Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Ноябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Корисна інформація

Правила благоустрою Павлоград виправлені

Январь 24th, 2017 Проекти РА Вывести на печать

Затверджено
рішенням сесії Павлоградської міської ради
від __________ року № ____________

ПРОЕКТ
Правила благоустрою
території міста Павлограда

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ
У цих правилах наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

Благоустрій міста – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму тощо, що здійснюються на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов для захисту та відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Об’єкти благоустрою – території загального користування: парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки –пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ та організацій та закріплені за ними території на умовах договору; майданчика для паркування, території автостоянок. До об’єктів благоустрою також можуть належати інщі території в межах населенного пункту.

Територія – сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об’єктів, об’єктів промисловості, комунально-складських та інших об’єктів у межах населеного пункту.

Суб’єкти благоустрою – органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни.

утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану, іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою на території міста, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою;

вулиця (дорога) – частина території, призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, надземними та підземними пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів або краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально збудовані тимчасові дороги, окрім самостійно накатаних доріг (колій).

вулично-дорожня мережа – призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також набережні, майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху;
заходи з благоустрою – роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

мала архітектурна форма — невелика споруда декоративного, допоміжного чи іншого призначення, що використовується для покращення естетичного вигляду громадських місць і міських об’єктів, організації простору та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів.

мала архітектурна форма декоративно-технологічного призначення – невелика споруда, що зводиться під час благоустрою території для організації міського середовища та забезпечення необхідних експлуатаційних характеристик і вимог (лавки, фонтани, світильники, парапети, підпірні стінки, альтанки тощо);

землекористувач – юридична або фізична особа, якій виділяється земля;

Балансоутримувач – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу, передбачену законодавством, звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законодавством.

Прибудинкова територія — територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку, а також територія, прилегла до приватного житлового будинку (від паркану до проїзної частини дороги).

Роботи з утримання об’єктів благоустрою населених пунктів полягають у регулярному проведенні заходів щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення нормальних умов їх функціонування.

Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правовою основою Правил є Закони України та інші нормативно-правові акти:
«Про благоустрій населених пунктів»;
«Про місцеве самоврядування в Україні»;
«Про регулювання містобудівної діяльності»;
«Про охорону навколишнього природного середовища»;
«Про відходи»;
«Про охорону атмосферного повітря»;
«Про охорону культурної спадщини»;
«Про рекламу»;
«Про дорожній рух»;
«Про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин»;
«Про житлово-комунальні послуги»;
«Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;
« Про об’єднання співвласників багатоповерхових будинків»;
Кодекс України про адміністративні правопорушення, Земельний Кодекс України;
постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.04 р. № 265 «Про затвердження програми поводження з твердими побутовими відходами»;
постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.99р. №559 «Про такси для обчислення розміру збитку, заподіяного зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів» (зі змінами);
постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.06 р. №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (зі змінами);
постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.06р. №826 «Про затвердження Порядку визначення відновної вартості об’єктів благоустрою»;
наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.01.06р. №4 «Про затвердження Правил експлуатації полігонів твердих побутових відходів»;
наказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.05 р №76 «Про затвердження Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій»;
наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження правил утримання зелених насаджень у населених пунктах» від 10.04.06 р. №105;
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.11.2011 №244 « Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності»

1.2. Правила благоустрою міста Павлограда (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання об’єктів благоустрою міста, визначаються правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні основи благоустрою.

1.3. Правила є обов’язковими для виконання на території міста Павлограда всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

1.4. Об’єкти благоустрою міста Павлоград використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови (з моменту їх прийняття), інших вимог, передбачених законодавством України.

1.5. Організацію благоустрою міста Павлоград забезпечують органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законодавством. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території міста Павлоград.

1.6. Повноваження Павлоградської міської ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою визначені законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про органи самоорганізації населення» та іншими нормативно-правовими актами.

1.7. Павлоградська міська рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.

1.8. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

1.9. Правила регулюють права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті, дотримання тиші у громадських місцях.

1.10. Правила містять загальнообов’язкові на території міста Павлоград норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законодавством України.

1.11. Управління комунального господарства та будівництва разом з відділом містобудування та архітектури забезпечує оприлюднення цих Правил у засобах масової інформації.

ІІ. БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ ОБ’ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

2.1. Цими Правилами визначається порядок благоустрою на території міста Павлограда, його санітарний стан – утримання дворових і внутрішньоквартальних територій, проїжджої частини вулиць, доріг, мостів, шляхопроводів, павільйонів, на зупинках міського транспорту, парків, садів, скверів, бульварів, газонів, привокзальних територій, територій навколо підприємств торгівлі та громадського харчування, територій, що прилягають до будівельних майданчиків, виробничих територій, пустирів, об’єктів культурної спадщини, кладовищ.

2.2. Управління у сфері благоустрою на території міста здійснює Павлоградська міська рада.

2.3. Павлоградська міська рада у межах своїх повноважень на конкурсних засадах визначає балансоутримувачів для організації благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою, в тому числі мостів, шляхопроводів, доріг, об’єктів зовнішнього освітлення, зеленого господарства, звалища твердих побутових відходів, кладовищ тощо згідно з виділеними лімітами бюджетних коштів на їх утримання.

При розташуванні на цих об’єктах будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення їх власники зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечують належне утримання іншої закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Обсяги пайової участі визначає власник об’єкта благоустрою згідно з нормативами, затвердженими у встановленому порядку.

Утримання інших територій міста здійснюється їх власниками, підприємствами, організаціями, установами різних форм власності, фізичними та юридичними особами відповідно до цих Правил.

2.4. Благоустрій та утримання земельної ділянки і прилеглої до неї території містять у собі:

постійне утримання у чистоті та порядку власних і прилеглих територій, земельних ділянок, закріплених рішенням виконкому міської ради, дворових територій житлових будинків;

утримання у належному стані під’їзних шляхів до житлових, громадських, промислових і виробничих будинків підприємств, організацій і установ усіх форм власності. Під’їзні шляхи повинні бути вільними для руху, вирівняні, не мати вибоїн, ям, мати тверде покриття, у тому числі і пішохідні підходи;

забезпечення належного утримання територій в осінньо-зимовий період з метою запобігання травматизму людей у холодний період року – власники будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні особи) повинні забезпечити своєчасний відкол бурульок з дахів, балконів та інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більше 10 см), очищення від льоду і снігу ганків і сходинок входу в будинки і споруди;

посипання відповідними матеріалами тротуарів та пішохідних доріжок у зимовий період;

забезпечення зовнішнього освітлення територій, дворів, штучного освітлення під’їздів багатоквартирних житлових будинків, своєчасної заміни перегорілих ламп;

щоденне прибирання в літній період від піску, сміття і бур’янистої рослинності, а в зимовий період від снігу і льоду проїздів, тротуарів та пішохідних доріжок та їхній ремонт;

облаштування, ремонт і очищення відкритих водостоків та власної зливної каналізації;

своєчасне санітарне прибирання і очищення зелених зон і насаджень та їхнє технологічне утримання;

облаштування, ремонт і щорічне фарбування огороджень, флагштоків, турнікетів, малих архітектурних форм (фонтанів, альтанок, устаткування спортивних і дитячих майданчиків, лавок, урн, тощо);

облаштування, ремонт, полив і щоденне прибирання газонів та квітників;

садіння, догляд за зеленими насадженнями;

знесення аварійних і сухостійних дерев;

ремонт, щоденне прибирання і своєчасне очищення окремо розташованих і вбудовано-прибудованих громадських і дворових туалетів;

своєчасна ліквідація карантинних рослин на територіях дворів та територіях, прилеглих до приватних домоволодінь, у парках та скверах, прибережних зонах річок.

2.5. Підприємства, установи, організації незалежно від відомчої належності, фізичні особи – підприємці, громадяни, що мають будівлі, споруди та приміщення на правах власності, юридичні та фізичні особи зобов’язані вчасно виконувати прибирання прилеглих та закріплених за ними територій, дотримуватися чистоти і підтримувати порядок на всій території, утримувати в чистоті і порядку багатоквартирні житлові будинки та інші об’єкти соціального призначення, за що несуть відповідальність відповідно до законодавства, Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2.6. На території міста не допускається складування побутового і будівельного сміття, відходів виробництва, тари, спиляння дерев, опалого листя, снігу в невстановлених для цього місцях.

На час ремонту будинків або квартир в багатоповерхових будинках особами, що проводять ремонт, узгоджується з балансоутримувачем місце для тимчасового складування матеріалів і будівельного сміття з періодичністю вивозу не рідше одного разу на тиждень.

2.7. Підприємства, організації і установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані випускати на лінію та експлуатувати транспортні засоби в чистому вигляді.

2.8. За псування рухомого складу громадського транспорту, об’єктів благоустрою, малих архітектурних форм (лавок, урн, скульптур, огороджень, устаткування пляжів, парків, скверів та інших), технічних засобів регулювання дорожнього руху (дорожніх знаків, покажчиків, світлофорів) винні несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

2.9. Розміщення тимчасових об’єктів обслуговування населення, малих архітектурних форм, гаражів, опор тощо повинно здійснюватися у встановленому законом порядку.

2.10. Установка і розміщення об’єктів торгівлі, автотранспорту з метою торгівлі, а також торгівля з рук, машин або іншим способом може здійснюватись тільки в спеціально встановлених для цього місцях або за наявності спеціального дозволу.

2.11. Зміна зображень (плакатів) на рекламних конструкціях повинна здійснюватись без заїзду автотранспорту на газони та квітники.

2.12. Перевезення сипучих матеріалів повинно здійснюватись на спеціально обладнаному для цього автотранспорті.

2.13. Здійснення будь-яких змін зовнішнього вигляду фасаду, перепланувань у балконах, лоджіях будинків дозволяється тільки за відповідним узгодженням з балансоутримувачем або власником будинку.

2.14. Інформаційні таблички, пам’ятні дошки, розташовані на фасадах будинків, споруджень, житлових будинків, і вивіски повинні утримуватися у справному стані.

2.15. Розміщення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки фарбою здійснюється за узгодженням з Державтоінспекцією відповідно до вимог чинного законодавства.

2.16. Порушення тиші на вулицях, площах, у парках, гуртожитках, житлових будинках та інших громадських місцях у заборонений час (з 22-00 до 8-00), а також порушення громадського спокою використанням гучномовців або потужних освітлювальних приладів не допускається.

2.17. Провадження всіх видів земляних, будівельних, монтажних робіт повинно здійснюватися за наявності відповідного дозволу.

2.18. Розміщення мереж водопроводу та каналізації дозволяється тільки за згодою відповідних підприємств і організацій. Підключення виробничої і побутової мережі до міського водопроводу та каналізації відповідно дозволу одержаного згідно чинного законодавства.

2.19. Переміщення існуючих комунікаційних споруд без проектів і погоджень із власниками мереж не допускається.

2.20. Розміщення засобів зовнішньої реклами всіх типів (великогабаритних, щитових, фасадних та інших) здійснюється відповідно до діючого порядку.

2.21. Керівники житлових організацій, підприємств і установ, навчальних закладів, підприємств торгівлі та громадського харчування, медичних, дитячих установ та інших підприємств зобов’язані забезпечувати своєчасне проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших протиепідемічних та дезактиваційних заходів шляхом укладання угод з підприємствами, що мають відповідний дозвіл на ці види робіт.

2.22. Підприємства, організації та установи усіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані здійснювати прибирання прилеглої території власними силами у встановленому цими Правилами порядку або укладати договори на санітарне очищення зі спеціалізованими підприємствами відповідно до Схеми закріплення території для очищення та благоустрою.

2.23. Підприємства, організації та установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності, які експлуатують об’єкти торгівлі та громадського харчування, громадські будинки, офіси, повинні забезпечити наявність урни біля кожного входу, проводити її очищення в міру наповнення, але не рідше одного разу на день.

2.24. Розміщення технічних засобів зовнішньої реклами з підключенням до міської мережі зовнішнього освітлення здійснюється тільки після узгодження дозвільної документації з власниками електричних мереж на підставі існуючих вимог і укладених договорів.

ІІІ. ВИМОГИ ДО ВПОРЯДКУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ

3.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи — підприємці у сфері благоустрою населених пунктів мають право:

3.1.1. Брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктів та заходів з благоустрою їх територій.

3.1.2. Брати участь в обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з благоустрою населених пунктів.

3.1.3. Вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території населених пунктів або призводять до її нецільового використання.

3.1.4. Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю або здоров’ю громадян, їх майну та майну юридичної особи.

3.1.5. Вносити на розгляд місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування пропозиції щодо поліпшення благоустрою міста.

3.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи — підприємці у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані:

3.2. 1. Утримувати в належному стані території, надані їм у встановленому законодавством порядку (у власність або користування).

3.2. 2. Утримувати в належному стані закріплені за ними території відповідно до Паспорту благоустрою прилеглої території чи на умовах договору з балансоутримувачем об’єкту благоустрою (їх частини).

3.2. 3. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та у встановлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.

3.2. 4. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку.

3.2. 5. Проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об’єктів благоустрою (їх частин).

Паспорт благоустрою закріплення територій міста укладається між уповноваженою особою органу місцевого самоврядування та власником/орендарем/користувачем об’єкта, містить в собі обов’язки щодо утримання територій міста у належному санітарному стані, невиконання (неналежне виконання) яких тягне за собою порушення цих Правил.

3.2. 6. У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, постійно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті й належному стані.

3.2. 7. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища у порядку та розмірах встановлених законодавством України
3.3. На об’єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям,відділенням), фізичним особам – підприємцям, а також громадянам забороняється:

3.3.1. виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку, пошкоджувати тверде покриття доріг і тротуарів та зелену зону під час проведення робіт;

3.3.2. самовільно встановлювати засоби зовнішньої реклами, вивіски, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

3.3.3. самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на користування, володіння земельною ділянкою;

3.3.4. використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;

3.3.5. недотримуватись вимог Правил благоустрою та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності під час встановлення та експлуатації ТС;

3.3.6. паркувати автомобілі у непристосованих для цього місцях, влаштовувати стоянки транспортних засобів, у тому числі платні, на територіях близько лікувально-профілактичних закладів, закладів освіти;

3.3.7. здійснювати ремонт, обслуговування, миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, зелених зонах міської ради та паркуватися на них;

3.3.8. вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, у тому числі будівельні, побутові та рідкі, траву, гілки, деревину, листя, сніг, листя тощо;

3.3.9. спалювати суху рослинність, гілки, відходи виробництва тощо, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

3.3.10.складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами: будівельних майданчиків, території домоволодінь, земельних ділянок, які належать фізичним та / або юридичним особам на праві власності або користування;

3.3.11. використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів;

3.3.12. встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження зі службою ДАІ;

3.3.13. пересування вулицями міста (з твердим покриттям) механізмів на гусеничному ходу, крім зимового періоду, коли їх пересування допускається під час снігових заметів;

3.3.14. випасати або утримувати худобу, домашню птицю (шляхом улаштування або без улаштування тимчасової огорожі) за межами власного домоволодіння, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

3.3.15. захаращувати матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченнями снігу та криги;

3.3.16. самовільно розміщати об’єкти зовнішньої реклами (рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати тощо);

3.3.17. наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у не визначених спеціально для цього місцях;

3.3.18. забруднювати, самовільно змінювати межі прибережної смуги водних об’єктів при виконанні будівельних та ремонтних робіт;

3.3.19. захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд;

3.3.20. кидати сміття, недопалки, папір, тару тощо на вулицях, площах, парках, в інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах;

3.3.21. самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків, малих архітектурних форм (кіосків, вагончиків та інші) у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу;

3.3. 22. витрушувати одяг, білизну, ковдри тощо, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків;

3.3.23. самовільне підключення до електромережі зовнішнього освітлення та споживання електроенергії без приладів обліку, пошкодження приладів обліку, розукомплектування та пошкодження об’єктів зовнішнього освітлення, створення перешкод у виконанні робіт, пов’язаних з обслуговуванням об’єктів зовнішнього освітлення, порушення правил охорони електромереж зовнішнього освітлення;

3.3.24. засипати землею та будівельними матеріалами об’єкти благоустрою;

3.3.25. псувати існуючі споруди, зелені насадження, засоби регулювання дорожнього руху, інші елементи благоустрою;

3.3.26. відкачувати воду з колодязів, траншей і котлованів та резервуарів прямо на тротуари та проїжджу частину вулиць;

3.3.27. залишати на проїжджій частині вулиць, тротуарах, газонах землю та будівельне сміття після закінчення робіт;

3.3.28. перегороджувати проходи і проїзди у двори, порушувати нормальний проїзд автотранспорту і рух пішоходів;

3.3.29. робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах тощо;

3.3.30. очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях. Такі огорожі обов’язково повинні позначатися червоними стрічками, прапорцями тощо;

3.3.31. білити вапном малі архітектурні форми та використовувати малі архітектурні форми не за призначенням;

3.3.32. скидати в зливову каналізацію виробничі та побутові стоки та відходи, нафтопродукти, кидати сміття, пісок тощо;

3.3.33. скидати у водоймища побутові та виробничі відходи, що забруднюють воду; вивозити з місць будівництва сміття і ґрунт у не відведені для цього місця;

3.3.34. використовувати без відповідного дозволу під городи вільні земельні ділянки, розташовані поблизу житлових будинків і в межах міста, та влаштовувати на них огорожі;

3.3.35. залишати неприбраною ділянку дороги, на якій відбувалася дорожньо-транспортна подія, після проведення працівниками ДАІ всіх невідкладних дій;

3.3.36. скидати поза межами домоволодінь перегній, продукти життєдіяльності домашніх тварин та птиці, облаштовувати їх несанкціоновані стоки на вулицю, до водоймищ чи за межі домоволодіння;

3.3.37 самовільно з допомогою механічних чи електричних насосів з метою індивідуального водопостачання приєднуватися до громадських колодязів.

3.3.38. вчиняти інші дії чи бездіяльність, передбачені цими Правилами.

ІУ. ВИМОГИ ДО УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ НА ТЕРИТОРІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

4.1. Утримання зелених насаджень регламентується Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 №105.

4.2. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв.

4.3. Охорона, утримання, відновлення та видалення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, що обліковуються у комунальних підприємствах міста, здійснюється за рахунок бюджетних коштів, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду – за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

4.4. Видалення зелених насаджень здійснюється згідно з Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045.
4.5. Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними в межах міста є:

на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;

на територіях підприємств, установ, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, і прилеглих до них територіях – забудовники чи власники цих територій;

на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

4.6. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійних та надзвичайних ситуацій, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, організаціями, установами різних форм власності на власній та закріпленій території негайно власними силами або спеціалізованими підприємствами згідно із замовленням та оплатою за виконані роботи з подальшим оформленням акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та ордера на видалення зелених насаджень (рішення виконавчого комітету ).

4.7. За пошкодження зелених насаджень або самовільне їх знесення, а також невжиття заходів з їх охорони та утримання винні особи притягуються до відповідальності згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накладення штрафу не звільняє винних від обов’язків сплати за нанесені збитки згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 р. №1789 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1999 р. № 559» та п. 3 ст. 42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

4.8. Оперативний контроль за утриманням зелених насаджень, проведенням обліку, плануванням озеленення і благоустрою виконує Управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради.

4.9. Охорона зелених насаджень території міста є громадським обов’язком кожного жителя. Усі громадяни, які відвідують парки, сквери, водойми та інші місця масового відпочинку в межах території міської ради, повинні підтримувати чистоту, порядок, бережливо ставитися до зелених насаджень.

V. УТРИМАННЯ ФАСАДІВ І ПОКРІВЕЛЬ

5.1. Керівники підприємств, установ, організацій, приватні підприємці, у володінні або на балансі яких знаходяться будинки і споруди, зобов’язані забезпечити своєчасне проведення робіт з реставрації, ремонту і фарбування фасадів зазначених об’єктів і їхніх окремих елементів (балконів, лоджій тощо), а також підтримувати в чистоті і справному стані розташовані на фасадах інформаційні таблички, пам’ятні дошки тощо.

5.2. Забороняється самовільне змінювати колір фасаду багатоквартирного житлового будинку, крім наступних випадків:
-при реконструкції нежитлового приміщення на першому поверсі відповідно до розробленого проекту при умові отримання власником приміщення дозволу на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства;
— при фарбуванні в єдиний колір вхідних груп будинку організацією, яка утримує житловий будинок;
— при фарбуванні в єдиний колір цоколю будинку організацією, яка утримує житловий будинок;
— при реконструкції та ремонті фасаду житлового будинку балансоутрирмувачем, або організацією, яка здійснює утримання будинку відповідно до розробленого проекту, що носить системний характер єдиний для всього будинку.
Забороняється використовувати при виконанні робіт в багатоквартирних житлових будинках матеріали, які не відповідають вимогам пожежної безпеки.
5.3. Житлові, адміністративні, виробничі та громадські будинки повинні бути обладнанні будинковими знаками, а житлові будинки, крім того, покажчиками номерів під’їздів і квартир, що повинні утримуватися в чистоті і справному стані.

5.4. У зимовий час власниками, балансоутримувачами повинно бути організовано своєчасне очищення покрівель від снігу, льоду і бурульок.

5.5. Очищення від утвореного льоду покрівель будинків зі сторін, що виходять на пішохідні зони, повинно проводитися негайно в міру його утворення з попередньою установкою огородження на небезпечних ділянках.

5.6. Очищення дахів будинків здійснюється в денний час доби. Перед скиданням снігу і льоду необхідно вжити попереджувальних заходів для забезпечення безпеки руху пішоходів.

5.7. Житлові, адміністративні, виробничі та громадські будинки повинні бути обладнанні засобами, які забезпечують безперешкодний доступ до них маломобільних груп населення. Відповідальність за забезпечення цими засобами покладається на власників будівель, приміщень та споруд.

VІ. ХУДОЖНЄ ОФОРМЛЕННЯ І РЕКЛАМА

6.1. Розміщення та утримання засобів зовнішньої реклами в місті повинно відповідати вимогам Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003р. №2067, а також Правил розміщенням зовнішньої реклами в місті Павлограді, затвердженого рішенням виконком міської ради.

Рекламні засоби розміщуються відповідно до дозволу, який видається на підставі рішення виконкому міської ради, та проекту благоустрою території (схеми), затвердженого виконавчим комітетом міської ради.

Засоби зовнішньої реклами та інформації повинні розміщуватися і утримуватися в чистоті, відповідно до встановленого порядку. Відповідальність за їхнє утримання несуть юридичні особи, на яких оформлена дозвільна документація.

6.2. Включення підсвічування окремо встановлених рекламних конструкцій, підсвічування вітрин і вивісок здійснюється відповідно до графіка включення пристроїв зовнішнього освітлення.

6.3. Рекламні засоби, встановлені самовільно або з порушенням вимог дозвільної документації, демонтуються відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради.

Якщо в процесі демонтажу зацікавлені особи не звернулися і не надали документів, що засвідчують право власності на рекламний засіб, то він демонтується і перевозиться на майданчик тимчасового зберігання і знаходиться там до прийняття остаточного рішення щодо нього відповідно до чинного законодавства.

6.4. Організація робіт з видалення самовільно розташованих рекламних та інших оголошень, написів і зображень із всіх об’єктів (фасадів будинків і споруд, магазинів, опор контактної мережі і зовнішнього освітлення тощо) незалежно від їхньої належності покладається на КП «Павлоградсвітло», КП «Затишне місто», а також на балансоутримувачів або орендарів зазначених об’єктів.

6.5 Після монтажу (демонтажу) рекламної конструкції розповсюджувач зовнішньої реклами зобов’язаний відновити благоустрій території протягом 10 днів.

6.6. Забороняється виконувати заміну зображень плакатів на рекламних конструкціях із заїздом автотранспорту на газони, залишати на газонах сміття від заміни рекламної продукції.

6.7. Забороняється наклеювання і розвішування на будинках, парканах, павільйонах, зупинках міського транспорту, опорах освітлення, стійках світлофорів, дорожніх знаків, деревах будь-яких оголошень та інших інформаційних повідомлень.

VІI. Освітлення територій і будівель

7.1. Загальні положення

7.1.1. Утримання засобів та обладнання зовнішнього вуличного освітлення балансоутримувачами реалізується відповідно до Державних будівельних норм України (ДБН В.2.5-28-2006) «Природне і штучне освітлення», галузевих комунальних норм України «Виробничі показники часу з поточного ремонту та обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення» (ГКН 02.08-008-2002), наказу Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 N 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

7.2. Основні вимоги до зовнішнього освітлення

7.2.1. Рівень освітлення вулиць, доріг, площ і внутріквартальних проїздів здійснюється згідно з нормативними документами (ДБН В.2.5-28-2006, п. 4.28 — 4.66, табл. N 13 — 16, 18 — 22).

Середня яскравість тротуарів, які примикають до проїзної частини вулиць, доріг і площ, повинна бути не менше половини середньої яскравості покриття проїзної частини цих вулиць, доріг і площ.

7.2.2. Утримання та обслуговування мереж освітлення прибудинкових територій здійснюється їх балансоутримувачем.

7.2.3. На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом світильники повинні встановлюватися на висоті не менше 3 м.

Для освітлення вказаних об’єктів не допускається застосовувати прожектори, які розташовуються на дахах і навісах і спрямовані в бік вулиць або доріг.

7.2.4. На територіях парків і скверів повинні встановлюватися ліхтарі освітлювання вздовж доріжок та на майданчиках. Кількість світлоточок визначається згідно з технічними умовами та нормами.

7.2.5. Включення та відключення зовнішнього освітлення вулиць, доріг, площ та територій мікрорайонів виконується згідно з графіком включення та виключення зовнішнього освітлення, затвердженим балансоутримувачем об’єктів зовнішнього освітлення, з урахуванням зниження рівня природного освітлення до 20 лк або його підвищення до 10 лк, а також відповідно до вимог державних стандартів, технічних умов та норм, затверджених у встановленому порядку (наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 21.08.2008 N 253).

7.2.6. Включення та відключення приладів зовнішнього освітлення під’їздів житлових будинків, будинкових покажчиків та покажчиків вулиць, а також елементів зовнішнього архітектурного освітлення будинків і споруд виконується в режимі зовнішнього освітлення вулиць.

7.2.7. Відсоток непрацюючих світлоточок на головних магістралях міста не повинен перевищувати 3 %, на інших територіях — 5 %.

7.2.8. Опори зовнішнього освітлення (ліхтарі), кронштейни, арматура та інші пристрої зовнішнього освітлення повинні утримуватися у задовільному технічному та санітарному стані.

Балансоутримувач забезпечує своєчасне фарбування опор зовнішнього освітлення (ліхтарів) та кронштейнів кріплення світильників, перевірку розташування та розфазування світильників, профілактику телемеханічних пристроїв та шаф управління мережами зовнішнього освітлення.

7.2.9. Вивіз пошкоджених опор зовнішнього освітлення (ліхтарів) та усунення можливих пошкоджень мереж, що можуть призвести до травмування людей, проводиться балансоутримувачем негайно.

Роботи з усунення пошкоджень мереж зовнішнього освітлення проводяться з огородженням місць проведення робіт.

7.2.10. Зовнішнє архітектурне освітлення повинно забезпечувати у вечірній час добру видимість і виразність найбільш важливих об’єктів благоустрою і підвищувати комфортність світлового середовища міста.

Установки архітектурно-декоративного освітлення не повинні засліплювати водіїв транспорту і пішоходів.

7.2.11. Для забезпечення безаварійної роботи обладнання зовнішнього освітлення щомісячно проводяться профілактичні огляди мереж.

Усунення можливих пошкоджень мереж зовнішнього освітлення, що не загрожує безпеці мешканців, проводиться у термін не більше трьох діб.

7.2.13. Допускається з метою одержання додаткової економії електроенергії у вечірній та ранковий темний час доби знижувати рівень освітленості за п. 4.44 ДБН В.2.5-28-2006 відповідно до графіка переключень, затвердженого виконавчим комітетом Богодухівської міської ради.

7.2.14. Зовнішнє архітектурне освітлення повинно забезпечувати у вечірній час естетичну виразність найбільш важливих об’єктів і підвищувати комфортність світлового середовища міста.

Прилади архітектурного освітлення не повинні осліплювати водіїв транспорту і пішоходів та мешканців будинків.

7.3. Забороняється

7.3.1. Самовільно встановлювати (замінювати на більш потужні) світильники та інше обладнання зовнішнього освітлення.

7.3.2. Всі світильники, придбані та встановлені силами і коштами інших осіб, крім балансоутримувача, переходять на баланс КП «Павлоградсвітло» та подальше обслуговування, за умови відповідності їх технічним параметрам.»

VІІІ. ВИМОГИ ДО САНІТАРНОГО ОЧИЩЕННЯ ТЕРИТОРІЇ

8.1. Санітарне прибирання, збирання сміття і вторинних матеріалів здійснюється шляхом своєчасного прибирання територій, встановлення на території, яка обслуговується, контейнерів відповідної ємкості для твердих побутових відходів та своєчасного вивезення вмісту контейнерів.

8.2. Загальноміським санітарним днем на території міста є кожна п’ятниця тижня.

8.3. Прибирання організовується відповідно до вимог цих Правил.

8.4. Визначення меж санітарного прибирання прилеглих та прибудинкових територій між організаціями, підприємствами, установами, власниками, балансоутримувачами, орендарями, організаціями, що експлуатують житлові та офісні будинки, здійснюється відповідно до затвердженої міською радою схеми закріплення території для санітарного очищення та благоустрою

Павлоградська міська рада має право закріплювати території або об’єкти благоустрою з метою їх утримання за юридичними і фізичними особами за згодою сторін.

8.5. Підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці та громадяни (власники, балансоутримувачі будівель) зобов’язані укладати договори на вивезення сміття та вторинних матеріалів з спеціалізованими підприємствами, що проводять утилізацію та знешкодження відходів відповідно до діючих галузевих нормативно-правових актів».

8.6. Збір та тимчасове розміщення відходів промислових підприємств, які виникають внаслідок їх виробничої діяльності, проводиться цими ж підприємствами у спеціально влаштовані для цього місця, місце яких, обсяг відходів та час їх зберігання погоджується в установленому порядку.

8.7. При укладенні договору на утримання території підприємства, організації, установи, власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, власники або користувачі присадибних ділянок за своїм розсудом можуть самостійно виконувати прибирання і утримання території або доручити це спеціалізованим службам з внесенням за виконані послуги відповідної оплати. Розмір оплати визначається виходячи з фактичної вартості прибирання 1м2 в установленому порядку.

8.8. Власники і орендарі об’єктів на відведеній і прилеглій територіях зобов’язані проводити роботи щодо їх належного утримання в таких межах:

8.8.1. Будинки, включаючи житлові будинки, торговельні, зупинкові комплекси, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування:

по довжині – на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у разі відсутності сусідніх будинків – не більш 25 м;

по ширині – від фасаду будинку до бордюру проїжджої частини, розташованого не далі 50 м від лінії забудови;

нежилі приміщення в житлових будинках, розташовані в підвалах, цокольних і перших поверхах:

по довжині – у створі по довжині займаних приміщень з фасадної сторони не більш 10 м у кожний бік, якщо є розрив між сусідніми орендарями (власниками);

за наявності природних меж (водойми, дороги, стінки, тощо) прибирання здійснюється до цих меж.

