ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
28.12.2016 р. м. Павлоград № 897
Про хід виконання міської
комплексної програми
“Реалізація державної
політики сім’ї, молоді та спорту
у м. Павлоград на 2015 – 2021 роки”
Згідно з ст. 40, ч. 1 ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою виконання законів України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, “Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, “Про попередження насильства в сім’ї”, заслухавши інформацію щодо виконання міської комплексної програми “Реалізація державної політики сім’ї, молоді та спорту у м. Павлоград на 2015 – 2021 роки”, виконком Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота з впровадження державної сімейної і молодіжної політики, підтримки творчого потенціалу молоді в інтересах її становлення і самореалізації, залучення молоді до соціально — економічного, політичного та культурного суспільства, підвищення рівня зайнятості, впровадження інноваційних форм культурно-освітньої діяльності, з впровадження державної політики у сфері зміцнення здоров’я населення міста засобами фізичного виховання, фізичної культури і спорту та задоволення потреб у поліпшенні здоров’я, фізичному та духовному розвитку. В місті створені та постійно вдосконалюються умови для реалізації спортивного потенціалу різних верств населення.
На фінансування міської комплексної програми “Реалізація державної політики сім’ї, молоді та спорту у м. Павлоград на 2015 – 2021 роки” за звітний період 2016 року використано 7 млн. 500 тис. грн.
На сьогоднішній день в м.Павлограді проживає 33 тис. молодих людей віком до 35 років.
Велика увага приділяється питанню отримання молоддю якісної середньої освіти. В місті діють 19 загальноосвітніх шкіл, які відвідують — 11218 дітей.
В 4 вищих навчальних закладах міста навчається 1980 студентів денної форми навчання, заочної — 435.
З метою працевлаштування молоді у вільний від навчання час влітку 2016 року продовжив діяльність «Фонд літнього працевлаштування». З місцевого бюджету було направлено 60.1 тис. грн. для виплати заробітної плати 78 працевлаштованим дітям.
Успішно організовуються масові міські заходи для молоді та за її участю, якими було охоплено майже 20 тисяч молодих жителів.
Активну діяльність в місті проводять 4 команди волонтерів: “Ромашка”, “Панацея”, “Імпульс” та “Милосердя”, а це майже 60 осіб. Їх робота націлена на попередження розповсюдження «ВІЛ-інфекції», «Туберкульозу», «Наркоманії», вживання «Алкогольних та тютюнових виробів». Протягом року волонтери провели 44 зустрічі з учнівською молоддю.
Завдяки співпраці в 2016 році з молодіжними громадськими організаціями: “Позитивний Павлоград”, “Молодіжна ініціатива реформ”, “Велосипедна асоціація Павлоградців” проведено ряд спортивних та молодіжних заходів, які заохочували молодь до здорового способу життя.
З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі діють кабінет і клініка «Дружня до молоді». При клініці започатковано новий напрямок роботи «Академія молодої сім’ї». Завдяки чому 1200 молодих людей отримали протягом року медико-соціальну, психологічну, консультативну допомогу.
Оздоровленням та відпочинком у 2016році охоплено 63,6% павлоградських дітей. Діти мали можливість оздоровитися в УДЦ «Молода гвардія», МДЦ “Артек”, ДОТ «Перлина Придніпров’я», дитячий табір «Одіссей», ДЗОВ «Северянін», дитячі оздоровчі табори ПАТ ДТЕК “Павлоградвугілля” (”Павлоградець”, “Сергія Маркова”, “Пролісок”).
З метою підтримки кращої молоді — відмінників навчання та активістів студентського самоврядування в 2016 році вручено 50 сертифікатів на отримання стипендій міського голови на загальну суму 40 тис.грн..
Станом на грудень 2016 року в місті зареєстровано 654 багатодітних сім’ї, в яких виховується 2146 дітей. Всім батькам і дітям з багатодітних сімей встановлено відповідний статус і згідно з законодавством надаються пільги.
У звітному періоді присвоєно почесне звання України «Мати — героїня» 1 жінці.
На постійному контролі знаходиться питання гендерної політики, попередження насильства в сім’ї. За звітній період у 230 сім’ях зафіксовані випадки насильства. Особам, які вчинили насильство в сім’ї, винесено офіційне попередження, а також проведена роз’яснювальна робота.
З метою задоволення потреб населення міста в заняттях фізичною культурою і спортом та здорового способу життя в місті створена потужна інфраструктура.
Працюють 318 спортивних споруд, в тому числі: стадіони, спортивні зали, спортивні комплекси, плавальний басейн, штучна льодова ковзанка, штучні спортивні майданчики.
В місті культивується 43 види спорту, щороку проводиться понад 250 спортивних заходів. Спортсмени завойовують найвищі місця на Чемпіонатах світу та Європи, а з 2000 року кожний Олімпійський цикл приймають участь в Олімпійських іграх.
Протягом 2016 року продовжила роботу програма щодо навчання дітей плаванню в басейні водно-спортивного комплексу “Юність” ДП НВО “ПХЗ” за рахунок коштів міського бюджету. Плавальний басейн за 2015/2016 навчальний період відвідало близько 2 тис. дітей. За рахунок бюджетних коштів діти з обмеженими фізичними можливостями пройшли комплекс реабілітації в водно-спортивному комплексі.
Рішенням Павлоградської міської ради з 01 січня 2016р. забезпечено оптимізацію мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста через укрупнення із збереженням чисельності учнівського та тренерського складу.
Павлоград — одне з небагатьох міст Дніпропетровської області, яке має в комунальній власності штучну льодову ковзанку. Протягом сезону 2015-2016 років ковзанку відвідало близько 12 тис. осіб.
В місті налагоджена певна робота з особами з обмеженими фізичними можливостями. Заняття для цієї категорії організовуються безкоштовно. При ФСК ім.Шкуренко працює 2 тренери, які проводять навчально-тренувальну роботу з людьми з обмеженими фізичними можливостями.
Але проблемними залишаються питання:
не готовність молоді до створення сім’ї, прийняття на себе відповідальності бути батьками;
недостатня робота з профілактики щодо вживання молоддю шкідливих речовин, які негативно впливають на стан здоров’я та поведінку;
недостатнє оновлення обладнання в спортивних закладах міста;
недостатній розвиток нових видів спорту в місті, у тому числі зимових;
недостатня кількість інструкторів з фізичного виховання в дитячих дошкільних закладах.
У зв’язку з вищезазначеним, з метою ефективного виконання міської комплексної програми «Реалізація державної політики сім’ї, молоді та спорту у м. Павлоград на 2015 – 2021 роки», виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
1. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін):
1) активізувати роботу по взаємодії з волонтерами Павлоградського медичного училища вищих навчальних закладів з метою залучення молоді до здорового способу життя, попередження сирітства та відповідального батьківства, продовжити співпрацю з громадськими організаціями;
термін: протягом 2017 року
2) продовжити практику вручення стипендій міського голови обдарованій молоді та кращим спортсменам у 2017 році;
термін: протягом 2017 року
3) продовжити роботу з працевлаштування неповнолітньої молоді у вільний від навчання час через Фонд літнього працевлаштування;
термін: червень-серпень 2017 року
4) продовжити роботу щодо проведення змагань з різних видів спорту
згідно з календарним планом спортивно-масових заходів;
термін: протягом 2017 року
5) передбачити кошти на оновлення обладнання в спортивних закладах міста;
термін: протягом 2017 року
6) сприяти розвитку нових видів спорту, у тому числі зимових.
термін: протягом 2017 року
2. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін), керівникам вищих навчальних закладів міста рекомендувати посилити роботу щодо патріотичного виховання та формування активної життєвої позиції молоді.
термін : до 01.02.2017 року
3. Відділу освіти (Дем’яненко), відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін), центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді (Вільхова) активізувати роботу з попередження алкоголізму, наркоманії і ВІЛ/СНІДу серед молоді, залучаючи громадські організації та установи міста.
термін: протягом 2017 року
4. Відділу освіти (Дем’яненко), відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін), службі у справах дітей (Данильчук), центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді (Вільхова) активізувати роботу з попередження насильства у сім’ї, залучивши громадські організації та установи міста.
термін: протягом 2017 року
5. Відділу освіти (Дем’яненко) продовжити роботу щодо введення в штатний розклад дошкільних закладів інструкторів з фізичного виховання.
термін: протягом 2017 року
6. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін), фінансовому управлінню (Роїк) передбачити у міському бюджеті на 2017 рік виділення коштів для фінансової підтримки “Фонду літнього працевлаштування” та програми навчання плаванню дітей шкільного віку.
термін: січень 2017 року
7. Центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді (Вільхова):
1) забезпечити соціальне інспектування сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, із залученням суб’єктів соціальної роботи за необхідністю;
термін: протягом 2017 року
2) організувати підвищення кваліфікації прийомних батьків, сім’ї яких створені і функціонують більше 2-х років та навчання батьків новостворених прийомних сімей;
термін: протягом 2017 року
3) активізувати популяризацію сімейних форм виховання, з метою підбору кандидатів у прийомні батьки.
термін: протягом 2017 року
8. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 23.12.2015р. №830 “Про хід виконання міської комплексної програми “Реалізація державної політики сім’ї, молоді та спорту у м. Павлоград на 2015 – 2021 роки”.
9. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугін), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.
Міський голова А.О.Вершина