До уваги громадських об’єднань, зареєстрованих до 01 січня 2013 року
19 квітня 2012 року набрав чинності Закон України «Про громадські об’єднання», прийнятий Верховною Радою України 22 березня 2012 року за № 4572-УІ (далі — Закон), який поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення діяльності громадських об’єднань в Україні. Цей Закон введено в дію з 1 січня 2013 року.
Прикінцевими та перехідними положеннями Закону встановлено, що права та обов’язки, встановлені законами України для громадських організацій, поширюються на всі громадські об’єднання.
Відповідно до пункту 4 розділу V Прикінцеві та перехідні положення Закону, громадські організації, їх спілки (союзи, асоціації, інші об’єднання громадських організацій), легалізовані на день введення цього Закону в дію шляхом реєстрації або повідомлення про заснування, не потребують відповідно перереєстрації або повторного подання документів для повідомлення. Статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом п ‘яти років з дня введення його в дію. Реєстрація змін до статуту (положення), пов’язаних з введенням цього Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом п ‘яти років з дня введення цього Закону в дію.
Таким чином, приведення статутів громадських організацій у відповідність до вимог Закону може відбуватися безоплатно протягом 5 років, тобто до 1 січня 2018 року.
Зареєстроване громадське об’єднання для повідомлення про зміни до статуту подає (надсилає) такі документи:
1) заяву довільної форми;
2) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення вищого органу управління громадського об’єднання про внесення змін до статуту, прийнятого в порядку, визначеному статутом громадського об’єднання, та оформленого з дотриманням частини другої статті 9 Закону;
4) засвідчений печаткою громадського об’єднання примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію протоколу засідання керівного органу громадського об’єднання, на якому відповідно до статуту було скликано засідання вищого органу управління;
5) два примірники статуту з внесеними змінами;
6) примірник оригіналу (дублікат) статуту та свідоцтво (дублікат свідоцтва) про реєстрацію.
Документи, зазначені в пунктах 1 і 2 підписує керівник громадського об’єднання.
Документи для повідомлення про зміни до статуту громадського об’єднання подаються у строки, визначені статутом.
Про зміни до статуту громадське об’єднання повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації, в якому знаходиться реєстраційна справа громадського об’єднання.
У м. Павлограді та у Павлоградському районі уповноваженим органом з питань реєстрації є реєстраційна служба Павлоградського міськрайонного управління юстиції. Начальник реєстраційної служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції — Вершина Павло Анатолійович. Контактний телефон — (05632) 4 35 90.
Відповідальною особою за здійснення роботи з громадськими об’єднаннями є головний спеціаліст реєстраційної служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції Волок Вікторія Олександрівна.
Дні прийому головного спеціаліста реєстраційної служби Волок В.О.: з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00, п’ятниця з 09.00 до 16.45 (обідня перерва з 13.00 до 13.45) та у суботу — згідно окремого графіку чергувань: з 9.00 до 16.00 (обідня перерва з 13.00 до 13.45).
Прийом здійснюється за адресою: 51400, Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Радянська, буд. 50 (III поверх, каб. № 6).
Контактний телефон — (05632) 6 45 51.
Головний спеціаліст
Реєстраційної служби
Павлоградського міськрайонного
управління юстиції
Волок В. О.