7 серпня 2014р. в амбулаторії № 2 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» проведена прес-конференція на тему: «Чому гіпертонічну хворобу необхідно лікувати постійно?»
В роботі прес-конференції взяла участь завідуюча амбулаторії № 2, заступник головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» з медичної частини Гришина І.М.
Фахівець нагадала про важливість та необхідність постійного лікування артеріальної гіпертензії для попередження таких небезпечних для здоров’я ускладнень як інфаркт та інсульт.
Артеріальна гіпертензія – одне з найпоширеніших хронічних захворювань людини.
Мета лікування гіпертонічної хвороби – зниження смертності від серцево-судинних захворювань. Чим вищий АТ, тим вищий ризик мозкового інсульту, ішемічної хвороби серця та передчасної смерті. Довготривала артеріальна гіпертензія призводить до ураження органів мішеней, у тому числі – гіпертрофії лівого шлуночка, серцевої недостатності, ураження нирок аж до розвитку ниркової недостатності. Навіть невелике підвищення АТ несе в особі істотний ризик для здоров’я.
Гришина І.М. наголосила про те, що лікування необхідно починати якомога раніше і проводити його постійно, як правило, все життя.
У квітні 2012 року за ініціативи Кабінету Міністрів України було започатковано пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою: перша група – лікарські засоби, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню 90% від їх вартості; друга група – лікарські засоби, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню їх вартості на 60-80%; третя група – лікарські засоби, вартість яких не підлягає відшкодуванню їх вартості але в майбутньому при зниженні їх цін також будуть підлягати відшкодуванню.
Протягом 2013 року хворі на артеріальну гіпертензію отримували препарати для лікування зі значними знижками. З липня 2014р. у м. Павлограді розпочато виписки рецептів для отримання ліків для лікування гіпертонічної хвороби за пільговими цінами.
Фахівець звернулась до мешканців міста регулярно вимірювати артеріальний тиск, та вразі виявлення підвищених цифр артеріального тиску (вище 140/90), звертатися за консультативною допомогою, до сімейних лікарів, терапевтів для отримання пільгових рецептів.
Гришина І.М. акцентувала увагу на засобах профілактики гіпертонічної хвороби. Це: ведення здорового способу життя, раціональне харчування, регулярна рухова активність, нормалізація маси тіла (надлишкова вага підвищує ризик виникнення судинних захворювань у два рази), відмова від паління та алкоголю. Нікотин та алкоголь – це отрута для судинної та нервової систем.
Павлоградський міський центр здоров’я