Не характерні погодні умови, які склалися в березні — квітні цього року, стали причиною виникнення пожеж на території нашого міста. Переважна кількість пожеж пов’язана з горінням сміття та сухої рослинності. Так з початку березня 2014 року в м. Павлограді виникли пожежі на відкритій території в районі вулиці Т. Федорової (горів очерет на площі 1га), в районі вулиці Новоросійська (горів очерет на площі 0,6 га). Також осередки горіння очерету та сухої трави зафіксовані неподалік вулиць Кільцевої та Тернівської.
Останнім часом почастішали звернення мешканців міста до міського голови зі скаргами на задимленість та задушливий запах, який спостерігається особливо в вечірній та нічний час.
З метою реагування на скаргу мешканців вулиць Лиманської, С. Лазо, Разіна, Пугачова, Севастопольської, Мікрорайонної проведене засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС, на якому створена оперативно група для виявлення причин задимленості та неприємних запахів. Оперативна група, здійснила два виїзди 18.04.2014 року з 20.00 до 22.00 годин та 26.04.2014 року з 03.30 до 06.00 годин ранку і провела лабораторні дослідження повітря на шкідливі речовини. Результати проведених досліджень 18.04.2014 р. показали перевищення гранично допустимого рівня азоту діоксиду в 1,68 рази в житловій зоні на перехресті вулиць С.Лазо і Ульянова.
Оперативною групою виявлена причина задимленості та задушливого запаху — тління торфянника на лимані (площа орієнтовно 0,8га) на території Павлоградського району поблизу вулиці Т. Федорової, неподалік від колишньої птахоферми. Зрозуміло, що причиною загоряння є людський фактор – це або необережне поводження з вогнем, або кинутий недопалок, або свідомий підпал. Так під час роботи оперативної групи о 04.30 годин ранку 26.04.2014 року був зафіксований випадок підпалу очерету місцевим жителем вулиці Севастопольска, 17. Необхідно зазначити також велику кількість побутового та будівельного сміття, яке викидають обабіч доріг та в очерет мешканці прилеглого приватного сектору, замість того, щоб укладати угоди на вивезення сміття. При згоранні побутового сміття, залишків сухої рослинності утворюється шкідливий дим. Згідно із статистичними даними при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.
Зважаючи на те, що серед мешканців міста існує думка, що причиною задимленості та задушливого запаху є діяльність підприємств, проводяться заходи щодо виявлення випадків забруднення повітря підприємствами міста.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради звертається до мешканців міста з проханням утриматися від випалювання рослинних залишків бур’янів, чагарників, сміття. Застерігаємо усіх від необачливих вчинків, що можуть завдати шкоди – враховуючи пожежонебезпечну ситуацію – як самим підпалювачам, так і екосистемі міста, в цілому.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та
цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради