ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
23.11.2016 р. м. Павлоград № 804
Про хід виконання “Міської програми
розвитку культури та збереження об’єктів
культурної спадщини м. Павлограда
на 2015-2020 роки”
Згідно з ч. 1 ст. 40, ст. 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою виконання законів України “Про культуру”, “Про бібліотеки та бібліотечну справу”, “Про музеї та музейну справу”, “Про театри та театральну справу”, “Про позашкільну освіту”, “Про освіту”, “Про охорону культурної спадщини”, виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що у місті Павлоград проводиться робота з удосконалення діяльності закладів культури, підтримки аматорів народної творчості, розвитку творчих здібностей юних мешканців міста, зміцнення мистецько-театральних традицій, проведення культурно-мистецьких заходів та інтеркультурної політики, патріотичного виховання, залучення інвесторів до спільної діяльності у галузі культури, а також забезпечується належний рівень збереження, охорони та впорядкування об’єктів культурної спадщини, розташованих на території м. Павлограда.
У 2016 році, відповідно до завдань Програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки на міські заходи в межах бюджетного фінансування виділені кошти в сумі 308,8 тис.грн. (у 2015 році – 217,6 тис.грн.). Фінансування галузі культури на 2016 рік складає 19735,6 тис.грн., що на 17% більше ніж в 2015 році.
За звітний період закладами культури було надано платних послуг на 828,3 тис. грн. (в 2015 році – 697,3 тис. грн..). З метою підтримки матеріально-технічної бази закладів культури за 2016 року за рахунок міського бюджету використано кошти в сумі 417,6 тис. грн.
Програма визначає перспективи галузі культури міста, спрямована на збереження існуючої базової мережі закладів культури, а саме:
3 дитячих музичних шкіл, Павлоградського історико-краєзнавчого музею, Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є.Захави, Міського культурно-дозвільницького центру, який об’єднує 5 будинків культури, Павлоградської міської централізованої бібліотечної системи, яка включає — 2 міських бібліотеки та 4 бібліотеки сімейного читання.
Значна увага приділяється естетичному вихованню дітей та юнацтва. Дитячі музичні школи є державними позашкільними навчальними закладами освіти в галузі культури, які здійснюють естетичне виховання. У трьох дитячих музичних школах м. Павлограда на 01.09.2016 року навчається 880 вихованців, з них 126 дітей пільгових категорій.
В КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” працюють 24 клубні формування та 16 любительських об’єднань, з них для дітей — 17, загальна чисельність учасників клубних формувань — 1430 чоловіка. Серед колективів “Міського культурно-дозвільницького центру” 5 “народних” та 8 “зразкових”, 2 творчих колективи чекають документи на отримання звання «зразковий».
В рамках реалізації Програми велика увага приділяється роботі бібліотечної системи та поповненню книжкового фонду. У 2016 році придбані періодичні видання на суму 4136,12 грн.(244 екз.), також придбали через Державні закупівлі ProZorro книги на суму 21485,00 грн (262 екз.) та планується придбати періодичні видання на 2017 рік на суму 25000 грн.
Для збереження унікальної будівлі — пам’ятника архітектури 19 століття та розвитку театрального мистецтва було прийнято рішення про реконструкцію театра ім. Б.Захави, проект якого внесений до Стратегії соціального партнерства компанії ДТЕК і міста Павлоград. На сьогоднішній день є два проекти «Реконструкція приміщень театру та виконання прибудови до нього з метою облаштування приміщень гримерних, репетиційної зали, туалету, душової та буфету по вул. Харківській, 65 у м. Павлограді»» та «Реставрація фасадів пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «міський театр» № 178 по вул. Харківській, 65 м. Павлоград». До кінця 2016 року планується освоїти кошти в сумі 177 тис.грн на перерахунок проектно-кошторисної документації.
За 2016 рік Павлоградським історико-краєзнавчим музеєм було обслуговано 42,9 тис. чол. Проведено 490 екскурсій. У фонди музею надійшло 549 експонатів основного фонду, загальна кількість предметів основного фонду складає 49614 одиниць та 2 науково — допоміжного (зараз 3623 од.), всього — 53237 од.
Успішним кроком розвитку культури м. Павлограда стала участь закладів культури в конкурсах проектів, грантах, які підтримують та сприяють розвитку культурно-освітньої діяльності.
Сьогодення потребує вдосконалення та нового підходу до надання культурно-освітніх послуг. На недостатньому рівні проводиться робота: із залучення коштів інвесторів для вирішення проблем закладів; проведення тренінгів, семінарів, майстер-класів, творчих конкурсів та звітів педагогів музичних шкіл і працівників культури для підвищення професійної майстерності.
Однією з головних цілей Програми є забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини, посилення пам’яткоохоронної діяльності в місті, створення відповідних умов для збереження об’єктів культурної спадщини, пам’ятників історії та архітектури місцевого значення. Сприяння становленню Павлограда не тільки, як міста соціально-економічного розвитку, а й як культурно-духовного, історичного центру, який виховує юних павлоградців на кращих традиціях історії рідного краю.
Протягом 2016 року проводилася плідна робота щодо забезпечення належного рівня збереження, охорони та впорядкування об’єктів культурної спадщини м. Павлограда.
Станом на звітній період у м. Павлограді налічується 51 об’єкт культурної спадщини, з яких 39 об’єктів обліковані під охоронними номерами та знаходяться на державному обліку.
Протягом року продовжувала роботу міська комісія з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда, яка щокварталу проводила засідання з вирішення поточних питань з пам’яткоохоронної роботи. Міською комісією здійснені 5 об’їздів пам’ятників історії, пам’ятних знаків, братських кладовищ, пам’яток архітектури та археології; проведені наради та надані відповідні доручення щодо пам’яткоохоронних заходів та впорядкування пам’ятників, визначено пріоритетні завдання для подальшої роботи зі збереження та утримання об’єктів культурної спадщини міста Павлоград. Станом на 01 листопада 2016 року визначено балансову належність на 25 пам’яток історії, грошову вартість 16 пам’яток, укладено охоронні договори на 22 пам’ятки історії, на 3 пам’ятки архітектури та 1 пам’ятку архіології.
Балансоутримувачами об’єктів культурної спадщини у 2016 році на утримання пам’яток історії було передбачено та використано коштів:
КП «Затишне місто» за статтею “Утримання малих архітектурних форм, поточний ремонт та утримання конструктивів”: передбачено 572,0тис.грн., освоєно (за 9 місяців 2016 року) — 503,6тис.грн.
КП «Спеціалізована Агенція Ритуал» за статтею «Утримання кладовищ» (в тому числі і пам’ятки історії — братські поховання): передбачено – 827,7тис.грн, освоєно (за 9 місяців 2016 року) – 727,7 тис. грн.
У 2016 році був проведений міський конкурс “На кращий ескізний проект пам’ятного знаку павлоградцям, загиблим при виконанні військового обов’язку в зоні проведення АТО”. У міському бюджеті передбачені кошти у сумі 199,0тис.грн. на розробку проекту “Будівництво пам’ятника воїнам АТО”.
На виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” у м. Павлограді підпадали 7 пам’ятників та пам’ятних знаків. На звітній період всі пам’ятники демонтовані, про що прийняті відповідні рішення та розпорядження.
Проблемними залишаються питання:
проведення капітальних ремонтів приміщень закладів культури;
придбання та оновлення костюмів, музичних інструментів, комп’ютерної техніки, науково-методичної літератури, меблів тощо;
виконання заходів з протипожежної безпеки;
укладення охоронних договорів на пам’ятки історії та архітектури місцевого значення;
визначення грошової оцінки пам’яток історії.
З огляду на вищевикладене, з метою ефективного виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки” виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ :
1. Вважати стан виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки” задовільним.
2. Начальнику відділу культури Павлоградської міської ради Селіній В.М.:
1) забезпечити виконання заходів Програми протягом 2017 року;
2) продовжити роботу по втіленню нових сучасних форм, проектів у сфері культури, роботі закладів культури, зміцненню їх матеріально-технічної бази;
3) залучати до спільної діяльності та фінансування заходів Програми соціальних партнерів та інвесторів;
4) активізувати роботу щодо участі закладів культури, творчих формувань у проектах, грантах, які підтримують та сприяють розвитку культурно-освітньої діяльності;
термін виконання: протягом 2017 року
5) здійснити заходи з енергозбереження в закладах культури;
термін виконання: до 01.09.2017 року
6) активізувати участь у проектах в рамках програми “Інтеркультурні міста”;
термін виконання: постійно
7) сприяти поповненню книжкового фонду бібліотечних закладів;
термін виконання: постійно
8) активно залучати до спільної діяльності громадську раду культури.
термін виконання: постійно
3. Начальнику відділу культури Селіній В.М., директорам: КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” Могильному М.І., КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” Бондаренко Л.М., КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” ВедмідьТ.І., Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є. Захави Реві А.А., КЗ “ПСМНЗ «Дитяча музична школа №1” Осінній В.І., КЗ “ПСМНЗ «Дитяча музична школа №2” Філатовій Л.В., КЗ “ПСМНЗ «Дитяча музична школа №3” ТаранцюА.І. розвивати платні послуги на підставі і в межах нормативно-правових актів за напрямком діяльності.
термін виконання: протягом 2017 року
4. Директору КЗ “Павлоградська централізована бібліотечна система” Бондаренко Л.М.:
1) продовжити впровадження заходів щодо втілення нових сучасних форм обслуговування читачів у бібліотечних закладах міста в напрямку — Бібліотека — головний інформаційний та культурно-просвітницький центр для громади міста;
2) продовжити участь Павлоградської міської централізованої бібліотечної системи у грантових програмах.
термін виконання: протягом 2017 року
5.Директору КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” Ведмідь Т.І. продовжити роботу по залученню підприємств та організацій міста до відвідування музею, організації виїзних екскурсій згідно з туристичними маршрутами;
6. Відділу освіти (Дем’яненко І.В.) скласти графік відвідування учнів загальноосвітніх шкіл музею на 2017 рік.
термін виконання: січень 2017 року
7. Начальнику відділу культури Селіній В.М., директорам закладів культури: КЗ “ПСМНЗ “Дитяча музична школа № 1” Осінній В.І., КЗ “ПСМНЗ “Дитяча музична школа № 2” Філатовій Л.В., КЗ “ПСМНЗ “Дитяча музична школа № 3” Таранцю А.І., директору КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” Могильному М.І., директору КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” Бондаренко Л.М., директору КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” Ведмідь Т.І., директору Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є.Захави активізувати роботу з проведення семінарів, майстер-класів, творчих конкурсів, тренінгів тощо.
термін виконання: протягом 2017 року
8. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В. під час формування міського бюджету на 2017 рік врахувати:
1) за поданням відділу культури потребу в асигнуваннях на виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки”;
2) за поданням управління комунального господарства та будівництва (Куш) фінансування заходів на утримання пам’ятників історії та монументального мистецтва.
9. КП “Затишне місто” (Коріневський), КП “Спеціалізована агенція “Ритуал” (Дубовськой):
1) скласти графік проведення протягом 2017 року поточних ремонтів пам’ятників історії та монументального мистецтва.
термін виконання: січень 2016 року
2) здійснити заходи з благоустрою та ремонту пам’ятників історії, братських кладовищ.
термін виконання: протягом 2017 року
10. КП “Спеціалізована агенція “Ритуал” (Дубовськой) завершити роботу щодо визначення грошової оцінки на 10 пам’яток історії.
термін виконання: квітень 2017 року
11. Відділу містобудування та архітектури (Коценко):
1) укласти охоронні договори з балансоутримувачами пам’ятників архітектури.
термін виконання: протягом 2017 року
2) здійснити заходи з встановлення охоронних дошок на пам’ятках архітектури.
термін виконання: протягом 2017 року
12. Відділу містобудування та архітектури (Коценко), відділу земельно-ринкових відносин (Орист) здійснити заходи щодо включення земельної ділянки, на якій розташована пам’ятка історії періоду Другої святової війни “Група могил радянських воїнів” — (№11485-Дп), до земель міської ради.
термін виконання: протягом 2017 року
13. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 26.03.2014 року № 182 “Про стан збереження пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда”.
14. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ культури Павлоградської міської ради (Селіна), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.
Міський голова А.О. Вершина