8.8.2. Гаражні кооперативи та товариства, автостоянки – у межах прилеглої території до 50 м у кожний бік.

8.8.3. Промислові об’єкти – відведену і прилеглу території до проїжджої частини магістралі, під’їзні колії підприємства, санітарно-захисні зони промислових об’єктів 1-5 класів санітарної класифікації, а у випадку відсутності забудови санітарно-захисної зони об’єкта – у межах земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні, на відстані до 25 м по периметру ділянки.

При наявності забудови в межах санітарно-захисних зон межі обслуговування визначаються по об’єктах відповідно до діючих правил.

8.8.4. Відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території несуть власники, балансоутримувачі, орендарі. Орендарі несуть відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території, якщо ця умова передбачена договором з балансоутримувачем, власником.

8.9. Прибирання місць масового перебування людей – підходів до вокзалів, території ринків, торговельних зон тощо здійснюється протягом всього робочого дня.

8.10. Прибирання та утримання проїжджої частини по всій ширині доріг, площ, вулиць, розташованих в одному рівні з проїжджою частиною, здійснюють підприємства, на балансі яких знаходяться дорожні покриття або зазначені об’єкти.

8.11. Прибирання вулиць, парків, скверів, площ, мостів, пляжів, прибережних смуг, водоохоронних зон, тротуарів, територій ринків із прилеглими до них вільними земельними ділянками, неорганізованих санітарно-захисних зон, пам’яток, об’єктів монументального мистецтва здійснюється підприємствами, організаціями, установами, орендарями і забудовниками будь-якої форми власності, у віданні яких вони знаходяться або за ким вони закріплені, в межах:

— тротуари, зелені зони – на всій ділянці будинку, споруди;

— проїжджої частини вулиць – на всій ділянці вулиці або закріпленої території шириною 1 м від бордюру проїжджої частини дороги;

— ділянки будинків, споруд, що виходять на проїзди, що прилягають до парків і скверів. При цьому прибирання проїжджих частин здійснюється на всю ширину дороги, а тротуарів – уздовж будинків і прибережної зони.

8.12. Житлово-експлуатаційні організації, організації співвласників багатоквартирних будинків незалежно від відомчої підпорядкованості, власники будинків незалежно від форм власності здійснюють прибирання:

— внутрішньо квартальних і дворових територій;

— тротуарів на всіх ділянках домоволодінь.

8.13. Підприємства, установи та організації, а також власники приватних житлових будинків зобов’язані щотижнево прибирати прилеглі території.

8.14. Вважати відповідальними за утримання в чистоті міських об’єктів і дотримання встановленого санітарного порядку:

8.14.1. На ділянках, санітарних зонах підприємств, територіях прилеглих до установ та організацій, – керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів або інших посадових осіб.

8.14.2. Території домоволодінь, що належать громадянам на праві приватної власності і прилеглих до них ділянок, тротуарів – власників будинків.

8.14.3. На вулицях, площах і тротуарах, закріплених за підприємствами та установами міста – відповідні служби.

8.14.4. На території парків, скверів, газонів та інших зелених зон, пляжів і прилеглих до них територій – комунальні та інші підприємства і організації, за якими закріплені ці об’єкти.

8.14.5. На території міських цвинтарів – КП ”РІТУАЛ”.

8.14.6. На території мостів, укосів, насипів, переїздів, переходів через шляхи, що знаходяться в межах міської ради, – організації, у віданні яких вони знаходяться.

8.14.7. На водоймах, а також територіях прибережних смуг і водоохоронних зон – підприємства, організації, відомства, у віданні яких вони знаходяться.

8.14.8. На територіях, не освоєних під забудовою, будівель, що звільнилися після зносу, – виконком міської ради.

8.14.9. На територіях, відведених під забудову, – керівників підприємств, організацій, установ, у чиєму віданні знаходяться ці земельні ділянки.

8.14.10. На територіях, що прилягають до павільйонів, кіосків, тимчасових споруд, торговельних точок відповідно до паспорта прив’язки тимчасового об’єкта обслуговування або до паспорту благоустрою, – керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

8.14.11. На територіях паркувань, автостоянок, гаражів – балансоутримувачів, організації, що експлуатують ці об’єкти.

8.14.12. На територіях в’їздів і виїздів АЗС, заправних комплексів і прилеглих територій, під’їздів до них – балансоутримувачів і власників зазначених об’єктів.

8.14.13. На територіях, прилеглих до окремо розташованих об’єктів реклами, – власників рекламоносіїв.

8.14.14. На територіях розташування фонтанів – їх балансоутримувачів.

8.15.15. На зупинках міського транспорту – згідно із закріпленням.

8.14.16. На територіях, прилеглих до трансформаторних підстанцій, розподільчих підстанцій (пунктів) котелень та теплових пунктів, – підприємства, що експлуатують ці об’єкти.

8.14.17. На територіях санітарно-захисних зон магістральних водоводів – власників цих об’єктів.

8.14.18. На територіях, розташованих у санітарних зонах підприємств, відповідальність несуть керівники цих підприємств.

8.15. Прибирання і очищення канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і доріг, очищення колекторів, дощоприймачів здійснюється підприємством, на балансі якого знаходяться зазначені об’єкти; на території підприємств і організацій – самими підприємствами, організаціями, власниками.

8.16. Фарбування і побілку опор ліній зовнішнього освітлення здійснює підприємство, на балансі якого вони знаходяться.

8.17. Виконавчий комітет міської ради координує діяльність підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникають на території міста.

ІХ. ПРИБИРАННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

9.1. Проведення зимових прибиральник робіт з очищення тротуарів, проїжджої частини доріг, вулиць і проїздів під час снігопаду (зсування і підмітання снігу) здійснюється з періодичністю та за технологією, встановленими відповідними галузевими нормами та правилами (п.3.5.12 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгогоспу від 17.05.2005р. №76).

9.2. Підгортання (окутування) снігу повинно здійснюватись циклами технологічних етапів, а вивезення його з головних магістралей повинно виконуватися терміново. Вивозити сніг необхідно на місця, визначені розпорядженням виконавчого комітету міської ради, та погоджені з санітарними та екологічними службами в установленому порядку.

9.3. Період зимового прибирання встановлюється з 15 листопада по 15 квітня. У випадку різкої зміни погодних умов терміни початку і закінчення зимового прибирання можуть корегуватися.

9.4. Підготовка снігоприбиральної техніки до роботи в зимовий період здійснюється балансоутримувачами техніки в термін до 1 листопада поточного року.

Організації, що відповідають за прибирання території міста, у термін до 1 листопада повинні забезпечити завезення, заготівлю і складування необхідної кількості протиожеледних матеріалів.

9.5. При прибиранні доріг і пішохідних доріжок у скверах, парках та інших зелених зонах допускається тимчасове складування снігу, що не містить хімічних реагентів, на заздалегідь підготовлені для цього майданчики, за умови збереження зелених насаджень і забезпечення відтоку талих вод.

9.6. Технологія і режими провадження робіт на проїжджій частині вулиць, тротуарів і дворових територіях повинні забезпечувати безперешкодний рух транспорту і пішоходів незалежно від погодних умов.

9.7. Обробка проїжджої частини міських доріг, зупинок пасажирського транспорту протиожеледними матеріалами повинна починатися відразу з початком снігопаду.

9.8. У разі одержання від метеорологічної служби завчасного попередження про загрозу виникнення масової ожеледі, обробка проїжджої частини підйомів, спусків доріг, естакад, мостових споруджень здійснюється до початку випадання опадів.

9.9. Забороняється:

— переміщати на проїжджу частину магістралей, вулиць сніг, зібраний з пішохідних доріжок внутрішньо квартальних проїздів, дворових територій, територій підприємств, організацій, будівельних майданчиків, тимчасових об’єктів обслуговування населення;

— перекидати і збирати забруднений і засолений сніг, а також відколи льоду на газони, квітники та інші зелені насадження.

9.10. До першочергових операцій зимового прибирання вулиць і магістралей відносяться:

згрібання і підмітання снігу;
обробка проїжджої частини доріг протиожеледними матеріалами;
формування сніжного валу для подальшого вивозу.

До операцій другої черги відносяться:

видалення снігу (вивіз);
сколювання льоду і видалення сніжно-крижаних утворень.

9.11. Механізоване очищення проїжджої частини повинно починатися при висоті пухкого снігу на дорожній полотнині 2,5 – 3 см, що відповідає 5 см свіжого не ущільненого снігу.

9.12. У першу чергу очищаються й обробляються найбільш небезпечні та основні для руху транспорту ділянки – круті спуски і підйоми, мости, естакади, перехрестя вулиць, зупинки громадського транспорту тощо. Перелік ділянок і вулиць, що потребують першочергової обробки протиожеледними матеріалами, встановлюється виконкомом міської ради.

9.13. Вивіз снігу здійснюється в першу чергу від зупинок міського і пасажирського транспорту, пішохідних переходів, мостів, місць масового відвідування.

9.14. Вивіз снігу з вулиць повинен здійснюватися на спеціальні майданчики, підготовлені і погоджені заздалегідь. Місця тимчасового складування снігу після сніготанення повинні бути очищені й упорядковані.

9.15. При утворенні льоду на дорогах і тротуарах у зимовий період у результаті течії відповідальність за очищення від льоду несуть підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться комунікаційні мережі.

9.16. Тротуари, дворові території і проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При виникненні ожеледі здійснюється обробка протиожеледними матеріалами.

9.17. Сніг, зібраний із дворових територій і внутрішньо квартальних проїздів, дозволяється складувати на території дворів у місцях, що не перешкоджають вільному проїздові транспорту і рухові пішоходів. При складуванні снігу не допускається ушкодження зелених насаджень. Складування снігу на внутрішньо — будинкових територіях повинно передбачати відведення талих вод.

Х. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ЩОДО ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ, ВЕЛИКОГАБАРИТНИМ СМІТТЯМ, БУДІВЕЛЬНИМИ ВІДХОДАМИ ТОЩО

10.1. Функції із проведення робіт з утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) на території міста здійснюється підприємством, на яке покладено обов’язок утримання міського звалища ТПВ.

10.2. ТПВ збираються в контейнери, які встановлюються на спеціально обладнаних майданчиках згідно з санітарними нормами і правилами.

10.3. Контейнери для збирання сміття та вторинних матеріалів повинні встановлюватись на майданчику з твердим покриттям з П – чи Г – подібними огорожами. Переповнення контейнерів та місць накопичення відходів не допускається.

10.4. Якщо на прибудинкову територію немає вיїздів для сміттєвозів внаслідок ремонту тощо, контейнери необхідно установити тимчасово, а переносні контейнери слід вивозити до місць завантаження одночасно з прибуттям сміттєвозів та після їх звільнення негайно прибирати до місць зберігання.

10.5. Забороняється розміщення контейнерів на проїжджих частинах вулиць та в арках будинків.

10.6. Юридичні та фізичні особи, які є власниками вбудованих або прибудованих приміщень чи здійснюють господарчу діяльність у вбудованих або прибудованих приміщеннях житлових будинків і не мають власних контейнерних майданчиків, укладають договори на збирання та вивезення ТПВ з організацією, яка на конкурсних засадах визначена виконавцем послуг з вивезення ТПВ.

10.7. Юридичні особи, які не мають власних контейнерних майданчиків і здійснюють господарчу та іншу діяльність у нежитлових приміщеннях (окремих будівлях), повинні укладати договори на вивіз ТПВ з організацією, яка на конкурсних засадах визначена виконавцем послуг з вивезення ТПВ.

10.8. При отриманні дозволу на право виносної торгівлі суб’єкти підприємницької діяльності укладають договори з балансоутримувачами контейнерів.

10.9. Вивіз великогабаритного сміття та гілок здійснюється приватними або юридичними особами за власні кошти своїм транспортом або спеціалізованим підприємством на звалище ТПВ для розміщення, чи на підприємство з переробки.

Великогабаритні відходи: старі меблі, брухт тощо повинні збиратися на спеціально відведених майданчиках, вивозитися спеціальними сміттєвозами або звичайним вантажним транспортом в міру накопичення, але не рідше одного разу на тиждень. Залишки будівельних відходів від поточного ремонту квартир вивозять квартиронаймачі згідно з установленим порядком.

10.10. Спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках забороняється.

10.11. На територіях кожного домоволодіння, підприємства, установи, організації, на вокзалах, ринках, пляжах, у парках, скверах, садах, зонах відпочинку, біля установ культури, освіти, медицини, торговельних об’єктів, на зупинках громадського транспорту та в інших місцях масового перебування громадян повинні бути встановлені урни для сміття.

Урни очищаються від сміття щоденно в міру їх заповнення і утримуються в належному санітарному і технічному стані.

10.12. Металеві контейнери для сміття та вторинних матеріалів фарбуються не менше двох разів на рік – навесні і восени. Урни фарбуються не менше одного разу на рік.

10.13. У контейнери для відходів забороняється викидати трупи тварин. Поховання загиблих (померлих) тварин виконується в установленому порядку.

10.14. Юридичні та фізичні особи, які є балансоутримувачами контейнерів та контейнерних майданчиків, власники приватних домоволодінь зобов’язані укладати договори на утилізацію ТПВ з суб’єктом господарювання, на який покладено обов’язок утримання полігону ТПВ, відповідно до затверджених середньорічних норм їхнього накопичення і фактичного утворення (будівельні та інші відходи).

У разі значного відхилення утворення ТПВ від норми накопичення, договір на утилізацію ТПВ укладається за фактичним утворенням ТПВ. Факти відхилення від норми підтверджують натурними вимірами.

10.15. Вивіз рідких нечистот від організацій, домовласників, підприємств соціально-культурного призначення, інших підприємств здійснюється спеціалізованими підприємствами за їх заявою.

10.16. Мешканці приватного сектора зобов’язані укладати договори на вивезення твердих побутових відходів з організацією, яка на конкурсних засадах визначена виконавцем послуг з вивезення ТПВ.

10.17. Контроль за укладанням договорів і обсягами вивозу ТПВ здійснює виконком міської ради

ХІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЛЯНИХ, БУДІВЕЛЬНИХ, ДОРОЖНІХ РОБІТ З БЛАГОУСТРОЮ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА.

11.1. При проведені на території міста робіт, пов’язаних з розкопуванням або тимчасовим руйнуванням існуючого благоустрою при здійсненні таких робіт:
— розкопування ґрунту під будь-які види робіт на його планування;
— дорожні роботи (крім поточного ремонту);
— встановлення паль, шпунтів, буравлення свердловин;
— встановлення тимчасових або постійних огорож, парканів;
— встановлення малих архітектурних огорож та тимчасових споруд;
— розкриття дорожніх покрить, тротуарів, бордюрів;
— установка рекламоносіїв тощо

необхідно одержати відповідний дозвіл на земляні роботи (дозвіл на порушення об’єктів благоустрою)

11.2. При проведенні робіт за аварійних обставин до виконання робіт огородити місце проведення робіт; встановити тимчасові дорожні знаки, що інформують про стан проїжджої частини, узгодивши з сектором патрульної поліції Павлоградського ВП ГКНП в Дніпропеьтровській області;
в темний час доби — місце освітити ліхтарями з червоним світлом по кутах огородження;

по закінченні робіт негайно прибрати огорожу, виконати благоустрій території та протягом трьох діб відновити покриття.

