Традиційно, один раз на два роки, напередодні Дня міста, депутати міської ради розглядають пропозиції щодо присвоєння видатним павлоградцям звання ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА МІСТА.
У липні цього року на засіданнях постійних депутатських комісій розглядалося дві пропозиції від організацій міста.
Релігійна громада прогресивного іудаїзму запропонувала присвоїти звання Почесного громадянина міста з нагоди 120-ї річниці від дня народження Лео Пасвольському, уродженцю м.Павлограда, автору Статуту ООН.
Трудовий колектив Філії «Соцвугілля» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» підготував відповідне клопотання про присвоєння звання Почесного громадянина міста Гаркуші Геннадію Михайловичу.
Таємним голосуванням більшістю голосів (54%) було прийнято рішення про винесення на обговорення громадянами міста кандидатуру Гаркуші Геннадія Михайловича.
Геннадій Михайлович розпочав трудову діяльність у 1956 році помічником начальника видобувної дільниці, працював начальником дільниці шахти 5-6 імені Димитрова у Донецькій області. У 1958 році повернувся до Павлограду. Працював на інженерних та керівних посадах шахтобудівельного тресту й на експлуатаційній шахті «Тернівська». Практичний досвід, отриманий у шахтобудівельній та вугледобувній галузях, Геннадій Михайлович у повній мірі став використовувати, працюючи з 1966 року другим секретарем Павлоградського міському компартії України. У 1971 році призначений головою Павлоградського виконкому міської ради народних депутатів, а з 1973 року по 1985 рік працював першим секретарем Павлоградського міському компартії України.
Гаркуша Геннадій Михайлович обирався депутатом міської ради семи скликань й депутатом обласної ради.
Займаючи ключові посади місцевого самоврядування та партійної влади, він був найвпливовішою посадовою особою у всіх сферах життєдіяльності не тільки в Павлограді, а і в нових містах, що зростали у Західному Донбасі. При його безпосередній участі та за активним сприянням було побудовано й введено в експлуатацію 5 шахт, збагачувальна фабрика, завод освітлювальної арматури, ПЗТО, введено в експлуатацію нові виробничі потужності заводу ПМЗ, хімічного заводу, заводу Ливмаш, проведена реконструкція домобудівельного комбінату. Щорічно здавалось в експлуатацію 100-120 кв.м житла. Під його повсякденним контролем будувались і вводились в дію об’єкти соціально – побутового призначення. В цілому, у Західному Донбасі, було введено та покращено матеріальну базу понад 40 медичних установ, збудовано 8 шкіл, десятки магазинів та закладів культури.
За сумлінну віддану працю Гаркуша Геннадій Михайлович тричі нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапору, відзнакою «За заслуги перед містом» І ступеню.
Життєвий шлях Геннадія Михайловича – приклад безкорисного служіння людям та дорученій справі, патріотизму та любові до рідного міста.