ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
28.12.2011р. № 1099
Про хід виконання “Програми
зайнятості населення по м. Павлограду
на 2010-2011 роки” у 2011 році та
затвердження “Програми зайнятості
населення по м. Павлограду
на 2012 — 2014 роки”
Згідно з ст.40 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.14 Закону України “Про зайнятість населення”, заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — Тихонова В.М. та співдоповідь директора міського центру зайнятості Коваленко А.В. про хід виконання міської Програми зайнятості населення у 2011 році, яка затверджена рішенням виконавчого комітету міської ради від 13.01.2010р. № 20 міськвиконком відмічає, що основні заходи програми виконано.
Міська програма зайнятості реалізувалася з метою забезпечення конкретних заходів щодо активного сприяння зайнятості населення, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій населення шляхом їх перенавчання та професійної підготовки; консультації, інформування та створення умов для максимального залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт та тимчасової зайнятості; забезпечення матеріальної підтримки безробітних та членів їх сімей.
Підсумком роботи промислового комплексу міста за січень-листопад 2011 стало збільшення темпів виробництва продукції відносно відповідного періоду минулого року. Загальний обсяг промислового виробництва за січень-листопад 2011 року склав 768,2 млн.грн. (у цінах 2011 року), що більше, ніж у минулому році (705,2млн.грн. – у цінах 2010 року).
Реалізація послуг по місту за січень-жовтень склала 142,1 млн.грн. або збільшилась на 9,7%, послуги населенню склали 65,8 млн.грн. (на рівні минулорічного показника). Частка послуг, реалізованих населенню, у загальному обсязі становить 46,3%.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-вересень 2011 року склала 2587,5грн. або зросла на 25,6% до відповідного періоду минулого року.
2
Протягом 2011 року завдяки спільній роботі прокуратури міста та виконавчого комітету Павлоградської міської ради вдалося повністю погасити заборгованість з виплати заробітної плати по місту.
Станом на 01.12.2011р. в м. Павлограді діють понад 1500 малих підприємств та 6464 фізичних осіб-підприємців. З метою сприяння розвитку малого бізнесу через упровадження спрощених механізмів започаткування і виходу з бізнесу працює сучасний дозвільно-реєстраційний центр. На реалізацію заходів міської “Програми розвитку підприємництва на 2011-2012 роки у м. Павлограді» близько 40 тис.грн. за рахунок міського бюджету.
Річне завдання з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць на 2011 рік виконано на 241%. Станом на 01.12.2011р. створено 2895 нових робочих місць на підприємствах ТОВ “ПЗТО”, ПАТ “Павлоградхіммаш”, Антрацитовський трубний завод “Славсант” та ін.
Рівень зареєстрованого безробіття зменшився до 1% у 2011 році з 1,5% у 2010 році. Станом на 01.12.2011 року чисельність зареєстрованих безробітних у порівнянні з 2010 р. зменшилась на 355 осіб.
За 11 місяців 2011року послугами служби зайнятості скористалось близько 5,0 тис. незайнятих громадян, з них чисельність охоплених активними заходами сприяння зайнятості населення становила 68,2% проти 60,2% аналогічного періоду 2010 року, працевлаштовано кожного 3-го з тих, що перебували на обліку.
Протягом 2011 року за рахунок надання дотацій працевлаштувалися 75 осіб, з яких 80,0% соціально-незахищеної категорії населення.
З метою підтримки малого бізнесу, державна служба зайнятості здійснює виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. У 2011 році таку допомогу отримали 49 безробітних, з них 50% – молодь до 35 років..
У 2011 році профорієнтаційні послуги служби зайнятості отримали близько 5000 осіб, з них третина – зайняте населення.
З метою конкурентоспроможності робочої сили, державна служба зайнятості організовує професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних громадян. Всього, протягом 2011 року, професійне навчання проходило 670 осіб, що на рівні 2010 року.
Протягом 2011 року 500 незайнятих осіб брали участь в оплачувальних громадських роботах, що на 80 осіб більше ніж у 2010 році. Такі роботи були організовані переважно на об’єктах соціальної сфери, а саме: із благоустрою, поточні ремонти в бібліотеці, музеї, музичних школах. Рівень залучення незайнятих громадян до громадських робіт склав 10% проти 8% у 2010 році.
З метою соціального захисту безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. на допомогу по безробіттю протягом 2011 року спрямовано близько 7,0 тис.грн. Середній розмір такої допомоги в розрахунку на одного безробітного, який її отримував, становить 940 грн., проти 855 грн. в 2010 році.
Міською Програмою зайнятості на 2010 -2011 роки для громадян, які потребують соціального захисту, заброньовано на підприємствах і в організаціях
3
міста щорічно по 35 робочих місць (рішення Павлоградського міськвиконкому від 12.11.2010р. № 1162).
Значна увага приділяється в центрі зайнятості працевлаштуванню інвалідів та інших соціально – незахищених верств населення. На заброньовані робочі місця працевлаштовані 28 осіб.
Але, незважаючи на те, що основні напрямки міської програми зайнятості виконано, станом на 01.12.2011 року в місті 697 зареєстрованих безробітних, серед яких більше половини складають жінки (77%), кожен третій — молода людина віком до 35 років, 48,5% безробітних мають робітничі професії. На ринку праці відчутний дисбаланс між попитом та пропозицією, низький рівень заробітної плати більшості вакансій.
На ряді підприємств залишається низькою середня заробітна плата, що не дає можливості заповнювати вакансії в повному обсязі та не є стимулом працевлаштування незайнятого населення на такі підприємства.
Низькою залишається заробітна плата у працівників торгівлі, легкої промисловості, побуту, малих підприємствах (МПП фірма «Дебют», ПП “Триумф”, ПП Кісліцина С.В., ПП Філіпенко Ю.П.), де спостерігається заробітна плата на рівні мінімальної.
Найбільш незахищеною категорією на ринку праці залишаються особи з обмеженими фізичними можливостями, жінки та молодь.
В місті має місце тіньова зайнятість населення. Розпорядженням міського голови від 21.12.10 р. №772-р оновлена та продовжена робота робочої групи з питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками. За 11 місяців поточного року проведені 10 засідань робочої групи. Спільно з податковою інспекцією і відділом по боротьбі з економічними злочинами міського відділу міліції проведені 14 рейдів з питань легалізації трудових відносин, обстежені 186 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 94 по легалізації робочих місць у сфері торгівлі. Після проведення відповідної роботи з підприємцями з питань дотримання вимог чинного трудового законодавства були оформлені трудові стосунки з 26 працівниками. Додаткові надходження до бюджету по податку з доходів фізичних осіб до кінця року, таким чином складуть близько 30 тис. грн.
Враховуючи вищевказане, з метою активного сприяння зайнятості населення виконком міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Визнати роботу по виконанню міської Програми зайнятості населення на 2010 – 2011 роки задовільною.
2. Затвердити Програму зайнятості населення по м. Павлограду на 2012- 2014 роки (додається).
3. Заступникам міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тихонову В.М. та Степаненко О.Д. в термін до 01.02.2012р. створити робочу групу по взаємодії навчальних закладів та роботодавців щодо приведення обсягів та напрямків професійної підготовки кадрів вищими та професійно-технічними навчальними закладами у відповідність із потребами підприємств міста.
4
4. Міському центру зайнятості (Коваленко):
4.1. Забезпечити виконання заходів міської програми зайнятості населення у 2012 році за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
4.2. Продовжити роботу щодо проведення громадських робіт за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на підприємствах, в установах, організаціях міста, що належать до комунальної форми власності та інших роботодавців, незалежно від форм власності та господарювання на договірній основі.
5. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина) та Павлоградському міськрайонному центру зайнятості (Коваленко) здійснювати моніторинг підприємств, які надають списки на вивільнення працівників.
6. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина):
6.1. Продовжити здійснювати повідомну реєстрацію колективних договорів та моніторинг їх виконання. Під час повідомної реєстрації колективних договорів рекомендувати керівникам підприємств обов’язкове включення зобов’язань щодо :
— додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, недопущення заборгованості із виплати заробітної плати;
— збереження і створення робочих місць для інвалідів;
— соціальних гарантій для працівників, хворих на ВІЛ-СНІД.
6.2. Активізувати роботу з легалізації трудових відносин з найманими працівниками.
6.3. З метою забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин посилити контроль за виконанням зобов’язань Генеральної, регіональної, галузевих угод і колективних договорів підприємств та організацій міста, обов’язковим включенням до них положень про вирішення питань у сфері забезпечення зайнятості й додержання законодавства про працю та розділів про реалізацію бюджетної політики.
7. Визнати роботу керівників підприємств ПАТ “ ДТЕК Павлоградвугілля”, філія ПАТ “ ДТЕК Павлоградвугілля” “Павлоградське енергопідприємство”, ПП “Сфера”, ТОВ “ПЗТО”, ПАТ „Павлоградхіммаш” щодо створення нових робочих місць та працевлаштування соціально-незахищеної категорії громадян, як високо соціально-відповідальну.
8. Керівникам підприємств усіх форм власності з метою створення належних умов на ринку праці:
8.1. Забезпечити реалізацію державної політики в сфері зайнятості населення та виконання міської Програми зайнятості в частині:
— недопущення скорочення робочих місць,
— створення нових робочих місць,
— своєчасної виплати заробітної плати на рівні не нижче прожиткового мінімуму
5
— сприяння працевлаштуванню соціально — незахищених категорій населення.
8.2. Вжити заходи щодо недопущення заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
8.3.Переглянути та укласти згідно з діючим законодавством колективні договори та реалізовувати тарифну систему оплати праці у відповідності зі ст.96 Кодексу законів про працю України, Генеральною та Регіональною угодами в частині встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень.
9. Рекомендувати керівникам підприємств, які мають заборгованість по внескам до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вжити термінових заходів щодо ліквідації наявної заборгованості та недопущення її виникнення в майбутньому.
10. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина), Західно-Донбаській ОДПІ (Драгун), Павлоградському міськрайцентру зайнятості (Коваленко) забезпечити постійний моніторинг виконання завдання щодо новостворених робочих місць за галузями економічної діяльності в регіоні та стану їх укомплектування працівниками.
11. Рекомендувати Західно-Донбаській об’єднаній державній податковій інспекції (Драгун), Павлоградському міськрайцентру зайнятості (Коваленко), управлінню Пенсійного фонду України в м. Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області (Морозова), Павлоградському МВ з обслуговування м. Павлоград та Павлоградського району УМВС України у Дніпропетровській області (Малинога), Державній Територіальній інспекції праці у Дніпропетровській області у Павлоградському регіоні (Чубенко) посилити контроль за дотриманням законодавства у сфері зайнятості та оплати праці підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також фізичними особами підприємцями з метою “легалізації” робочих місць, зокрема шляхом недопущення використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин.
12. Рекомендувати начальнику відділу — заступнику головного державного інспектора праці в Дніпропетровській області у Павлоградському регіоні (Чубенко) посилити контроль за додержанням законодавства про працю підприємствами, організаціями та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності з метою забезпечення захисту прав і гарантій найманих працівників, недопущення використання робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем.
13. Рекомендувати начальнику управління статистики в Павлоградському районі (Лукашова) надавати інформацію до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина) по підприємствах, які вказали кількість працівників, що перебували у відпустці з дозволу та ініціативи адміністрації та кількість працівників, які працювали у режимі неповного робочого часу.
6
14. Відділу у справах сім’ї і молоді (Сєліна), відділу трудових відносин та умов праці (Черкашина) сприяти в організації та проведенні міськрайцентром зайнятості (Коваленко) міської ярмарки вакансій.
15. Відділу у справах сім’ї і молоді (Сєліна):
15.1 Проводити методично — роз’яснювальну роботу з метою забезпечення залучення молоді з соціально – незахищених сімей до громадських робіт на підприємствах міста.
15.2. Спільно з фінансовим управлінням передбачити на 2012 рік асигнування на працевлаштування молоді у період літніх канікул.
16. Відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва (Кусочкіна) здійснювати діяльність, спрямовану на створення нових робочих місць за рахунок реалізації в місті заходів, передбачених Програмою розвитку підприємництва в місті на 2011-2012 роки.
17. Зобов’язати начальників відділу з економічних питань Павлоградської міської ради Штонду Т.А., відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва Павлоградської міської ради Кусочкіну С.М., відділу у справах сім’ї та молоді Павлоградської міської ради Сєліну В.М., відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Павлоградської міської ради Савченко І.Я., управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради Бобровницьку Л.В. щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, надавати письмову інформацію щодо виконання відповідних заходів Програми зайнятості населення до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради.
18. Координацію роботи по виконанню даного рішення покласти на начальника відділу трудових відносин та умов праці Черкашину А.В., контроль за виконанням — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тихонова В.М.
Міський голова І.С.Метелиця
{filelink=144}