ПРОЕКТ
ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
_____________2011 р. №_________
Про стан медичної допомоги дитячому населенню міста, лікування та реабілітації дітей-інвалідів
Згідно з ч.1, п. 1а, 6-а, 1-б ст. 32, ч.1, 2 ст. 52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши доповідь начальника управління охорони здоров’я Старішка М.В. про стан медичного обслуговування дитячого населення міста, лікування та реабілітації дітей — інвалідів, виконавчий комітет міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота по організації охорони здоров’я дитячого населення.
На 01.07.2011 р. дитяче населення міста складає 19461 дитини, з них 16177 — діти до 14 років, підлітків — 3284.
Медична допомога дітям надається дитячими поліклініками КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1», КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4», спеціалізована медико-санітарна частина № 7, спеціалізована медико-санітарна частина № 15, стаціонарна допомога надається в дитячих відділеннях КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1», спеціалізована медико-санітарна частина № 7. Всі дитячі поліклініки та відділення мають вищу акредитаційну категорію і статус „Лікарня доброзичлива до дитини».
Медичну допомогу надають 52 лікаря — педіатра, з них дільничних — 31. Всі педіатри атестовані, з них мають вищу категорію — 10, першу категорію — 31, другу категорію — 6. Ліжковий фонд дитячих відділень на сьогодні складає 55 ліжок, дитячих інфекційних відділень — 30 ліжок.
Ліжковий фонд дитячих відділень дещо перевищує показник і становить 4,9 на 10 тис. населення при обласному 3,1. Ліжковий фонд дитячого інфекційного відділення складає 2,7, що дорівнює обласному (2,7).
Для ефективного використання ліжкового фонду у місті постійно ведеться робота по реструктуризації дитячих відділень та впровадженню пріоритетних стаціонарозамінюючих форм лікування — розширюється мережа денних стаціонарів та стаціонарів на дому. В 2011 році в дитячому відділенні спеціалізованої медико-санітарної частини № 7 перепрофільовано 15 ліжок цілодобового перебування на ліжка денного стаціонару.
План виконання ліжко-днів за 6 місяців склав по педіатричним відділенням — 104,1 %. Дитячі інфекційні відділення виконали план на 92,3 %.
З метою покращення медичного обслуговування дітей Павлоградською міською радою затверджені та діють на сьогоднішній день 4 міських програми, для виконання яких залучаються кошти державного, обласного та міського бюджетів. На теперішній час з міського бюджету на виконання програм та придбання медикаментів було виділено 104,3 тис. грн.
Управління охорони здоров’я Павлоградської міської ради та лікувально-профілактичні заклади міста співпрацюють з усіма соціальними службами міста щодо соціального та медичного супроводу дітей з груп ризику та контролюють стан дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо медичного забезпечення учнів в навчальних закладах міста.
За 6 місяців поточного року показник малюкової смертності по місту склав — 8,4 на 1 тис. дитячого населення, що на 7,6 % менше ніж за аналогічний період 2010 року.
Медичними працівниками дитячих поліклінік проводяться медичні огляди (99% за 6 місяців 2011 року), своєчасно виконуються профілактичні щеплення (76 %), проводиться оздоровлення дітей. В 2011 році оздоровлено дітей з груп соціального ризику -100 %, дітей, які перебувають на диспансерному обліку — 95 % дітей, пройшли реабілітацію — 286 дітей.
Особлива увага приділяється дітям-інвалідам. На обліку у педіатрів перебуває 345 дітей. На цю категорію дітей з міського бюджету було виділено 7817,85 грн. За 7 місяців поточного року всі діти оздоровлені, з них отримали санаторно-курортне лікування — 18 дітей — інвалідів, отримали стаціонарне лікування -105 дітей, пройшли реабілітацію в центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей с патологією нервової та кістково- м’язової системи 45 дітей.
Разом з позитивними тенденціями мають місце і деякі проблеми.
Стабільно високим в місті залишається рівень травматизму у дітей. За 6 місяців 2011 року зареєстровано 817 випадків, що склало 10 % від загальної кількості травм.
Також важливою проблемою в наданні медичної допомоги дитячому населенню є дефіцит лікарів за фахами неонатолог, дитячий анестезіолог, педіатр. Укомплектованість лікарями складає 80 %.
Враховуючи вищезазначене та керуючись п.1, п. 6а ст. 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні», з метою ефективного виконання міських програм охорони здоров’я та поліпшення стану медичного обслуговування дитячого населення виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Інформацію по медичному обслуговуванню дитячого населення, лікуванню та реабілітації дітей-інвалідів прийняти до відома.
2. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В.:
2.1.Забезпечити виконання заходів міських програм, передбачивши пріоритетність фінансування заходів, направлених на покращення надання медичної допомоги дітям-інвалідам, багатодітним, асоціальним родинам, дітям — сиротам та дітям, які знаходяться під опікою.
Термін: постійно
2.2. Забезпечити виконання заходів щодо вирішення кадрової проблеми.
Термін: протягом 2011 року
3. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В., начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В. забезпечити фінансування та виконання міських програм з питань охорони здоров’я.
Термін: постійно
4. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В., головним лікарям КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» Олійнику С.С., КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4» Костюковій М.Г., начальникам спеціалізованих медико-санітарних частин № 7 Лаппо Н.І. та № 15 Шинкаренку О.В.:
4.1. Забезпечити роз’яснювальну роботу серед дитячого населення та батьків, щодо попередження розповсюдження соціально-небезпечних інфекційних хвороб (туберкульоз та ВІЛ/СНІД).
Термін: постійно
4.2. Забезпечити організацію та надання медичної допомоги дитячому населенню міста, приділивши особливу увагу дітям з груп соціального ризику.
Термін: постійно
4.3.Забезпечити виконання заходів щодо межсекторальної взаємодії з соціальними службами міста.
Термін: постійно
4.4. Забезпечити роз’яснювальну роботу серед дитячого населення та батьків, щодо профілактики травматизму серед дитячого населення.
Термін: постійно
5. Координацію роботи по забезпеченню медичного обслуговування дитячого населення міста та лікування та реабілітацію дітей-інвалідів покласти на начальника управління охорони здоров’я Старішка М.В., контроль за виконанням — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Степаненко О.Д.
Міський голова І.С. Метелиця