ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
10.11.2016 р. м. Павлоград № 761
Про забезпечення дітей міста
дошкільною освітою
Згідно з ст. 52 ч. 2 п. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про дошкільну освіту», постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», на виконання міської програми «Розвиток освіти в місті Павлограді на 2015-2017 роки», затвердженої рішенням сесії Павлоградської міської ради від 23.12.2014 р. № 1464-49/VІ, виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проведена значна робота по реалізації прав дітей на здобуття дошкільної освіти, їх фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.
Всі дошкільні заклади міста забезпечують відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти.
В місті функціонує 20 дошкільних навчальних закладів, в яких 4129 дітей. Фундамент розвитку дитини закладається в дитячому садку. У зв’язку з цим, головними завданнями реформування дошкільного виховання на сучасному етапі в місті є: підйом пріоритету дошкільного виховання; розвиток мережі дитячих навчальних закладів; обов’язкова дошкільна освіта дітей п’ятирічного віку.
За рік збільшився контингент дітей в дитячих садках, але потреба в місцях залишається актуальною. На сьогодні у 162 групах дошкільних закладів виховується 4129 дітей (при нормі 3518 чол.). З кожним роком контингент дітей дошкільного віку зростає (у 2015 році було 3881 дитини). Охоплення дітей по місту становить 82 %, дітей п’ятирічного віку — 100%. Проте, проблема влаштування дітей в дитячі садочки є однією з найважливіших.
Кількість дітей охоплених дошкільною освітою в закладах збільшується, але це не дає можливості розвантажити електронну чергу. Станом на 01 листопада 2016 року не влаштованими залишаються ще 455 дітей віком від 2 до 6 років. У базі даних відділу освіти зареєстровані електронні заявки на 2017, 2018, 2019 рік.
З метою вирішення проблеми забезпечення дітей дошкільною освітою у березні цього року додатково відкрито 1 групу розраховану на 30 дітей у ДНЗ № 3 «Теремок». Ремонт групи проведено за кошти компанії ДТЕК (310 тисяч гривень) та кошти місцевого бюджету (120 тисяч гривень), за сприяння дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» придбані меблі та обладнання на суму 156 тисяч гривень.
Для забезпечення дітей дошкільною освітою, з метою реалізації проекту «Місто якісної освіти та духовного розвитку» , завершені роботи в ДНЗ № 18 по капітальному ремонту приміщень двох груп. Міським бюджетом виділено 787,00 тисяч гривень на проведення ремонтних робіт та 250 тисяч гривень виділено депутатами обласної ради на придбання меблів. 16 вересня 2016 року відбулось урочисте відкриття груп, 50 дошкільнят додатково мають змогу отримувати дошкільну освіту.
Вагомою подією стане відкриття 5 різновікових груп року в НВК № 2 (розпочаті ремонтні роботи). Загальна сума запланованих робіт складає 11 299 730 гривень. Фінансування здійснюється за рахунок субвенції обласного бюджету.
З метою реалізації прав дітей п’ятирічного віку на отримання дошкільної освіти, підготовки навчання в школі, для задоволення освітніх потреб населення з 01 вересня 2016 року при загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 буде створена група короткотривалого перебування дітей. Ремонтні роботи та придбання меблів здійснені завдяки участі ЗШ № 7 у спільному проекті «Save the children», вартість проекту складає 100 тисяч гривень.
За рахунок коштів місцевого бюджету, залучених спонсорських коштів в дитячих дошкільних закладах проведені наступні роботи: наладка автоматики в котельнях ДНЗ № 1, 8 на суму 26,5 тисяч гривень; заміна вікон на енергозберігаючі в ДНЗ № 47 – 414,0 тисяч гривень.; капітальний ремонт пральні ДНЗ № 28 – 131 тисяч гривень; капітальний ремонт покрівлі ДНЗ № 16 – 444,0 тисяч гривень.
У 2016 році для дитячих дошкільних закладів за кошти місцевого бюджету придбана сантехніка, пральні машини, жарочні шафи, електричні плити, холодильники, пилососи, телевізори, комп’ютерна техніка, на загальну суму 460,0 тисяч гривень.
Дошкільні заклади 100 % укомплектовані педагогічними кадрами, обслуговуючим персоналом, медичними працівниками.
На належному рівні організоване харчування в дошкільних закладах. Вартість харчування одного дня для вихованців дошкільних навчальних закладів в залежності від вікової категорії, типу закладу та режиму харчування складає: в ясельних групах -11,00 гривень, дошкільних групах — 16,25 гривень, санаторних групах – 22,00 грн. , групах реінтеграції – 23,50 гривень. З січня 2016 року рішенням сесії Павлоградської міської ради встановлено плату за користування освітніми послугами в дошкільних установах: батьківська оплата складає 60 % від вартості харчування, 40 % — кошти місцевого бюджету.
Проблемним залишається влаштування дітей в дитячі дошкільні заклади. Охоплення дітей по місту становить 82 %, дітей п’ятирічного віку — 100%. Проте, потреба в місцях у дитячі садки залишається актуальною.
Виходячи з вищезазначеного, з метою задоволення потреб громадян міста в здобутті дошкільної освіти, виконавчий комітет Павлоградської міської ради
В И Р І Ш И В :
1. Стан охоплення дітей дошкільною освітою в місті, реалізації їх прав на здобуття дошкільної освіти, їх фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту визнати задовільним.
2. Начальнику відділу освіти Дем’яненко І.В., керівникам дошкільних закладів:
забезпечувати права дитини на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти;
забезпечувати необхідні умови функціонування і розвитку системи дошкільної освіти;
завершити капітальні та поточні ремонтні роботи в дошкільних закладах міста;
здійснити роботу по виконанню заходів щодо енергозбереження та використання енерго-, газо-, теплопостачання у межах встановленого ліміту;
щорічно проводити моніторинги на кращий методичний кабінет в дошкільних навчальних закладах;
своєчасно проводити атестацію дитячих дошкільних закладів з метою надання якісних освітніх послуг;
посилити контроль за роботою харчоблоків та приготування їжі, отриманням якісних продуктів харчування;
дотримуватись Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 04.11.2010 № 1055.
3. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В. здійснювати фінансування заявок відділу освіти на виконання поточних та капітальних ремонтів і придбання матеріалів для дитячих дошкільних закладів в межах планових асигнувань.
4. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу освіти Дем’яненко І.В., контроль – на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.
Міський голова А.О. Вершина