ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
20. 06.2012 р. № 479
Про стан роботи
щодо реалізації пілотного проекту
модернізації охорони здоров’я
в місті Павлоград
Керуючись п.п 1 п.а та п.п 2 п. б ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліки О.О. про стан роботи щодо реалізації пілотного проекту модернізації охорони здоров’я, виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проведена певна робота щодо реформування галузі охорони здоров’я.
01.12.2011 року в м. Павлограді був створений КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» за адресою вул. Леніна, 115.При Центрі створено 5 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, які максимально наближені до місця проживання мешканців. Центр обслуговує 76680 мешканців м. Павлограда.
На утримання КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» на 2012 рік з бюджету міста виділені кошти в сумі 19 277 200,00 грн., рішеннями сесій Павлоградської міської ради затверджені на 2012 рік місцеві програми «Місцеві стимули для медичних працівників первинної ланки» та «Здоров’я павлоградців», рішенням сесії Павлоградської міської ради від 29.05.2012р. № 570-22/VІ установлено граничну чисельність працівників центру в кількості 363,0 штатні одиниці.
З 01.01.2012 року проведено повне розмежування лікувальних закладів за рівнем надання медичної допомоги на первинну та вторинну ланки.
Відділом охорони здоров’я та адміністрацією КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» своєчасно підготовлені документи, які дають право на функціонування центру (статут, ліцензії та реєстрація в фондах).
В амбулаторіях працюють лікарі загальної практики-сімейної медицини, дільничні терапевти, дільничні педіатри, акушери-гінекологи та додатково до перелічених фахівців — травматолог, невропатолог, психіатр, дитячі спеціалісти: хірург, офтальмолог, невролог.
На даний час за спеціальністю «загальна практика/сімейна медицина» пройшли навчання та працюють шість лікарів та сім медичних сестер. Станом на 01.06. 2012 року проходять навчання ще 5 лікарів за кошти (68,5 тис.грн.), які були виділені з місцевого бюджету.
В Центрі ПМСД створені умови для вагітних жінок, які відвідують лікаря, створена кімната дитини, проводяться дні здорової дитини. Всі амбулаторії мають повний набір приміщень. Потоки дорослого та дитячого населення розмежовані в часі та скеровані талонною системою. Під час епідемії ГРВІ та грипу ведеться повне розмежування потоків. Створені умови розташування режимних відділень, які відповідають санітарним нормам чинного законодавства та мають ізольований вхід.
Центром ПМСД розроблений план та своєчасно розпочаті ремонтні роботи в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини; за кошти місцевого бюджету в 2012 році була закуплена комп’ютерна техніка та медичне обладнання.
Відділом охорони здоров’я та Центром здоров’я через засоби масової інформації ведеться діалог з населенням, враховуються пропозиції та побажання. Проблемними питаннями на сьогоднішній день є кадрове забезпечення лікарями, недостатня кількість та зношеність автотранспорту, недостатня кількість амбулаторій, що обслуговують населення районів Ливмаш, 40 років Жовтня, РТС, Сосновка.
Враховуючи вищезазначене, виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Роботу щодо реалізації пілотного проекту охорони здоров’я в м. Павлограді визнати задовільною.
2. Начальнику відділу охорони здоров’я Старішку М.В активізувати роботу щодо залучення на роботу молодих працівників – випускників Дніпропетровської та Полтавської медичних академій, Запорізького та Донецького медичних університетів.
Термін: постійно
3. Начальнику відділу охорони здоров’я Старішку М.В., головному лікарю КЗ „Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда” Дудніковій О. І.:
3.1. Завершити проведення ремонтів та підготовку до осінньо-зимового періоду в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини.
Термін: до 01.09.2012
3.2. Завершити проведення паспортизації дільниць із закріпленням населення за кожним дільничним лікарем.
Термін: до 01.10.2012
3.3. Впровадити встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.
Термін: постійно
3.4. Винести на обговорення Павлоградської міської ради пропозицію щодо виділення площі та створення амбулаторії № 6 загальної практики-сімейної медицини в зв’язку з великою чисельністю населення, що обслуговується амбулаторією № 5.
Термін: до 01.07.2012
4. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В., начальнику відділу охорони здоров’я Старішку М.В. забезпечити фінансування та виконання міських програм з питань охорони здоров’я.
Термін: постійно
5. Начальнику відділу охорони здоров’я Старішку М.В., головному лікарю КЗ «Павлоградська міський центр здоров’я» Тарановій Н. І. інформувати населення міста про хід впровадження пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я в м. Павлограді.
Термін: постійно
6. Координацію за виконанням даного рішення покласти на начальника відділу охорони здоров’я Старішка М. В., контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О. О.
Міський голова І.С. Метелиця