Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Корисна інформація

«Не кидайте дітей! Залишайте їх у нас…»

Январь 19th, 2012 Новини Вывести на печать

Плакати з такими написами з’являються по всій Європі, закликаючи жінок які добровільно відмовляються від своїх дітей, залишати немовлят не де прийдеться, а в спеціально обладнаних «вікнах життя». Ці пристосування — спроба часткового рішення питання відмови батьків від своїх дітей. Зігрітий бокс, безумовно, краща альтернатива для малюка, ніж бак для сміття…

Прототип сучасного «вікна життя» — так зване «колесо підкиднів» — з’явився у XII ст за ініціативи Папи Римського Іннокентія III: його шокувала новина про велику кількість мертвих немовлят , знайдених у водах ріки Тібр.

Перше таке «колесо» для прийому кинутих дітей діяло при шпиталі “Святого Духа” у Римі, поряд з Ватиканом. Воно представляло собою дерев’яний вертикальний циліндр, який знаходився у стіні. Матері залишалося положити туди дитину та покрутити циліндр так, щоб дитя опинилось усередині приміщення, та подзвонити у дзвіночок, який давав знати про підкинуту дитину. Згодом така практика розвинулась у всій Європі, але ж у середині 19-го сторіччя дітей стали підкидати стільки, що монахи були не в змозі забезпечити всім покинутим батьками немовлятам притулок.

Сьогодні стара традиція знайшла друге народження, тому що з кожним роком у Європі кількість покинутих немовлят збільшується щороку на 10 %.
Завдяки небайдужості наших людей, серед яких і депутат міської ради від Партії регіонів, головний лікар КЗ « Павлоградський пологовий будинок» Н.О. Куцевол, у нашому рідному місті Павлограді з’явилась альтернатива — «вікно життя».
« Вікно життя» знаходиться при вході в лікарняний Храм на честь ікони Божої Матері „ Милостива” при КЗ « Павлоградський пологовий будинок».
„ Вікно життя” з вулиці має вигляд простого вікна –склопакета і працює за схемою: його можна відкрити простим поворотом ручки і покласти дитину в спеціальний короб з дитячим матрацом. Як тільки дитина потрапляє в короб, спрацьовує датчик і сигнал надходить на пост медичної сестри гінекологічного відділення.

Наявність в місті «вікна життя» , можливо, врятує не одне немовля і від смерті в материнській утробі: отже частіше від небажаних дітей відмовляються заздалегідь до їх появи на світ ( згідно статистики аборти (навіть у неповнолітніх ) — є проблемою сучасної молоді).

Матері не завжди покидають своїх дітей, роздивляючись їх, як перешкоду чи тягар в подальшому житті. Декого на цей вирішальний крок штовхає вкрай тяжке матеріальне становище родини і надія на те, що їх дитині забезпечать кращі умови життя, ніж вони самі могли б їй надати.
Поки завчасно говорити, яку роль у вирішенні проблеми відіграє впровадження «вікна життя» , але, як би то не було , все ж покинути немовля на піклування лікарів, міста або держави краще, ніж залишити його помирати на вулиці чи вбити в утробі матері.
До відома наших читачів: за 2011 рік в нашому місті було всиновлено 15 дітей, взято під опіку – 60 дітей, переведено в дитячі будинки області – 3 дітей.


































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • «Поточний ремонт дороги по вул. Промислова в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-18-001145-a
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Олександрівська в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-18-001511-a.
  • Про затвердження плану заходів з нагоди 39-ої річниці Чорнобильської катастрофи
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Озерна в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: ID: UA-2025-04-17-010147-a
  • Інформує Департамент цивільного захисту облдержадміністрації
  • Виконком від 11.04.2025 р
  • Дні сталої енергії в місті розпочато
  • Весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин
  • Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ПП «ВУГЛЕПОСТАЧАННЯ»
  • Спалювання сухої рослинності заборонено!
  • Перемоги павлоградських танцюристів на Всеукраїнському фестивалі «Сome together 2025»
  • Виконком від 09.04.2025 р
  • Інформація про використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб за 1 квартал 2025р.
  • ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Електрична енергія (ДК 021:2015 09310000-5- Електрична енергія)
  • До уваги громадськості! Оголошено конкурс про створення міської комісії