ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
27.03.2013р. № 189
Про стан збереження пам’ятників
історії та архітектури м. Павлограда
На виконання п. 10, б, ст.32; ст. 40; ч. 1 ст. 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законів України від 18.03.2004р.№ 1626 — IV “Про охорону культурної спадщини”, від 16.12.2004 року № 2245 — IV “Про охорону археологічної спадщини” виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що у 2012-2013 роках проводилася робота по збереженню, охороні та впорядкуванню об’єктів культурної спадщини м. Павлограда.
Станом на 1 березня 2013 року у м. Павлограді — 27 пам’ятників історії та монументального мистецтва, які перебувають на державному обліку та під охороною, з них 17 занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки історії місцевого значення, занесено до Державного реєстру — 11 пам’ятників архітектури та 19 — щойновиявлених, рекомендованих для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, 2 пам’ятки археології.
На виконання “Міської програми по збереженню та охороні пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда на 2011-2015 роки”, для збереження та благоустрою пам’ятників історії, культури та монументального мистецтва, братських кладовищ, поховань та пам’ятників архітектури у 2012 році з міського бюджету було використано 148,177 тис. грн. На 2013 рік заплановано 153,85 тис. грн.
За звітний період були проведені наступні заходи зі збереження пам’ятників історії та архітектури :
міською комісією з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда постійно проводилися засідання з вирішення поточних питань з пам’яткоохоронної роботи. Проведено 4 сезонних об’їзди пам’ятників історії, братських захоронень та могил воїнів, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни. Визначені пріоритетні
2
завдання для подальшої роботи зі збереження та утримання об’єктів культурної спадщини м. Павлограда;
проведено благоустрій та поточний ремонт братських могил, меморіалів, пам’ятних місць та пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;
укладено 1 охоронний договір на пам’ятник історії — будівля, в якій з 1918 по 1924рр. знаходився виконком Ради робітничих, солдатських та селянських депутатів Павлоградського повіту (охоронний номер №1819);
укладено 1охоронний договір на пам’ятку археології (курган №7511);
розроблено проект реконструкції та реставрації театру ім. Б.Є. Захави. У 2012 році виділено та освоєно 67 тис. грн. на ремонт будівлі Палацу творчості дітей та юнацтва (“Жіноча гімназія” щойно виявлена пам’ятка). Відремонтовано будівлю залізничного вокзалу ст. Павлоград-1 (занесений до списку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини в м. Павлограді, які пропонується для включення до “Переліку об’єктів культурної спадщини” та я занесення до “Державного реєстру нерухомих пам’яток України”);
— на всі об’єкти архітектури розроблені облікові картки; укладені охоронні договори на три пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення: “Прибутковий будинок з крамницею та гімназійна церква”, кін. ХІХ ст. (охоронний № 171) на вул.Леніна, 91; “Павлоградський театр ім.. Б.Є. Захави”, 1896 р.. (охоронний № 178) на вул.Харківській, 65; “Центр поштового зв’язку”, поч.ХХ ст. (охоронний № 170) на вул.Леніна, 60.
На жаль, залишаються не вирішеними питання по укладанню 3 охоронних договорів на пам’ятки історії та монументального мистецтва, які включені до переліку для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
та охоронних договорів на 8 пам’яток архітектури м. Павлограда.
На теперішній час на жодному з військових кладовищ та пам’ятників героям Великої Вітчизняної війни м. Павлограда не було проведено капітальний ремонт, на 22 пам’ятки історії, які перебувають на державному обліку, не визначено балансоутримувачів.
Виходячи з вищезазначеного, виконавчий комітет Павлоградської міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Визнати роботу з питання збереження пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда задовільною.
2. Затвердити перелік пам’ятників історії, братських кладовищ, які потребують проведення заходів з благоустрою та ремонтних робіт (додаток).
3. Фінансовому управлінню (Роїк) передбачити кошти для фінансування заходів “Міської програми по збереженню та упорядкуванню пам’ятників історії
3
та архітектури м. Павлограда на 2011-2015 роки” у 2013 році при перерозподілі бюджетних коштів за підсумками виконання міського бюджету за 3, 6, 9 місяців.
Термін: протягом 2013 року
4. Управлінню комунального господарства та будівництва (Дейнеженко) та фінансовому управлінню (Роїк) здійснити перерозподіл коштів щодо проведення поточних ремонтних робіт пам’ятників історії та монументального мистецтва.
Термін: до 29 березня 2013 року
5. Управлінню комунального господарства та будівництва (Дейнеженко):
1) визначити першочергові об’єкти пам’яток історії м. Павлограда, які потребують проведення капітального ремонту та скласти кошторисну документацію на їх проведення.
Термін: до 01.05.2013 року
2) визначити балансову належність пам’яток історії та монументального мистецтва.
Термін: до 12.04.2013 року
6. КП “Затишне місто” (Пріян), КП “Спеціалізована агенція “Ритуал” (Жолудь):
1) скласти графік проведення поточних ремонтів пам’ятників історії та монументального мистецтва.
Термін: до 01.04.2013 року
2) здійснити заходи з благоустрою та ремонту пам’ятників історії, братських кладовищ.
Термін: до 01.05.2013 року
7. Відділу культури (Ломанова) укласти охоронні договори на 3 пам’ятники історії, культури та монументального мистецтва м. Павлограда.
Термін: до 01.06. 2013 року
8. КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” (Ведмідь) продовжити роботу з підготовки історичних довідок для подальшого складання 7 паспортів на пам’ятки історії та монументального мистецтва, які перебувають на державному обліку.
Термін: до 01.07.2013 року
4
9. Відділу культури (Ломанова), КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” (Ведмідь), управлінню комунального господарства та будівництва (Дейнеженко) розробити проект на участь в обласному конкурсі проектів щодо пам’ятки Великої Вітчизняної війни на вул. Караванченко (охорон. №1798 — військова дільниця: 16 братських могил радянських воїнів, які загинули при визволенні м. Павлограда у вересні 1943 року).
Термін: до 25 квітня 2013 року
10. Відділу містобудування та архітектури (Сасик):
1) здійснити заходи щодо отримання паспортів на 11 пам’ятників архітектури, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України балансоутримувачами.
Термін: до 24 травня 2013 року
2) організувати роботу щодо укладання охоронних договорів між балансоутримувачами пам’ятників архітектури та головним управлінням будівництва та архітектури Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Термін: до 21 червня 2013 року
3) організувати роботу по встановленню охоронних дошок на пам’ятниках архітектури.
Термін: до 21 листопада 2013 року
11. Відділу містобудування та архітектури (Сасик), відділу земельно-ринкових відносин (Вишнякова), юридичному відділу (Ялинний), вивчити питання та підготувати інформацію щодо визначення балансоутримувачів пам’яток історії та належності земель, на яких знаходяться пам’ятки історії міста Павлоград згідно законодавства.
Термін: до 04 квітня 2013 року
12. Балансоутримувачам пам’ятників архітектури забезпечити утримання об’єктів у належному стані.
Термін: постійно
13. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 25.04.2012 року № 314 “Про стан збереження пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда”.
5
14. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу культури Ломанову І.М., начальника відділу містобудування та архітектури Сасика О.В., начальника управління комунального господарства та будівництва Дайнеженко Ю.С., контроль — на першого заступника міського голови Вершину А.О. та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.
Міський голова І.С. Метелиця
Додаток
до рішення виконкому
від 27.03.2013р. № 189
Перелік пам’ятників,
які потребують проведення заходів з
благоустрою та ремонтних робіт
№ п/п Пам’ятники Місце розташування Відповідальні
Поточний ремонт
1 Військова дільниця (12 братських могил), де поховані радянські воїни, які загинули при звільнені м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 1124 чол. Вул. Шутя,
міське кладовище КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
2 Пушка Вул.Садовніченка
(р-н ПХЗ) КП “Затишне місто”
3 Військове кладовище (17 братських могил), де поховані радянські воїни , які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943р Вул. Садовніченка (р-н ПХЗ) КП “Затишне місто”
4 Військова дільниця (16 братських могил), загиблі при звільнені м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 35 чол. (перепоховання 35 чол. у 1975 році). Вул. Караванченко, кладовище КП “Затишне місто”
5 Група могил радянських воїнів (2 братські), які загинули під час звільнення м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 23 чол. Сел. Соснівка, вул. Куйбишева, кладовище, сквер КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
6 Група могил радянських воїнів (3 братських могил), що загинули в боях за звільнення м. Павлограда у вересні 1943 р
Школа № 12 (р-н РТС) КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
2
Продовження додатка
7 Братська могила радянських воїнів, які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 5 чол. Вул. Енгельса, кладовище КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
8
Алея Слави Вул. Карла Маркса
КП “Затишне місто”
9
Караючий меч
Вул. Карла Маркса КП “Затишне місто”
10 Пам’ятний знак на честь частин та з’єднань Радянської Армії, які звільняли м. Павлоград Вул. Леніна, Дитячий парк КП “Затишне місто”
Заходи з благоустрою
11 Пам’ятний знак засновнику
м. Павлограда Матвію Хижняку Вул. К. Маркса (біля Центральної міської бібліотеки) КП “Затишне місто”
12 Братська могила партизан Великої Вітчизняної війни, які загинули в бою з фашистами 1941р. Поховано 5 чол.). Вул. Шутя, міське кладовище КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
13 Могила Кравченка Петра Онуфрійовича (1903-1956) – командира партизанського загону, який діяв на Павлоградщині в 1942 — 1943рр. Вул. Шутя, міське кладовище КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
14 Пам’ятний знак жертвам Чорнобильської катастрофи
Перехрестя вул.
К. Маркса та вул. Степового Фронту КП “Затишне місто”
15 Братська могила радянських воїнів, які загинули при звільненні м. Павлограда у вересні 1943 року. Поховано 145 воїнів. Сел. ім. 18 Вересня, вул. Боженко, кладовище КП “Затишне місто”
3
Продовження додатка
16 Місце боїв павлоградських підпільників з фашистами 12.0.21943 р. Вул. Повстання, 77 КП “Затишне місто”
17 Могила Нестеренка Андрія Никоновича (1915-1943) – командира бойової групи Павлоградського антифашистського підпілля, який загинув у бою з фашистами у березні 1943р. Сел. Соснівка, вул. Куйбишева. КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
18 Меморіал воїнам-визволителям, які загинули при визволенні Павлограда 1941-1943 р.р. ст. Павлоград-2 КП “Затишне місто”
19 Пам’ятник жертвам Холокосту (місце розстрілу радянських громадян-євреїв) ВАТ «Завод Палмаш» КП “Затишне місто”
20 Братська могила 9 комсомольців-підпільників, розстріляних у березні 1943 р Городище, вул. Луганська КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”
21 Меморіал воїнам-інтернаціоналістам пр. Шахтобудівників КП “Затишне місто”
22 Пам’ятник Герою Соціалістичної Праці полковнику Котіну Ж.Я. Перехрестя вул. К.Маркса та вул. Дніпровська КП “Затишне місто”
23 Пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій Вул. Леніна (навпроти
ДФ ВАТ “Укртелеком”) КП “Затишне місто”
24 Пам’ятник Леніну В.І. Соборна площа КП “Затишне місто”
25 Пам’ятник в’язням і жертвам фашистського концтабору для військовополонених Вул. Садовніченко КП “Затишне місто”
Заступник міського голови-
керуючий справами виконкому А.В. Рябова
Начальник відділу культури І.М. Ломанова