносно фасаду або бути взаємоузгоджена з його елементами, наслідувати горизонтальну вісь існуючих спеціальних конструкцій
2.2. Масштаб спеціальних конструкцій, вільний простір
Спеціальна конструкція не може займати весь вільний простір фасаду, навіть за наявності місць, вільних від декоративних елементів.
Бажаним слід вважати масштаб 4/6 відносно площини, на яку встановлюється спеціальна конструкція. При цьому деякі елементи, як логотип, знак, великі літери в написі та деякі частини художньо-декоративних елементів, можуть займати до 14/16 вільного простору.

Бажаним слід вважати масштаб 4/6 відносно площини, на яку встановлюється спеціальна конструкція, при цьому деякі елементи, як логотип, знак, великі літери в написі та деякі частини художньо-декоративних елементів, можуть займати до 14/16 вільного простору
2.2.1. Типові помилки масштабування та розміщення спеціальних конструкцій
Спеціальна конструкція не може частково або повністю перекривати декоративні елементи фасаду, виходити за межі фасаду, частково або повністю перекривати вікна, двері. Ігнорувати правила вільного простору.
Забороняється ігнорувати правила масштабування (п. 2.2)
Спеціальна конструкція не може виходити за межі фасаду.
Забороняється сусідство спеціальних конструкцій на площині з спеціальними конструкціями окремими літерами
Спеціальна конструкція не може частково або повністю перекривати віконні та дверні отвори
Спеціальна конструкція не може частково або повністю перекривати декоративні елементи фасаду

2.3. Спеціальні конструкції у віконних та дверних отворах
Спеціальна конструкція у віконному або дверному отворі розміщується лише за умови, якщо оздоблення фасаду або інші фактори заважають її розміщенню безпосередньо на фасаді.
Встановлення спеціальної конструкції безпосередньо у віконному чи дверному отворі із зовнішнього боку будівлі можливе лише за умови, якщо вона не перекриватиме їх більше ніж на 35 %.
Така спеціальна конструкція може бути виконана як на основі, так і окремими літерами, та в обох випадках не може перекривати отвір більш ніж на 35 %.
Спеціальна конструкція не може виступати за межі прорізу у будь-яких напрямках, має наслідувати горизонтальну вісь сусідніх спеціальних конструкцій

Спеціальна конструкція розміщена у прорізі, не виходячи за його межі

Спеціальна конструкція розміщена у прорізі, не виходячи за його межі, наслідує горизонтальну вісь сусідніх спеціальних конструкцій
2.3.1. Типові помилки при розміщенні спеціальних конструкцій у отворах

Спеціальна конструкція виходить за межі отвору. Спеціальна конструкція перекриває отвір більш ніж на 35 %

Спеціальна конструкція не узгоджена з типом та формою існуючих спеціальних конструкцій, не наслідує горизонтальну вісь
2.4. Розміщення спеціальних конструкцій над аркою
Дозволяється встановлювати спеціальну конструкцію над аркою за умови, якщо вона не перекриває декоративні елементи фасаду.
Якщо за аркою знаходяться два та більше закладів, поруч із аркою встановлюються набірні покажчики.

Дозволяється лише одна спеціальна конструкція над аркою

Якщо за аркою знаходяться два та більше закладів, поруч із аркою встановлюються набірні покажчики
2.4.1. Типові помилки при розміщенні над арками

Забороняється встановлювати більше однієї спеціальної конструкції.
Не можна встановлювати спеціальну конструкцію всередині арки (в проїзді)

Забороняється перекривати декоративні елементи.
Забороняється використання табличок не узгодженого між собою формату
2.5. Ситуативні приклади розміщення спеціальних конструкцій
Приклад взаємоузгодження спеціальної конструкції та декоративних елементів фасаду

Приклад розміщення спеціальної конструкції на цокольному поверсі
Приклад розміщення спеціальної конструкції на типовій забудові

У випадках коли неможливо встановити спеціальну конструкцію над віконними та дверними прорізами або безпосередньо у прорізах, слід обирати розміщення з боків від них
2.5.1. Ситуативні приклади, помилки при розміщенні спеціальних конструкцій
Відсутнє взаємоузгодження спеціальної конструкції та декору фасаду

Спеціальна конструкція на цокольному поверсі має буди встановлена до межі перекриття з першим поверхом
Приклад розміщення спеціальної конструкції на типовій забудові

Спеціальні конструкції не можна розміщувати на балконах
2.6. Спеціальні конструкції вище першого поверху
Спеціальні конструкції вище першого поверху дозволяються:
— торгово-розважальним центрам;
— у випадках, коли торгові площі в житловому будинку займають два та більше поверхів;
— у випадках, коли суб’єкту на правах оренди чи власності належить вся будівля.
Спеціальні конструкції повинні відповідати загальним вимогам або бути встановлені в місцях, передбачених паспортом фасаду.
У випадках зосередження великої кількості торгових точок у будинку, першочергове право розміщення спеціальної конструкції на фасаді отримують суб’єкти підприємництва, що займають фасадну частину. Інші орендарі узгоджують розміщення з адміністрацією.
Спеціальні конструкції мають бути взаємоузгоджені між собою, мати однакову висоту та зберігати горизонтальну вісь із сусідніми спеціальними конструкціями.
На глухій частині фасаду або виконаній у форматі кронштейну може розміщуватися набірний покажчик.
Торгові площі в житловому будинку займають 2 та більше поверхів
спеціальна конструкція не може перекривати проріз більш ніж на 35 %, не повинна виступати за межі прорізу у будь-яких напрямках, має наслідувати горизонтальну вісь сусідніх спеціальних конструкцій
спеціальні конструкції мають бути взаємоузгоджені між собою, мати однакову висоту та зберігати горизонтальну вісь із сусідніми
покажчик з спеціальними конструкціями у форматі кронштейну

2.6.1. Спеціальні конструкції вище першого поверху, типові помилки
Торгові площі в житловому будинку займають 2 та більше поверхів

Спеціальна конструкція не може перекривати проріз більш ніж на 35 %, не повинна виступати за межі прорізу у будь-яких напрямках, має наслідувати горизонтальну вісь сусідніх спеціальних конструкцій
Приклад зосередження великої кількості торгових точок

Спеціальні конструкції мають бути взаємоузгоджені між собою, мати однакову висоту та зберігати горизонтальну вісь з сусідніми
2.7. Спеціальні конструкції на фризі
Спеціальні конструкції, що розташовуються на існуючому фризі, мають наслідувати тип, висоту та горизонтальну вісь сусідніх спеціальних конструкцій.
При розміщенні на загальному фризі лайтбокс чи основа спеціальної конструкції має дорівнювати висоті фриза, а довжина — межам фриза, або до початку сусідньої спеціальної конструкції.
На загальному фризі забороняється сусідство спеціальних конструкцій на основі з спеціальними конструкціями з окремими літерами без основи.
Забороняється ігнорувати горизонтальну вісь.
Заборонено розміщення спеціальних конструкцій, якщо їх розмір є більшим або меншим за висоту фриза.
Забороняється розміщення спеціальних конструкцій одна над одною.
Забороняється перекриття спеціальними конструкціями частин фасаду, вітрин, парканів.

Спеціальні конструкції на фризі мають бути взаємоузгоджені між собою, мати однакову висоту та зберігати горизонтальну вісь із сусідніми

На загальному фризі забороняється сусідство спеціальних конструкцій на основі з спеціальними конструкціями з окремими літерами без основи.
Забороняється розміщувати спеціальну конструкцію з розміром основи більше чи менше висоти фриза. Забороняється розміщення спеціальних конструкцій одна над одною
3. Вітрини
У вітринах можна розміщувати додаткові рекламні матеріали: лайтпостери, аплікації, принти, інсталяції.
Аплікації можна наносити як із вуличної сторони, так і зсередини; лайтпостери і принти — тільки з внутрішньої.
Допустима норма перекриття скла для лайтпостера, аплікації, принта дорівнює 40 %, для інсталяції — 100 %.

Лайтпостери, аплікації, принти не можуть займати більше 40 % скла вітрини, вікон, дверей
4. Спеціальні конструкції на козирках, маркізах, навісах
Розміщувати спеціальну конструкцію на козирках та маркізах дозволяється лише у межах вертикальних площин з урахуванням масштабу 4/6 (та 14/16) відносно площини для розміщення.

5. Розміщення спеціальних конструкцій, табличок, вказівників поруч з входом
Спеціальна конструкція, табличка або вказівник не може частково або повністю перекривати декоративні елементи фасаду, вікна, двері. Не може бути розміщена на сходинках та їх огорожах.
Усі таблички спеціальної конструкції і вказівники мають бути однакового розміру та орієнтації, бути розміщені по боках від входу, взаємоузгоджені між собою; зберігати або вертикальну або горизонтальну вісь.

6. Спеціальна рекламна конструкція, що розміщується під кутом до фасаду будинку (будівлі) (те ж саме: вказівник, прапорець)
Розміщується перпендикулярно фасаду будинку на висоті не менше 2,5 м до його нижньої частини, від рівня тротуару або інших площин, призначених для проходу пішоходів, та виносом від площини фасаду не більше 0,9 м.
Кронштейн може встановлюватися як безпосередньо на фасаді закладу, так і окремо від закладу на кутах будинку, але повинен дотримуватися спільної горизонтальної вісі з іншими спеціальними конструкціями.
Між кронштейном та спеціальною конструкцією або іншим кронштейном має бути не менше 2-х метрів. Максимальна висота кронштейну, розташованого вище першого поверху, має бути не більше сумарної висоти перших двох поверхів.
Кронштейни не можуть перекривати декоративні елементи, встановлюватися у віконні або дверні прорізи, балкони.
Перекривати або обмежувати доступ до інженерних комунікацій, перекривати адресні та пам’ятні таблички тощо.
Забороняється розміщувати кронштейн безпосередньо над або під існуючим кронштейном.
Кронштейни можуть бути різноманітних геометричних форм, типів та матеріалів.

7. Меморіальні дошки, пам’ятні таблички
Обабіч меморіальних дощок та пам’ятних табличок встановлюється охоронна зона. Вона повинна бути вільна від будь-якої реклами, в тому числі розміщеної у вікнах або вітринах.
Охоронна зона має дорівнювати 0,5 довжини найдовшої із сторін дошки, таблички або групи дощок по периметру з кожної сторони, але не менше 1 метра.
Охоронна зона дошки, таблички або групи дощок

Охоронна зона дорівнює 0,5 довжини найдовшої із сторін дошки, таблички або групи дощок по периметру з кожної сторони, але не менше 1 метра

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Проекти 50 сесії
  • Повідомлення про позачергову сесію
  • Відбувся фізкультурно-оздоровчий захід «Тато, мама, я – активна сім’я»
  • У Павлограді відзначили переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»
  • Покладання квітів з нагоди 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
  • Шановні земляки!
  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує
  • Відбулося засідання виконкому
  • Закінчився ІІІ етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
  • Капітальний ремонт трубопроводу водопостачання по просп. Шахтобудівників в м. Павлоград» Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011704-a
  • Реконструкція трубопроводу водопостачання вул. Озерна в м. Павлоград». Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011724-a
  • У бою за Україну загинув наш земляк Духовенко Микола