ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
25.10.2017 р. м. Павлоград № 707
Про стан профілактики
дитячих захворювань та медичної
допомоги дитячому населенню
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про охорону материнства», «Основи законодавства про охорону здоров’я в Україні» заслухавши доповідь начальника відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Герасименко О.О., виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота по організації охорони здоров’я дитячого населення. При виконкомі Павлоградської міської ради діє координаційна рада з питань охорони материнства та дитинства, до складу якої входять фахівці, які вирішують складні питання, щодо проведення заходів з дітьми та батьками. В цьому їй допомагають Клініка дружня до молоді КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» та Кабінет дружній до молоді КЗ «ЦПМСД м. Павлограда», які проводять активну психологічну підтримку підростаючого покоління павлоградців.
З метою підтримання політики держави щодо покращення медичного обслуговування дитячого населення, Павлоградською міською радою затверджена програма: «Здоров’я павлоградців на 2015-2019 роки», якою заплановано для надання медичної допомоги дитячому населенню у 2017 році 1589,0 тис. грн., використано – 984,0 тис. грн. на.
На початок 2017р. дитяче населення міста складає 20723 дітей, з них діти до 14 років 18123 чол., підлітки 2600 чол. Показник народжуваності за 2016 році у м. Павлограді більше обласного та склав – 10,1 на 1000 населення (обласний показник 9,6).
Амбулаторна медична допомога максимально наближена до населення та надається дітям 9-ма амбулаторіями загальної практики сімейної медицини КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда». Мережа амбулаторій при цьому розширюється шляхом відкриття нових підрозділів або їх філіалів. Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається педіатричним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» на 40 ліжок, з яких 6 ліжок – для недоношених дітей, інфекційним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» на 20 ліжок.
В медичній галузі міста впроваджуються нові технології та методики лікування, що приводить до позитивних результатів. Медичний персонал постійно підвищує свій професійний рівень, приймаючи участь у медичних конференціях та веб-семінарах, на яких обговорюються нововведення вітчизняної та світової медицини.
Головним критерієм роботи медичної служби є показник малюкової смертності. Так за 6 місяців 2017 року він становить 5,8 на 1000 при обласному – 6,2.
Покращується надання медичної допомоги та санаторно-курортного лікування дітям-інвалідам. В м. Павлограді діє центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей КЗ «ЦПМСД м. Павлограда», де кожна дитина міста, може отримувати необхідне відновлювальне лікування згідно з індивідуальним планом реабілітації. На 01.07.2017 року на обліку у педіатрів перебувало 416 дітей-інвалідів. В 2017 році оздоровлені всі діти-інваліди. Зросла кількість дітей, які отримали санаторно-курортне лікування – 31 чол., стаціонарне лікування – 51 чол., пройшли реабілітацію в центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей – 71 чол., оздоровчий табір – 24 чол. Амбулаторне оздоровлення пройшли всі діти-інваліди.
Особлива увага приділяється розповсюдженню дитячого травматизму. Нажаль, за 6 місяців 2017 року він зріс до 587,8 на 10 тис. населення, що вище показника 2016 року, який склав 404,0 на 10 тис. населення.
Активно проводиться робота з надання населенню необхідних знань у медичній сфері, для цього працює кабінет профілактики та пропаганди медичних знань КЗ «ЦПМСД м. Павлограда».
Медична служба міста тісно співпрацює з усіма підрозділами органів місцевого самоврядування, правоохоронними органами тощо, діяльність яких направлена на захист інтересів дітей. Сімейні лікарі та педіатри дільничні активно відвідують на дому дітей, які зазнали жорстокого поводження із собою. Відповідна інформація надається відділу молодіжної превенції Павлоградського міського відділу поліції, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Велика увага приділяється оздоровленню дітей та підлітків. В м. Павлограді мешкає 11007 дітей віком від 7 до 17 років. У 2017 році при запланованих 6850 дітей, оздоровленням та відпочинком охоплено 7640 дитини. На ці цілі з міського бюджету виділено 519,5 тис. грн. На території міста функціонувало 26 пришкільних та дошкільних дитячих таборів з денним перебуванням. В дитячих таборах ДТЕК «Павлоградвугілля» за три зміни оздоровлено 1980 дітей.
Відмічається щорічне зростання питомої ваги дітей з 2-ою та 3-ою групами здоров’я через хронічну патологію та функціональні відхилення. На це також впливає малорухливий спосіб життя сучасних дітей, безконтрольне використання гаджетів, характер та стан харчування, недостатній рівень відповідальності батьків за своїх дітей.
З метою поліпшення стану профілактики дитячих захворювань та медичної допомоги дитячому населенню в місті виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Інформацію по медичному обслуговуванню дитячого населення прийняти до відома.
2. Начальнику відділу охорони здоров’я Герасименко О.О.:
1) забезпечити виконання та контроль за виконанням заходів міських програм, передбачивши пріоритетність фінансування заходів, які направлені на покращення надання медичної допомоги дітям-інвалідам, багатодітним, родинами які опинились в складних життєвих обставинах, дітям-сиротам, які знаходяться під опікою, внутрішньо-переміщеним особам;
Термін: постійно
2) забезпечити проведення заходів з пропаганди медичних знань серед населення міста з метою зниження рівня травматизму, розповсюдженості соціально-небезпечних інфекційних хвороб серед дітей, підвищення рівня відповідальності батьків.
Термін: постійно
3. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В., начальнику відділу охорони здоров’я Герасименко О.О. забезпечити фінансування та виконання міських програм з питання охорони здоров’я у питаннях:
— придбання туберкуліну;
— забезпечення молочними сумішами дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів;
— забезпечення лікувальними сумішами дитини, хворої на фенілкетонурію.
Термін: постійно
4. Головному лікарю КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дудніковій О.І., головному лікарю КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» Олійнику С.С., головному лікарю КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» Костюковій М.Г.:
1) забезпечити своєчасне, за показниками, направлення дітей на вторинний та третинний рівні надання медичної допомоги з попреднім проведенням необхідних додаткових медичних досліджень;
Термін: постійно
2) забезпечити активне виявлення дитячої патології під час проведення профілактичних оглядів дітей дошкільного та шкільного віку своєчасно скеровувати пацієнтів до профільних фахівців;
Термін: постійно
3) проводити оздоровлення диспансерної групи дітей.
Термін: постійно
5. Зобов’язати начальника відділу охорони здоров’я Герасименко О.О., головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікову О.І., рекомендувати головним лікарям КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» — Олійнику С.С., КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» Костюковій М.Г. забезпечити:
1) впровадження нових методик надання психологічних та медичних послуг в клініках/кабінетах, дружніх до молоді та їх функціонування;
2) надання необхідної лікувальної, діагностичної, консультативної медичної допомоги дітям та молоді, у т.ч. тим, які опинились в складних життєвих обставинах, у співпраці зі службою у справах дітей та Павлоградським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
3) впровадження нових технологій профілактики, діагностики, лікування та реабілітації дітей та молоді;
4) здійснення профілактичної роботи щодо попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом, наркоманії, алкоголізму, ВІЛ-інфекції/СНІД;
5) належні умови для надання психологічної допомоги спеціалістами Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді на базі клінік/кабінетів, дружніх до молоді;
6) проведення спільно із спеціалістами Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформаційної та просвітницької компанії з дітьми та молоддю.
Термін: постійно
6. Начальнику управління соціального захисту населення Бобровницькій Л.В. надавати соціальну допомогу дітям-інвалідам відповідно до міської програми «Здоров’я павлоградців на 2015-2019р.р.»
Термін: протягом 2017-2018р.р.
7. Начальнику служби у справах дітей Данильчук Н.М., директору Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вільховій С.В. забезпечити:
1) інформування дітей, молодь та їх батьків про діяльність закладів, які надають медичну допомогу та соціальні послуги;
2) направлення дітей та молоді з групи соціального та медичного ризику до кабінетів/клінік, дружніх до молоді та закладів охорони здоров’я;
3) соціальний супровід (за необхідністю) дітей та молоді за рекомендаціями лікарів клінік/кабінетів дружніх до молоді та інших закладів охорони здоров’я;
4) проводити інформаційно-просвітницьку роботу з дітьми, молоддю, батьками та педагогами з питань збереження репродуктивного здоров’я, попередження захворювань, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД, туберкульозу, наркоманії, алкоголізму, тощо;
5) організувати спільно з лікарями клінік/кабінетів, дружніх до молоді та інших закладів охорони здоров’я підготовку та діяльність волонтерів з питань пропаганди здорового способу життя;
6) залучати лікарів клінік/кабінетів, дружніх до молоді, закладів охорони здоров’я та інших установ до розробки, розповсюдження методичних матеріалів з питань збереження репродуктивного здоров’я, попередження захворювань, що передаються статевим шляхом, тощо.
Термін: постійно
8. Начальнику відділу освіти Дем’яненко І.В. продовжити роботу з оздоровлення дітей під час оздоровчої компанії літа 2018 року та здійснювати:
— новаторські зміни у діяльності пришкільних дитячих таборів;
— посилити санітарно-просвітницьку роботу в закладах освіти у питанні протидії: туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, алкоголізму та наркоманії, тощо;
— посилити контроль за ранковими прийомами дітей у дитячі дошкільні заклади з метою недопущення розповсюдження інфекційних хвороб.
Термін: протягом 2018р.
9. Завідувачу ВСП «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ ДОЛЦ МОЗ України» Журавлю С.П., в.о. начальника Павлоградського міськрайонного Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Мурашко С.В. забезпечити належний контроль за санітарним утриманням та станом дошкільних та шкільних навчальних закладів в м. Павлограді з моніторингом стану меблів та обладнання, харчування, планувальних рішень під час реконструкції закладів, тощо.
Термін протягом 2018р.
10. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому Павлоградської міської ради від 26.10.2016 №730 «Про стан медичної допомоги дитячому населенню м. Павлограда».
11. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу охорони здоров’я Герасименко О.О., контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – Шуліку О.О.
Міський голова А.О. Вершина