ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
27.07. 2011 р. № 595
Про стан медичної допомоги
дитячому населенню міста,
лікування та реабілітації дітей-інвалідів
Згідно з ч.1, п. 1а, 6-а, 1-б ст. 32, ч.1, 2 ст. 52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні», з Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Законом України «Про охорону дитинства», заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Степаненко О.Д. про стан медичного обслуговування дитячого населення міста, лікування та реабілітації дітей — інвалідів, виконавчий комітет міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота по організації охорони здоров’я дитячого населення.
На 01.01.2011 р. дитяче населення міста складає 19461 дитини, з них 16177 — діти до 14 років, підлітків — 3284.
Медична допомога дітям надається дитячими поліклініками КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1», КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4», спеціалізована медико-санітарна частина № 7, спеціалізована медико-санітарна частина № 15, стаціонарна допомога надається в дитячих відділеннях КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1», спеціалізована медико-санітарна частина № 7. Всі дитячі поліклініки та відділення мають вищу акредитаційну категорію і статус „Лікарня доброзичлива до дитини».
Медичну допомогу надають 53 лікаря — педіатра, з них дільничних — 22. Всі педіатри атестовані, з них мають вищу категорію — 10, першу категорію — 31, другу категорію — 6. Ліжковий фонд дитячих відділень на сьогодні складає 45 ліжок, дитячих інфекційних відділень — 30 ліжок.
Ліжковий фонд дитячих відділень дещо перевищує показник і становить 4,0 на 10 тис. населення при обласному 3,1. Ліжковий фонд дитячого інфекційного відділення складає 2,7, що дорівнює обласному (2,7).
Для ефективного використання ліжкового фонду у місті постійно ведеться робота по реструктуризації дитячих відділень та впровадженню пріоритетних стаціонарозамінюючих форм лікування — розширюється мережа денних стаціонарів та стаціонарів на дому. В 2011 році в дитячому відділенні спеціалізованої медико-санітарної частини № 7 перепрофільовані 25 ліжок цілодобового перебування на ліжка денного стаціонару.
З метою покращення медичного обслуговування дітей Павлоградською міською радою затверджені та діють на сьогоднішній день 5 міських програм, для виконання яких залучаються кошти державного, обласного та міського бюджетів. На теперішній час з міського бюджету на виконання програм та придбання медикаментів було виділено 127,4 тис. грн.
Управління охорони здоров’я Павлоградської міської ради та лікувально-профілактичні заклади міста співпрацюють з усіма соціальними службами міста щодо соціального та медичного супроводу дітей з груп ризику та контролюють стан дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо медичного забезпечення учнів в навчальних закладах міста.
За 6 місяців поточного року показник малюкової смертності по місту склав – 6,7 на 1 тис. дитячого населення, що на 3 % менше, ніж за аналогічний період 2010 року.
Медичними працівниками дитячих поліклінік проводяться медичні огляди (98,7% за 6 місяців 2011 року), в 2010 році за цей час пройшли медогляд 76 % дітей. В 2011 році оздоровлено дітей з груп соціального ризику — 72 %, що на 11 % вище, ніж за аналогічний період 2010 року; дітей, які перебувають на диспансерному обліку, — 86,8 % дітей, що на 3 % вище, ніж за аналогічний період 2010 року; пройшли реабілітацію в центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей с патологією нервової та кістково-м’язової системи — 270 дітей, що на 9 % вище, ніж за аналогічний період 2010 року .
Особлива увага приділяється дітям-інвалідам. На обліку у педіатрів перебуває 353 дітей. За 6 місяців поточного року отримали санаторно-курортне лікування — 18 дітей — інвалідів, отримали стаціонарне лікування -37 дітей, пройшли реабілітацію в центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей с патологією нервової та кістково-м’язової системи 44 дитини.
Разом з позитивними тенденціями мають місце і деякі проблеми.
Складною залишається ситуація захворюваності дітей на туберкульоз та ВІЛ\СНІД. В 2010 році зареєстровано 3 випадки захворювання на туберкульоз серед дітей та 2 випадки туберкульозу серед підлітків. За 6 місяців поточного року зареєстровано 1 випадок захворювання у дитини і один випадок захворювання у підлітка.
Протягом 2011 року зареєстровано 18 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Знято з обліку у 2011 році 14 дітей . Станом на 01.06 2011 року на диспансерному обліку знаходиться 57 дітей віком до 14 років та 3 підлітка.
Стабільно високим в місті залишається рівень травматизму у дітей. За 6 місяців 2011 року зареєстровано 1102 випадки, що склало 23 % від загальної кількості травм, що на 15 % вище, ніж за аналогічний період 2010 року.
В зв’язку з відсутністю державних поставок препаратів для імунізації план виконано на 8,3 % .
Також важливою проблемою в наданні медичної допомоги дитячому населенню є дефіцит лікарів. Укомплектованість лікарями складає 65,8 %.
Враховуючи вищезазначене та керуючись п.1, п. 6а ст. 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні», з метою ефективного виконання міських програм охорони здоров’я та поліпшення стану медичного обслуговування дитячого населення виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Інформацію про стан медичного обслуговування дитячого населення, лікуванню та реабілітації дітей-інвалідів прийняти до відома.
2. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В. начальнику фінансового управління Роїк Р.В. забезпечити виконання заходів міських програм, передбачивши пріоритетність фінансування заходів, направлених на покращення надання медичної допомоги дітям-інвалідам, багатодітним, асоціальним родинам, дітям — сиротам та дітям, які знаходяться під опікою.
Термін: постійно
3. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В.:
3.1 Забезпечити вирішення кадрової проблеми, з цією метою звернутися до ректорів медичних академій за розподілом молодих фахівців
Термін: до 01.08.2011 року
3.2 Організувати перепідготовку лікарів за спеціальністю «загальна практика/ сімейна медицина»
Термін: до кінця року
4.Начальнику відділу обліку та розподілу житлової площі Гребенюк В.П., начальнику юридичного відділу Ялинному О.І. забезпечити подачу позовів до суду щодо визнання громадян такими, що втратили право користуватися жилим приміщенням, і надавати звільнені квартири запрошеним лікарям -фахівцям .
Термін: до 01.08.2011 року
5. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В., головним лікарям КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» Олійнику С.С., КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4» Костюковій М.Г., начальникам спеціалізованих медико-санітарних частин № 7 Лаппо Н.І. та № 15 Шинкаренку О.В.:
5.1. Забезпечити роз’яснювальну роботу серед дитячого населення та батьків щодо попередження розповсюдження соціально-небезпечних інфекційних хвороб (туберкульоз та ВІЛ/СНІД), щодо профілактики травматизму серед дитячого населення.
Термін: постійно
5.2. Забезпечити організацію та надання медичної допомоги дитячому населенню міста, приділивши особливу увагу дітям з груп соціального ризику. Термін: постійно
5.3. Організувати по мікрорайонам виїзні «круглі столи» разом з соціальними службами для організації певної роботи з батьками дітей-інвалідів.
Термін: серпень 2011 р.
6. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В., Селіній В.М.- начальнику відділу у справах сім’ї і молоді, Осипчуку О. Б. — начальнику відділу освіти, Стризі В.Г. — начальнику служби у справах дітей, Підплетько С.М. — директору Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді :
6.1. Спрямувати межсекторальну взаємодію з метою недопущення фактів перебування дітей соціального ризику в вогнищах інфекційних хвороб.
Термін: постійно
7. Керівникам аптечних закладів міста:
7.1 Забезпечити дотримання наказу Міністерства охорони здоров’я від 19.07.2005 року №360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог — замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог — замовлень»
7.2 Створити робочу групу по перевірці дотримання названого наказу.
Термін: до 01.08.2011 року
8. Начальнику СМСЧ № 7 Лаппо Н.О.:
8.1 Скласти графік та провести презентацію центра ранньої медико-соціальної реабілітації дітей с патологією нервової та кістково-м’язової системи для батьків-членів громадських організацій дітей-інвалідів.
Термін: протягом серпня
2011 року
9. Начальнику управління охорони здоров’я Старішку М.В., начальнику відділу освіти Осипчуку О.Б.:
9.1 Забезпечити проведення кваліфікованих профілактичних оглядів школярів разом з батьками згідно графіку з метою розділення їх в відповідні групи за станом здоров’я для занять фізкультурою.
Термін: з 01.09.2011 року
9.2 Організувати і забезпечити 100% імунізацію дітей відразу після надходження вакцини.
Термін: з 01.08.2011 року
10. Координацію роботи по забезпеченню медичного обслуговування дитячого населення міста, лікування та реабілітацію дітей-інвалідів покласти на начальника управління охорони здоров’я Старішка М.В., контроль за виконанням — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Степаненко О.Д.
Міський голова І.С. Метелиця