07 серпня 2014 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» проведено круглий стіл в рамках Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування «Вигодовування грудьми – переможний гол на користь життя!». В роботі круглого столу взяли участь: головний лікар ЦПМСД Дуднікова О.І., та лікар – неонатолог КЗ «Павлоградський пологовий будинок»ДОР» Михайленко О.А.
Дуднікова О.І. та Михайленко О.А. розповіли журналістам, що метою Всеукраїнського тижня грудного вигодовування є розширення розуміння потреби і цінності забезпечення підтримки матері, що годує немовля, заохочення створення оптимальних умов для матерів, що годують грудьми.
Мати, що годує, потребує підтримки сім’ї, друзів, суспільства. Для неї труднощі полягають у подоланні дезінформації, продовженні годування грудьми при роботі поза домом, годуванні грудьми в надзвичайних ситуаціях і, щонайбільш важливо, подоланні сумнівів про її здатність годувати грудьми своє немовля.
Грудне вигодовування – це природний шлях до здоров’я та гармонійного розвитку дитини. Молоко матері має високі поживні якості. З них дитина отримує білки та незамінні амінокислоти, жири та жирні кислоти, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни та мікроелементи. Всі ці поживні речовини у грудному молоці містяться у достатній кількості, оптимальному співвідношенні та формі, що добре засвоюється.
Фахівці наголосили що діти, які вигодовуються молоком матері, рідко хворіють, а якщо і хворіють, то швидко одужують. Ризик виникнення шлунково-кишкових, респіраторних та алергічних захворювань у них набагато менший ніж у дітей, що вигодовуються штучними сумішами.
Подібний комплекс біологічно активних речовин, відсутні навіть у найдосконаліших молочних сумішах, призначених для штучного вигодовування.
Частий та близький контакт матері та дитини, під час годування грудьми, викликає у немовляти почуття постійної захищеності, тепла, сприяє розвитку позитивних емоцій, які потім можуть стати рисою характеру. Ці діти спокійні та врівноваженні, привітніші та чуйніші, більш прив’язані до матері, а потім і до батька. Їх фізичний, психомоторний та емоційний розвиток набагото кращий,ніж діти які вигодовуються штучними сумішами.
На засіданні круглого столу були обговорені питання:
— Грудному вигодовуванню немає альтернативи, воно є гарантом не лише виховання, але й нормального розвитку дитини;
— Коли слід починати грудне вигодовування?
— Значення партнерських пологів для грудного вигодовування дитини;
— Яке значення мають 12 принципів грудного вигодовування;
— Яка робота з цих питань ведеться в школі відповідального батьківства;
— Грудне молоко зменшує ризик в майбутньому таких хвороб як: ожиріння, атеросклероз, цукровий діабет, харчову алергію, стоматологічні захворювання.
В роботі круглого столу взяли участь представники місцевих засобів масової інформації, які мали можливість ознайомитися з роботою кабінету підтримки грудного вигодовування, який працює при ЦПМСД. В кабінеті мами мають можливість нагодувати своє немовля та отримати консультативну допомогу медичних працівників.
Михайленко О.А. запросила журналістів відвідати заняття в «Школі відповідального батьківства», на яких досвідчені фахівці розповідають про підготовку до фізіологічних пологів, партнерські пологи та важливість грудного вигодовування.
Головний лікар Н.І. Таранова