11.3. За порушення термінів проведення земляних робіт, зазначених у виданому дозволі, настає адміністративна відповідальність за порушення цих Правил згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

11.4. Контроль за відновленням благоустрою покладається на виконком міської ради та уповноважених осіб, яким надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення.

11.5. Роботи, проведені без дозволу і виявлені представниками органів нагляду і контролю, повинні бути негайно припинені. Одночасно складається протокол про притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб, крім випадків ліквідації аварійних ситуацій.

11.6. Складати протоколи про адміністративні правопорушення мають право посадові особи апарату міської ради та її виконавчого комітету, інспектори з благоустрою, уповноважені на те рішенням виконкому.

11.7. При видачі дозволів передбачати відновлювальні роботи на проїжджих частинах та тротуарах з повним перекриттям асфальто-бетоном по існуючій ширині та на всю довжину розкриття.

11.8. Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несе організація, яка виконувала ці роботи, а також протягом 3-х років відповідає за стан покриття, яке руйнується внаслідок низької якості робіт та просадок.

11.9. При проведенні розкопування в місцях, пов’язаних з рухом транспорту і пішоходів, повинна дотримуватися черговість роботи, що забезпечує безпеку руху транспорту і пішоходів.

ХІІ. ДОТРИМАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

12.1. Вимоги містять загальнообов’язкові на території міста норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно із санкціями ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керівники підприємств, установ, організацій, а також громадяни зобов’язані:

12.2. Забезпечувати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівня, який не перевищував би 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час, у місцях підвищеного рівня акустичного забруднення (транспортні магістралі, аеропорти, вокзали, підприємства, трансформатори, автомобільні стоянки тощо) встановлювати штучні або захисні екрани, звукозахисні споруди або захисні елементи, висаджувати дерева з властивостями забезпечення шумоізоляції тощо.

12.3. Не допускати під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими гучномовними установками, гучного співу, викриків у парках, скверах, лісопаркових зонах відпочинку, інших дій, що порушують тишу в зонах, прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для людей похилого віку та в інших громадських місцях впродовж доби.

12.4. Забезпечувати в закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових і загальноміських заходів тощо обмеження часу роботи музичних ансамблів до 23.00 години та дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічній час. В разі розміщення джерел шуму в житлових будинках заходи повинні закінчуватися до 22.00 години.

12.5. Використання під час святкових заходів чи спортивних змагань вибухових пристроїв, салютів, піротехнічних засобів (петард, феєрверків) у час, заборонений правилами додержання тиші в місті, повинно погоджуватися з виконавчим комітетом міської ради в установленому порядку.

12.6. Дозволи на гранично допустимі рівні шумів, що утворюються стаціонарними джерелами, зокрема під час роботи машин, механізмів, обладнання, інструментів, а також користування звуковідтворювальною апаратурою та музичними інструментами на відкритих майданчиках, у закладах розважального та грального бізнесу, ресторанах, кафе, барах, інших закладах видаються керівникам та посадовим особам підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянам виконавчим комітетом міської ради після проведення розрахунку рівнів шуму, що розробляються на основі спеціально виконаних цільових досліджень згідно з методиками, узгодженими з установами державного санітарного нагляду України.

12.7. Використання піротехнічних засобів для влаштування феєрверків, салютів на об’єктах благоустрою повинно виконуватися з укладанням договору з їх власником (балансоутримувачем) за погодженням з виконавчим комітетом міської ради, крім випадків використання піротехнічних виробів побутового призначення, які вільно продаються населенню і дозволу на використання не потребують, що визначено наказом МВС України від 23.12.2003р. №1649 «Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів».

12.8. Забороняється гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, звуковідтворюючої апаратури, а також створення шуму при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів і піротехнічних виробів, інших гучноголосих установок, у будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 22.00 год. до 08.00 год.

12.9. Забороняється проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих у житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщеннях без погодження з мешканцями прилеглих будинків і житлових приміщень початку і часу завершення робіт. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт у прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА. Забороняється проводити вказані роботи з 22.00 до 08.00 год. та у святкові і неробочі дні впродовж доби.

12.10. Забороняється встановлювати на балконах, лоджіях, у відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях звуковідтворюючу апаратуру і включати її на повну потужність протягом доби. Прослуховувати радіо та музичні фонограми при відкритих дверях та спущених шибках автомобілів як на стоянках, так і при русі дозволено за умови, що фонограма не повинна прослуховуватися на відстані більше 5м від автомобіля.

12.11. В’їзд на прибудинкову територію жилих будинків, гуртожитків, закладів охорони здоров’я, будинків-інтернатів і паркування впродовж доби автотранспорту на непристосованих стоянках підприємств, установ з включеною авто сигналізацією забороняється.

12.12. При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт автомобілями перевізників сміття, доставки хлібобулочних виробів, швидкої допомоги, що обслуговують жилі будинки та їх інженерне обладнання не допускати перевищення рівнів шуму на прибудинкових територіях в нічний час з 22-00 до 8-00 год. та вживати заходів щодо максимального обмеження шуму від роботи обладнання автотранспорту.

12.13. Використання піротехнічних засобів для влаштування феєрверків та салютів без укладання договорів з балансоутримувачами територій, де проводяться святкові заходи, та без дотримання вимог обмеження часу проведення заходів до 22.00 год. в святкові і неробочі дні та в робочі дні впродовж доби – забороняється.

ХІІІ. УТРИМАННЯ СОБАК, КОТІВ ТА ІНШИХ ТВАРИН НА ТЕРИТОРІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

13. Утримання собак, котів та інших тварин на території міста регламентується «Правилами утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Павлограді», затвердженими рішенням міської ради №812-31/VI від 25.12.2012р.

13.1. Підприємства, установи, організації і громадяни – власники собак, котів та інших тварин зобов’язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх тримання при умові обов’язкового забезпечення безпеки людей.

13.2. При додержанні вимог, вказаних у пункті 13.1., дозволяється тримати:

а) собак і котів (не більше двох) — у квартирах, в яких проживає одна сім’я, а також у будинках, що належать громадянам на правах особистої власності;

у квартирах, де проживає кілька сімей, допускається тримання собаки або кота лише при згоді всіх жильців квартири. При цьому не дозволяється тримати собак і котів в місцях загального користування (коридори, сходові майданчики, горища, підвали тощо);

б) собак, котів і хижих тварин — у «зоокутках», «живих кутках», дитячих, санаторно-курортних і оздоровчих закладах (лісні школи, оздоровчі табори, санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, тощо) з дозволу санітарно-епідеміологічної і ветеринарної служб;

в) собак у населених пунктах — у вільному вигулі на ізольованій, добре обгородженій території (в ізольованому приміщенні), на прив’язі або без неї. Про наявність собаки у дворі повинен бути попереджувальний напис при вході у домоволодіння;

г) собак на підприємствах, в установах і організаціях для охорони — на блоках, у вольєрах, в обладнаних приміщеннях або на прив’язі; підприємствам і організаціям тримання собак і котів допускається за погодженням з відповідною ветеринарною установою.

13.3. Власники собак, котів і інших тварин зобов’язані:

а) доставляти собак, а у випадках, коли ветеринарна служба визнає за необхідне, — також і котів, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок;

б) тримати сторожових собак на прив’язі і спускати їх з прив’язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі; про наявність собак застерігати написом;

в) не допускати, щоб собаки і коти забруднювали коридори, сходові майданчики та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях; прибирати в усіх випадках екскременти тварин.

г) регулювати приплід собак і котів;

є) про захворювання чи падіж собаки, кота чи хижої тварини негайно повідомляти ветеринарну установу;

ж) негайно повідомляти заклади охорони здоров’я і ветеринарної служби про випадки укусу або травмування собакою, котом чи хижою твариною людини або свійської тварини, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10 днів, а покусаних тварин — для огляду і лікування.

13.4. Власникам собак і котів дозволяється:

а) виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов’язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;

б) перевозити собак і котів усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, що діють на цьому виді транспорту, за умови гарантування безпеки людей;

в) вигулювати собак на пустирях, задніх дворах та в інших місцях, спеціально відведених для цього виконавчим комітетом міської ради.

13.5. Власникам собак, котів та хижих тварин забороняється:

а) утримувати собак, котів і хижих тварин у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових майданчиках, горищах тощо);

б) приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики та інші місця загального користування і масового відпочинку;

в) жорстоко поводитися з собаками, котами і хижими тваринами, залишати бездоглядними або безцільно знищувати їх;

г) викидати трупи собак, котів і хижих тварин в не призначених для цього місцях;

13.6. За порушення цих Правил громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.

13.7. Контроль за додержанням цих Правил громадянами, підприємствами, установами і організаціями здійснюється органами державного ветеринарного та санітарного нагляду та особами, яким надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення .

ХIV. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ

14.1. Контроль за станом благоустрою на території міської ради, перевірка санітарного стану прилеглих та закріплених за підприємствами, організаціями, установами, власниками будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, власниками або користувачами присадибних ділянок територій, а також контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог цих Правил, здійснюється особами, уповноваженими виконавчим комітетом міської ради, інспекторами з благоустрою міської ради, Павлоградським ВП ГУНП в Дніпропетровській області, іншими підприємствами, установами та організаціями, які несуть відповідальність за належне утримання об’єктів благоустрою.

14.2. За результатами перевірки контролюючим органом складається припис, у якому вказуються виявлені недоліки, установлюється термін для їхнього усунення. У разі не усунення зафіксованих порушень у передбачений термін наступає відповідальність, передбачена законодавством.

14.3. Виконком міської ради надає методичні рекомендації та координує діяльність усіх підприємств, установ та організацій у сфері благоустрою, скликає в установленому порядку наради з питань благоустрою, погоджує плани заходів та вимагає звіти (інформацію з окремих питань благоустрою) про виконані роботи.

14.4. Поліція відповідно до своїх завдань зобов’язана:
• здійснювати контроль за утриманням у належному технічному стані та чистоті доріг, вулиць і майданів;
• контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій;
• запобігати забрудненню повітря і водойм транспортними засобами;
• контролювати додержання тиші в громадських місцях.
При виявленні порушення поліція складає протоколи про адміністративні правопорушення.

14.5. При виявленні порушень благоустрою уповноважені посадови особи Інспекції з благоустрою складають протоколи про адміністративні правопорушення.

14.6. Виконком міської ради має право залучати спеціалістів міської ради, підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань у сфері благоустрою.

14.7. Штрафні санкції за адміністративні правопорушення стягуються в розмірі, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

14.8. Оскарження і опротестування постанови в справі про адміністративні правопорушення здійснюється у встановленому порядку.

ХV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ

15.1. При виявленні порушення норм, передбачених цими Правилами, складаються відповідні протоколи і акти, винні особи притягаються до відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення, Якщо у діях виявлені ознаки злочину, питання вирішується відповідно до вимог Кримінального кодексу України.

Розмір цивільно-правової відповідальності за збитки, завдані об’єктам благоустрою, встановлюється відповідно до норм Цивільного кодексу України, законів України, постанов Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів, що регулюють взаємовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

15.2. Відповідно до ст. 42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» порушенням цих Правил вважається:

15.2.1. Вчинення дій, що завдають шкоди об’єктам благоустрою на території міста, санітарному стану, навколишньому природному середовищу та громадському порядку:

— засмічення, забруднення приміщень та місць загального користування сміттям, недопалками, папером тощо;
— самовільне зайняття об’єкта благоустрою міста;

— знищення або пошкодження об’єктів благоустрою;
— неналежне утримання об’єктів благоустрою (покриття доріг, тротуарів, освітлення території, тощо).

15.2.2. Виконання без дозволів та відповідних погоджень:

— розкриття ґрунту для всіх видів робіт;
— дорожніх робіт (у тому числі демонтаж бордюрного каміння);
— розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів;
— розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності
— розміщення рекламних конструкцій

15.2.3.. Засмічення території (під час будівництва, реконструкції та експлуатації об’єктів чи споруд) за межами огорож цих об’єктів і споруд: ґрунтом, будівельним сміттям тощо, утвореними при виконанні відповідних робіт.

15.2.4. Порушення встановлених стандартів, норм і правил під час будівництва, реконструкції об’єктів:

— відсутність освітлення розкопаного місця;

— відсутність огорожі небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій згідно з проектом виконання робіт;

— неякісне відновлення благоустрою об’єкта після виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт.

15.2.5.. Виконання робіт з благоустрою території міста без відповідного дозволу.

15.2.6.. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.

15.2.7.Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, брухтом.

15.2.8..Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів:

— відсутність у суб’єктів благоустрою договору зі спеціалізованими організаціями на вивіз твердих побутових відходів та відходів господарського споживання;

— відсутність контейнера для сміття у місцях, в яких цими Правилами передбачено його наявність.

15.2.9.Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва у не відведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, прибудинкових територіях, у зелених зонах тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу.

15.2.10.Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків.

15.2.11.Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.

15.2.12.Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо відкритим способом або таким, що призводить до їх розтрушування чи розкидання.

15.2.13.Забруднення доріг та інших територій міста внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.

15.2.14. Знищення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.

15.2.15. Захаращення зеленої зони будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби, домашньої птиці на зелених зонах, розпалювання вогнищ, засадження городів у не відведених для цього місцях, ламання дерев, кущів, зривання та ламання квітів; установлення на зелених зонах торгових точок без відповідного дозволу.

15.2.16.Забруднення водоймищ, гідротехнічних споруд, фонтанів.

15.2.17.Наїзд на будь-якому автотранспорті на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них.

15.2.18. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та не обладнаних для цього місцях.

15.2.19.Паркування автотранспортного засобу в межах парків, скверів, на газонах, самовільне паркування у межах зони паркування.

15.2.20.Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених для цього місцях та без відповідного дозволу.

15.2.21. Розміщення дорожніх знаків без погодження із поліцією, власником доріг.

15.2.22. Розміщення об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо.

15.2.23. Утримання собак і котів з порушенням існуючих норм та правил утримання собак і котів на території міської ради. Утримання в квартирах, на балконах і лоджіях тварин, птахів і бджіл. Вигул домашніх тварин в невстановлених місцях.

15.2.24. Утримання домашніх тварин та птиці на відстані менш ніж за 15 метрів до вікон сусіднього будинку.

15.2.25. Викидання сміття з вікон (у т.ч. автотранспортних засобів), балконів, витрушування на сходинкових майданчиках чи з балконів килимів та килимових доріжок.

15.2.26. Проведення робіт, пов’язаних з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж, у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями та підприємствами, у віданні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі.

15.2.27.Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь-якого призначення (підземних і наземних).

15.2.28.Розміщення зливових ям з порушенням Державних будівельних норм та за межами приватних домоволодінь.

15.2.29.Утримання у незадовільному санітарному стані:
— прибудинкових територій та територій, прилеглих до земельних ділянок приватного сектора;
— територій підприємств, організацій, установ;
— територій, закріплених та прилеглих до підприємств, організацій, установ, об’єктів торгівлі та побутового обслуговування.

15.2.30. Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств, організацій та установ, у тому числі прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.

15.2.31. Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.

15.2.32. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер.

15.2.33.Витоки води, фекалій на впорядковані території.

15.2.34.Незадовільний стан під’їзду (дорожнього покриття та тротуарів) до об’єкту торгівлі та побутового обслуговування населення.

15.2.35.Незадовільний стан фасадів будинків, споруд, об’єктів торгівлі та побутового обслуговування.

15.2.36. Відсутність договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів тягне за собою адміністративну відповідальність передбачену ст.152 КУпАП.

15.2.37. Не забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури міста.
15.2.38. Відсутність паспорту благоустрою та плану (схеми) закріплення території для обслуговування, прибирання та санітарного очищення.

Секретар міської ради Є.В. Аматов

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження