ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
26.06.2018р. м. Павлоград № 386
Про роботу Павлоградського
міського центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді, а також
надання допомоги учасникам АТО
Згідно з ст. 40, ч.1 ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 895 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах», постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)», постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013р. № 573 «Про затвердження Загального положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», виконком Павлоградської міської ради відмічає, що в місті активно проводиться соціальна робота, яка передбачає надання адресної допомоги найуразливішим верствам населення.
Одним з пріоритетних напрямів діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі Центр) є соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід із складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати за допомогою наявних засобів і можливостей, створення умов для самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають в сім’ї та повернення до повноцінного життя родини.
В 2017 році в Центрі функціонувало і перебувало під супроводом 11 прийомних сімей, в який виховувалась 21 дитина, а також 3 будинки сімейного типу, в яких виховувалось 24 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, 19 батьків та вихователів пройшли навчання з метою підвищення їхнього виховного потенціалу. В січні 2018 року було відкрито 4-й будинок сімейного типу, в якому на сьогодні виховується 6 дітей — сиріт та позбавлених батьківського піклування.
Протягом 2017-2018 років соціальною роботою охоплено 710 сімей та осіб, в них виховується 849 дітей як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах, з них під соціальним супроводом перебувало — 58 сім’ї (117 дітей).
З метою раннього виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, Центром відвідуються сім’ї яким призначена матеріальна допомога при народженні дитини, за 2017 року обстежено – 122 родини, в них виховується 239 дітей.
Протягом 2017 року фахівці із соціальної роботи надали 1758 соціальних послуг для 710 осіб з числа найуразливіших категорій населення. Із соціального супроводу з позитивним результатом знято 26 сімей, в яких виховується 46 дітей.
З червня 2017 року в Павлоградському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює провідний фахівець, завданням якого є соціальна та психологічна підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.
Фахівцями обстежено і зроблено оцінки потреб всіх сімей учасників АТО та сімей із числа внутрішньо-переміщених. З червня 2017 року за допомогою до центру звернулось 378 учасників АТО та членів їх сімей.
На сьогодні проводяться зустрічі з представниками об’єднаних територіальних громад, громадськими організаціями, депутатами для вирішення питання надання земельних ділянок бійцям АТО (по 2 га).
Проблемними залишаються питання:
— пошук кандидатів у патронатні вихователі;
— підготовлення висновку оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
У зв’язку з вищезазначеним, з метою виконання соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід із складних життєвих обставин виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
1. Прийняти до відома інформацію про роботу Павлоградського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, а також надання допомоги учасникам АТО (додається).
2. Павлоградському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Вільхова):
1) проводити моніторинг та аналіз ефективності проведення соціальної роботи з сім’ями /особами, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці;
2) продовжувати інспектування і соціальний супровід сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, визначати соціальні послуги, які потребують дані сім’ї;
3) забезпечити контроль у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;
4) складати висновки оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
5) продовжити роботу щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі, забезпечити соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціальний супровід дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням служби у справах дітей.
Термін виконання: протягом 2018-2019 років
3. Службі у справах дітей (Данильчук):
1) організовувати та координувати роботу з питань соціально-правового захисту дітей;
2) вжити вичерпних заходів щодо першочергового влаштування кожної дитини, яка залишилася без батьківського піклування, на виховання в сім’ю;
3) своєчасно вилучати дітей із сімей, де умови проживання є небезпечними для їх життя та здоров’я;
4) забезпечити моніторинг стану утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у родинах громадян з метою взяття їх під соціальний супровід у разі необхідності;
Термін виконання: протягом 2018-2019 років
4. Відділу освіти (Дем’яненко):
1) посилити соціально-правову та індивідуальну роботу з дітьми із
сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
2) своєчасно надавати психологічну та інші види допомоги дитині, яка постраждала від жорстокого поводження;
3) забезпечити оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до вимог чинного законодавства;
4) максимально залучити дітей, особливо облікової та пільгової категорії, до гурткової роботи, занять спортом, позашкільної освіти, забезпечити зайнятість їх у позаурочний час.
Термін виконання: протягом 2017-2018 років
5. Управлінню соціального захисту населення (Бобровницька):
1) призначати та здійснювати виплати державної допомоги на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу;
2) своєчасно призначати пільги та житлові субсидії сім’ям, де виховуються, утримуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
Термін виконання: протягом 2018-2019 років
6. Відділу охорони здоров’я (Герасименко), головним лікарям лікувально-профілактичних закладів м. Павлограда (у межах повноважень):
1) вжити заходи щодо першочергового щорічного профілактичного огляду дітей з сімей соціального ризику;
2) надавати невідкладну медичну допомогу дитині, яка постраждала від жорстокого поводження;
3) впроваджувати нові методики надання психологічних і медичних послуг в клініках/кабінетах, дружніх до молоді.
Термін виконання: протягом 2018-2019 років
7. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін):
1) забезпечити оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до вимог чинного законодавства;
2) залучати дітей та молодь, особливо облікової і пільгової категорії, до розвитку фізичної культури, спорту, забезпечувати відвідування ними спортивних гуртків і секцій.
Термін виконання: протягом 2018-2019 років
8. Рекомендувати Павлоградському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (Рибак):
1) посилити індивідуально-профілактичну роботу з особами, які схильні до правопорушень та злочинів;
2) активізувати профілактичну роботу дільничних інспекторів в здійснені заходів, спрямованих на своєчасне виявлення осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї та дітей, щодо яких учинено насильство або існує загроза його вчиненню в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.
9. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на директора Павлоградського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Вільхову С.В., контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.
В.о.міського голови В.С.Мовчан