Задимленість, яка спостерігається останнім часом в нашому місті, стала причиною збільшення кількості звернень громадян з цього приводу.
На лимані в районі вул. Т. Федорової, Лиманської, Куйбишева зафіксовано тління торфовища на площі приблизно 2 га, де 13 жовтня відбулася виїзна нарада під головуванням виконуючого обов’язки міського голови – голови міської комісії з питань ТЕБ та НС Вершини А.О На нараді обговорювалися питання щодо ліквідації осередку тління торфовища та виявленню інших можливих причин задимлення міста. На даний час проведена рекультивація цієї площі за допомогою техніки агрофірми «Шахтар», ДП «Павлоградський лісгосп» та інших с/х підприємств. Організоване чергування пожежного автомобіля та особового складу Павлоградського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.
Нажаль мешканці нашого міста, особливо приватного сектору, викидають сміття обабіч доріг та в очерет замість того, щоб укладати угоди на його вивезення. Також велика кількість стихійних звалищ побутового сміття свідомо створюються і потім спалюються мешканцями нашого міста, що створює загрозу розповсюдження вогню та задимлення міста. А при згорянні побутового сміття утворюється шкідливий дим. Саме на нього останнім часом скаржаться павлоградці.
У більшості випадків пожежі трапляються саме через недбалість та безвідповідальність людей, іноді навіть через навмисні підпали.
Серед мешканців міста існує думка, що причиною задимленості та неприємного запаху є також виробнича діяльність приватних підприємств міста або окремих фізичних осіб. В місті проводиться робота по виявленню таких випадків, з цією метою створена робоча група по виявленню осередків неприємних запахів та задимленості в м. Павлограді, яка здійснює виїзди на територію можливого задимлення як вдень так і в нічний час. Але і громадяни міста не повинні бути байдужими і при виявленні таких осередків повідомляти органи влади. Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати цю проблему.
Звертаємося до мешканців міста: спалювання сухої трави та сміття заборонено. Для того, щоб всім нам легко дихалося в нашому рідному місті і безпечно жилося, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті і навколишньому середовищі.
Памятаймо: поки не зміниться наша громадянська свідомість та відношення до свого міста, як до рідного, будуть і далі виникати такі чи інші неприємні події, для ліквідації яких необхідне значне залучення людських, матеріальних ресурсів та великих фінансових затрат.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та
цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради