Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Корисна інформація

2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

Апрель 2nd, 2024 Новини Вывести на печать
Щороку 2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм. Про актуальність цієї теми говорить той факт, що в світі за оцінками ВООЗ 1 дитина із 160 має будь-який із розладів аутистичного спектру. Американська асоціація Autism Speaks визначає 1 випадок аутизму на 88 дітей. Загалом у світі таких осіб нараховується 2 мільйони 400 тисяч.
Впродовж останніх трьох років кількість таких пацієнтів в Україні збільшилась більш ніж у 3 рази. Це пов’язано з актуалізацією теми в суспільстві та покращення знань та навичок медичних працівників в контексті діагностики розладів спектру аутизму (РАС).
Даний стан діагностується у дітей віком від 1,5-річного віку за допомогою спеціального скринінгового тесту. Рівні розумової діяльності у людей з РАС варіюють в надзвичайно широких межах – від важкого порушення функцій до чудових невербальних когнітивних навичок. Такі діти проявляють здібності – іноді просто геніальні – до малювання, музики, конструювання, математики тощо. При цьому інші сфери життя не будуть цікавити дитину.
У місті Павлограді надання послуг з діагностики та послідуючого супроводження та лікування пацієнтів з розладами спектру аутизму здійснюється у лікарів-психіатрів в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» та КНП «Павлоградська міська лікарня№1».
Підтвердження або спростування діагнозу здійснюється вже на обласному рівні у лікаря-психіатра дитячого КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги». При ранньому виявлені та правильному підході при лікуванні дитина адаптується до соціального життя та є повноцінним членом суспільства.
Люди з РСА часто наражаються на стигму і дискримінацію, вони можуть бути несправедливо обділені увагою як у сфері медичного обслуговування, так і в сфері освіти, в можливостях брати участь в житті місцевих громад. Тому їм дуже потрібна наша підтримка і розуміння. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна адаптувати таку людину до соціального життя.
Пам’ятаймо про це!

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

 • АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проєкту рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради «Про затвердження Порядку встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Павлограді»
 • Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта — проєкту рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради «Про затвердження Порядку встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Павлограді»
 • Про затвердження Порядку встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Павлограді
 • ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєкту регуляторного акту
 • Про затвердження Порядку використання у 2024 році Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (військовій частині А7036 Міністерства оборони України)
 • Про затвердження Порядку використання у 2024 році Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (військовій частині А1302 Міністерства оборони України)
 • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 13.03.2024 року № 326/0/3-24
 • Про погодження на видалення дерев
 • Про погодження на видалення дерев
 • Про погодження на видалення дерева
 • До увагу здобувачі освіти, які мають посвідчення учасників бойових дій
 • Рішення 52сесії VIII скликання
 • День Української Державності
 • Шановні жителі Павлоградської теритріальної громади!
 • Про погодження річного плану ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання