Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Про затвердження положення про громадську раду при Павлоградському міськвиконкомі

Август 17th, 2015 Рішення виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

12.08.2015                      м. Павлоград                               № 522

 

 

 

Про затвердження положення

про громадську раду при

Павлоградському міськвиконкомі

 

 

Згідно з ст.40, ч.6 ст.59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010р № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, розглянувши повідомлення громадської ради, виконавчий комітет Павлоградської міської ради

 

                                     В И Р І Ш И В:

  1. Затвердити положення про громадську раду при Павлоградському

міськвиконкомі у новій редакції  (додається).

 

2. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 09.02.2011 року № 113 «Про утворення громадської  ради при Павлоградському  міськвиконкомі».

 

3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на  начальника відділу з питань регіональної політики Кашталяна М.В., контроль — на заступника міського голови-керуючого справами виконкому  Рябову А.В.

 

Міський голова                                                                               І. С. Метелиця

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішення виконавчого  комітету

від12.08.2015№ 522

ПОЛОЖЕННЯ

про Громадську раду при  виконавчому комітету Павлоградської міської ради

1. Загальні положення

 

1.1. Громадська рада при виконавчому комітету Павлоградської міської ради (далі — Громадська рада) є виборним постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом, який діє при  виконавчому комітету Павлоградської міської ради.

 

2. Основними завданнями громадської ради є:

 

2.1. Забезпечення участі громадськості в управлінні  справами виконавчого комітету Павлоградської міської ради з питань:

— реалізації  громадянами  конституційного  права  на участь  в  управлінні справами територіальної громади;

— розширення можливостей участі громадськості у процесах прийняття важливих рішень виконавчим комітетом Павлоградської міської ради;

— проведення консультацій з громадськістю щодо формування та реалізації  виконавчим комітетом Павлоградської міської ради її програм, у тому числі медичного, освітнього, культурного, соціального,  соціально-економічного, комунального, економічного, інвестиційного  розвитку міста Павлограда,

— налагодження ефективної взаємодії   виконавчого комітету Павлоградської міської ради з громадськістю міста;

— налагодження ефективної взаємодії між виконавчим комітетом Павлоградської міської ради та інститутами громадянського суспільства;

— здійснення громадського контролю за діяльністю  виконавчого комітету Павлоградської міської ради.

2.2. У своїй діяльності Громадська рада керується Конституцією України та законами України, указами Президента України і постановами  Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням про громадську раду при  виконавчому комітеті Павлоградської міської ради.

2.3. Положення про громадську раду розробляється громадською радою, приймається більшістю голосів  на її засіданні та  погоджується  виконавчим комітетом Павлоградської міської ради.  Положення  про  громадську  раду оприлюднюється на офіційному веб-сайті   органу   протягом   трьох   робочих   днів  з  моменту затвердження.

2.4. Розроблення,  прийняття  та погодження змін до Положення про громадську раду   здійснюється   у  тому  ж  порядку,  що  і  розроблення, прийняття та погодження Положення  про  громадську  раду.

 

3. Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:

 

3.1. Готує та подає виконавчому комітету Павлоградської міської ради пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю за попередньо визначеною темою, із зазначенням   порядку оприлюднення інформації про проведення громадських консультацій і врахування їх результатів, а також здійснює моніторинг виконання цього плану.

3.2. Готує та подає виконавчому комітету Павлоградської міської ради пропозиції щодо організації та проведення консультацій з громадськістю.

3.3. Подає виконавчому комітету Павлоградської міської ради   обов’язкові для розгляду пропозиції з питань щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування її рішень, програм, та  удосконалення роботи органу.

3.4.  Проводить відповідно до законодавства громадську експертизу  діяльності   виконавчому комітету Павлоградської міської ради, а також громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів.

3.5. Здійснює громадський контроль за врахуванням органом пропозицій та зауважень громадськості, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції.

3.6. Інформує громадськість, зокрема через веб-сайт Павлоградської міської ради та в інший прийнятний спосіб, засоби масової інформації   про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.

3.7. Готує та оприлюднює щорічний звіт про свою діяльність.

3.8. Подає до виконавчого комітету Павлоградської міської ради   узагальнені інформаційні рекомендації та пропозиції, а також запити з питань місцевого розвитку, віднесених до компетенції громадської ради цим Положенням.

3.9. Ініціює, організовує самостійно, або  спільно  з виконавчим комітетом Павлоградської міської ради,  або спільно із інститутами громадянського суспільства чи громадськістю,   громадські слухання, громадські обговорення, круглі столи, семінари та інші публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку міста Павлограда.

3.10. Розглядає скарги, отримані від  інститутів громадянського суспільства щодо порушення процедур консультацій з громадськістю, надання інформації, і подає їх до керівництва  виконавчого комітету Павлоградської міської ради, а при необхідності – і до інших органів державної влади.

3.11. Збирає, узагальнює та подає  виконавчому комітету Павлоградської міської ради інформацію про пропозиції громадських організацій щодо

вирішення питань, які мають важливе суспільне значення в місті Павлоград.

3.12. Проводить засідання Громадської ради, ініціює спільні засідання з виконавчим комітетом Павлоградської міської ради,  інститутами громадянського суспільства чи громадськістю.

3.13. Співпрацює з громадськими радами при інших органах виконавчої влади   та громадськими організаціями та об’єднаннями, які не є членами Громадської ради при  виконавчому комітеті Павлоградської міської ради.

3.14. Сприяє проведенню місцевих регіональних та всеукраїнських  громадських акцій, кампаній та спільних дій  з  інститутами громадянського суспільства.
4. Громадська Рада з метою виконання покладених на неї завдань має право:

 

4.1 Утворювати постійні та тимчасові робочі органи (правління, секретаріат, комітети, комісії, експертні групи тощо).

4.2. Залучати до роботи ради працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, підприємств, установ та організацій (за їх особистою згодою та за згодою їх керівників), а також окремих фахівців (за їх особистою згодою).

4.3. Організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші заходи з питань, що стосуються місцевого розвитку.

4.4. Отримувати   від виконавчого комітету Павлоградської міської ради та інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для забезпечення діяльності Громадської ради.

4.5. Отримувати від органу проекти нормативно-правових актів з питань місцевого розвитку, що потребують проведення консультацій з громадськістю.

4.6. Члени громадської ради мають право  доступу  в  установленому порядку до приміщень, в яких розміщений   виконавчий комітет  Павлоградської міської ради.

 

5. Організаційні засади діяльності Громадської ради

 

5.1. Принципами діяльності Громадської ради є: добровільність, рівноправність членів, самоврядування, прозорість.

5.2. Основною формою роботи Громадської ради є засідання, які проводяться не рідше одного разу на два місяці.

5.3. Засідання Громадської ради проводяться відкрито. На засіданні Громадської ради можуть бути  присутні всі бажаючі, за наявності місць в приміщенні, де проводиться засідання.

5.4. Позачергові засідання можуть скликатися за ініціативи  не менше як

20%  членів Громадської ради або за ініціативою виконавчого комітету

Павлоградської міської ради.

5.5. Порядок денний зборів Громадської ради формується на основі попередньо поданих пропозицій і може бути змінений більшістю учасників зборів безпосередньо на засіданні. Пропозиції до наступних зборів подаються Голові Громадської ради не пізніше, ніж за 5 днів до проведення засідання.

5.6. Питання вноситься в порядок денний при наявності короткої інформації про зміст питання  і обґрунтування.

5.7. Засідання Громадської ради є правочинним, якщо на ньому присутні не менш як половина її членів.

5.8. Регламент кожного засідання визначається членами Громадської ради безпосередньо на засіданні.

5.9. Рішення Громадської ради є правочинним, якщо воно приймається голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У випадку рівного розподілу голосів «за» і суми «проти» та «утримався» вирішальним є голос головуючого на засіданні.

5.9.1. На вимогу не менше 25% від складу Громадської ради може бути проведене поіменне голосування з питань, які становлять підвищений суспільний інтерес. Результати такого голосування є невід’ємною частиною протоколу засідання Громадської ради.

5.10. Рішення Громадської ради мають дорадчо-консультативний характер для виконавчого комітету Павлоградської міської ради, але є обов’язковими для розгляду ним.

5.11. Оформлений у термін 5 робочих днів протокол засідання Громадської ради надається керівництву виконавчого комітету Павлоградської міської ради для його врахування у подальшій роботі. Через місяць Громадська рада заслуховує на своєму черговому засіданні представника виконавчого комітету Павлоградської міської ради,  щодо врахування рекомендацій та пропозицій Громадської ради. Інформація про прийняте рішення має містити відомості про врахування пропозицій Громадської ради або причини їх відхилення.

5.12. Громадська рада інформує громадськість про свою роботу шляхом розміщення в обов’язковому порядку в спеціально створеній рубриці «Громадська рада» на офіційному веб-сайті   Павлоградської міської ради, та шляхом оприлюднення в інший прийнятний спосіб матеріалів про установчі документи, план роботи, керівний склад, прийняті рішення, протоколи засідань, щорічні звіти про її роботу.

5.13. Громадська рада має бланк із своїм найменуванням , на якому здійснюються всі офіційні подання від Громадської ради.

5.14. Забезпечення Громадської ради та її робочих органів приміщеннями, засобами зв’язку, комп’ютерною технікою та доступом до мережі Інтернет, створення необхідних умов для роботи і проведення засідань здійснює виконавчий комітет  Павлоградської міської ради.

5.15. Строк повноважень складу Громадської ради — два роки.

5.16. Звіт Громадської ради оприлюднюється щорічно за один календарний рік.

 

6. Голова Громадської ради

 

6.1. Громадську раду очолює Голова, який обирається з числа членів ради на її першому засіданні шляхом рейтингового голосування.

6.2. Голова Громадської ради має 2 –х заступників, які обираються з числа членів Громадської ради шляхом відкритого голосування. Заступник виконує обов’язки голови та має його повноваження у випадку його відсутності або за його дорученням. Заступник звільняється за рішенням Громадської ради, у разі вибуття з Громадської ради або у разі подання ним заяви.

6.3. Головою Громадської ради не може бути обрано посадову або службову особу органу місцевого самоврядування та іншого державного органу.

6.4. Повноваження Голови Громадської ради можуть бути припинені за рішенням Громадської ради, за його власною заявою або у разі припинення його членства у раді.

6.5. Голова Громадської ради:

— організовує діяльність Громадської ради;

— скликає та організовує підготовку та проведення її засідань;

— підписує документи від імені Громадської ради;

— представляє Громадську раду у відносинах з місцевими органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації;

— може брати участь у засіданнях  виконавчого комітету  Павлоградської міської ради.

 

7. Секретар  Громадської ради

 

7.1.   Секретаря Громадської ради обирають з членів Громадської ради, шляхом голосування  більшістю голосів.

7.2. Секретар Громадської ради складає та підписує протоколи засідань Громадської ради разом з Головою Громадської ради.

7.3. Секретар Громадської ради приймає пропозиції, листи, звернення адресовані Громадській раді, веде їх облік.

7.4. Секретар Громадської ради веде облік листів які надсилаються від імені Громадської ради.

7.5. Секретар  Громадської ради звільняється за рішенням Громадської ради, у разі вибуття з Громадської ради або у разі подання ним заяви.

8. Члени Громадської ради

 

Члени Громадської ради мають право:

— бути присутніми та брати участь  у   засіданнях Громадської ради та засіданнях виконавчого комітету  Павлоградської міської ради.

— виступу на засіданнях Громадської ради для висловлювання своє точку зору стосовно обговорюваного питання.

— мати належним чином посвідчених копії протоколів засідань та прийнятих рішень  Громадською радою.

— бути делегованими, за рішенням   Громадської ради  до складу комісій що створюються Павлоградською міською радою, або виконавчим комітетом  Павлоградської міської ради.

— представляти  Громадську раду у відносинах з органами місцевого самоврядування  та   об’єднаннями громадян,  засобами масової інформації.

— доступу в установленому порядку до приміщень  виконавчого комітету  Павлоградської міської ради.

5.15. Члени Громадської ради зобов’язані:

— виконувати рішення Громадської ради, що їх стосується та в яких вони зазначені виконавцями.
9. Членство в Громадській раді

 

9.1. До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських   об’єднань,   релігійних,   благодійних  організацій, творчих  спілок,  професійних  спілок  та їх об’єднань, асоціацій, організацій  роботодавців  та  їх  об’єднань,  недержавних засобів масової  інформації (далі — інститути громадянського суспільства), які  зареєстровані  в установленому порядку і провадять діяльність на території України. Інститут   громадянського  суспільства  незалежно  від  своєї організаційної   структури   та   наявності   місцевих   осередків (відокремлених   підрозділів,   філій,   представництв,   місцевих організацій  тощо)  для  участі в установчих зборах делегує одного представника,  який  одночасно  є  кандидатом на обрання до складу громадської ради.

9.2. До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів  громадянського суспільства, які є народними депутатами України,  депутатами  Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих  рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.

9.3. Склад  громадської  ради  формується  на установчих зборах шляхом  рейтингового голосування з осіб, які особисто присутні на установчих   зборах   та   кандидатури  яких  внесені  інститутами громадянського  суспільства.

9.4. Строк повноважень складу громадської ради — два роки.

9.5. До складу  громадської ради може бути обрано не більше ніж по

одному   представнику   від   кожного   інституту   громадянського суспільства.

9.6.Членство в громадській раді є індивідуальним.

9.7.  Для  формування  складу громадської ради орган не пізніше ніж   за   60  календарних  днів  до  визначеної  дати  проведення установчих  зборів  утворює  ініціативну  групу з їх підготовки за участю  інститутів  громадянського суспільства (далі — ініціативна група).

9.8. Якщо   повноваження Громадської ради  не  були  припинені достроково, то ініціативна група утворюється  органом  не  пізніше  ніж  за  60 календарних днів до закінчення її повноважень.

У  такому  разі кількісний та персональний склад ініціативної групи орган затверджує з урахуванням пропозицій Громадської ради.

До  складу ініціативної групи входять порівну делегованих членів діючої  громадської   ради   (якщо   її  повноваження  не  були  припинені
достроково),  та   представників  інститутів громадянського суспільства,
які  не  представлені  у  складі  громадської  ради,

Персональний  склад  ініціативної  групи  орган оприлюднює на  офіційному  веб-сайті Павлоградською міської ради протягом п’яти робочих днів з дня її утворення.

Не   пізніше   ніж  за  45  календарних  днів  до  проведення установчих  зборів  орган  в  обов’язковому  порядку оприлюднює на своєму   офіційному   веб-сайті   та  в  інший  прийнятний  спосіб підготовлене  ініціативною  групою  повідомлення про  дату,  час,  місце,  порядок  проведення  установчих зборів, порядок подання заяв для участі в установчих зборах, відомості про склад  ініціативної  групи та прізвище, ім’я, електронну адресу та номер телефону відповідальної особи.

9.9. Для   участі   в  установчих  зборах  до  ініціативної  групи подається  заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:
—  рішення,   прийняте   у  порядку,  встановленому  установчими документами  інституту громадянського суспільства, про делегування для  участі  в  установчих  зборах  представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;
— біографічна   довідка   делегованого  представника  інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові,  посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;
— копія  виписки  з  Єдиного  державного реєстру підприємств та організацій    та   витяг   із   статуту   (положення)   інституту громадянського  суспільства  щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені інститутом громадянського суспільства;
— інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства  (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані   програми,   друковані   видання,   подання   інститутом громадянського

суспільства    відповідному   органу   письмових обґрунтованих  пропозицій  і  зауважень  з  питань  формування  та реалізації  державної політики у відповідній сфері та інформування про  них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі,  коли інститут громадянського суспільства працює менше року, — за період діяльності);

— відомості  про  місцезнаходження  та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

9.10. Приймання заяв для участі в установчих зборах припиняється за 30 календарних днів до їх проведення.

У   разі   виявлення   невідповідності   документів,  поданих інститутом  громадянського  суспільства,  встановленим вимогам  п.9.9  цього   Положення, ініціативна  група  не  пізніше  ніж  за  15 календарних  днів  до  проведення  установчих зборів письмово та електронними засобами зв’язку   інформує   про  це  інститут  громадянського суспільства   з   пропозицією   щодо  їх  усунення  протягом  семи календарних днів.

9.11. За  результатами  перевірки  документів,  поданих інститутами громадянського  суспільства,  на  відповідність    вимогам положення   ініціативна  група  складає  за  сім календарних днів до проведення установчих зборів список кандидатів до  складу  громадської  ради,  які  братимуть участь в установчих зборах,   та   список   представників   інститутів  громадянського суспільства,  яким  відмовлено  в  участі  в установчих зборах, із зазначенням підстави для відмови.

9.12. Підставами  для відмови представнику інституту громадянського суспільства в участі в установчих зборах є:

— невідповідність документів, поданих інститутом громадянського суспільства, вимогам  цього положення;

— не усунення      інститутом     громадянського     суспільства невідповідності   поданих  документів  вимогам,  встановленим  цим положенням, у визначений   строк;

— невідповідність   інституту  громадянського  суспільства  або делегованого  ним  представника  вимогам,  встановленим  пунктом 9.1  цього   положення;

— недостовірність   інформації,   що  міститься  в  документах, поданих для участі в установчих зборах;

— відмова  інституту  громадянського  суспільства  від участі в установчих  зборах шляхом надсилання ініціативній групі офіційного листа;

9.13. Список  кандидатів  до складу Громадської ради, які братимуть участь  в установчих  зборах,  оприлюднюються не пізніше ніж  за  три  робочих  дні  до  проведення  установчих  зборів  на офіційному веб-сайті органу та в інший прийнятний спосіб.

9.14. Під   час   проведення   установчих   зборів,  які  відкриває уповноважений  представник  ініціативної групи, з числа кандидатів до  нового  складу  Громадської  ради обирається лічильна комісія, голова

зборів,  секретар,  заслуховується  інформація  голови або іншого  уповноваженого  члена попереднього складу громадської ради про   її  діяльність,  якщо  така  рада  була  утворена,  а  також обирається новий склад громадської ради.

9.15. Рішення   установчих  зборів  оформляється  протоколом,  який складається  протягом  трьох  робочих  днів  з  моменту проведення установчих  зборів,  підписується головою та секретарем установчих зборів і подається виконавчому комітету  Павлоградської міської ради.

9.16. Виконавчий  комітет   Павлоградської міської ради    на підставі протоколу установчих зборів погоджує склад  Громадської  ради  і  оприлюднює  його на  офіційному веб-сайті Павлоградської міської ради, протягом трьох робочих днів з моменту затвердження.

9.17. Членство  в  Громадській  раді  припиняється  на підставі рішення Громадської ради у разі:
— систематичної відсутності  члена  громадської  ради   на   її засіданнях  без поважних  причин  (більше  ніж  три  рази підряд);
— скасування державної  реєстрації   інституту   громадянського суспільства, представника якого обрано до складу Громадської ради;
— неможливості члена  Громадської  ради  брати  участь у роботі громадської  ради  за  станом  здоров’я,  визнання його у судовому порядку  недієздатним  або  обмежено  дієздатним;

— подання членом Громадської ради відповідної заяви;

9.18. У разі припинення членства в Громадській раді з причин, які можуть бути визнані Громадською радою поважними, інститут громадянського суспільства, який його делегував, може запропонувати іншу кандидатуру, надавши документи, передбачені п. 9.9 цього Положення.

 

 

Затверджено установчими зборами

громадської ради при Павлоградському міськвиконкомі

Протоколом від “16 ” липня 2015 року № 1 

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • На базі лікарні працюватиме комісія з оцінки повсякденного функціонування
  • Про скликання позачергової 59 сесії міської ради VІІІ скликання
  • Про затвердження складу Конкурсного комітету щодо надання гранту з міського бюджету переможцям конкурсу бізнес-проєктів на підтримку підприємництва в місті Павлоград
  • Про передачу матеріальних цінностей
  • Про передачу матеріальних цінностей
  • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
  • Про надання матеріальної допомоги на поховання
  • Про надання матеріальної допомоги на лікування
  • Про затвердження персонального складу конкурсної комісії
  • «Рекламні та маркетингові послуги»: Лот №1 «Створення та розміщення постерів з нагоди свят та ювілейних дат»; Лот №2 «Створення та розміщення засобів з інформування громадськості»; Лот №3 «Послуги з підтримання належного естетичного вигляду площин білбордів», ДК 021:2015 «79340000-9»: Рекламні та маркетингові послуги, Ідентифікатор закупівлі:UA-2025-01-23-020667-a.
  • П Е Р Е Л І К рішень, прийнятих на позачерговій 58 сесії міської ради VІІІ скликання
  • Шановна громадо!
  • Надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом
  • Обережно — метапневмовірус!
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік