Батьки, піклуйтесь про безпеку своїх дітей.
1 березня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» пройшла прес-конференція на тему: «Аналіз дитячого травматизму та поради фахівця щодо його попередження». У заході взяв участь міський дитячий ортопед-травматолог Рета Олег Павлович.
Рета О.П. розповів журналістам про те, що травматизм є серйозною проблемою громадськості, яка найбільше впливає на молодих людей, осіб похилого віку та на малозабезпечені верстви населення. У той же час значимість даної проблеми часто недооцінюється. Травматизму можна уникнути шляхом вжиття заходів профілактики.
Соціальна значущість проблеми дитячого травматизму очевидна, і рішення питання знаходиться між традиційною медициною і педагогічними науками. Гуманістичний характер даної проблеми виражається у вихованні відповідального ставлення до власної безпечної життєдіяльності, як в особистому збереженні здоров’я у всіх його проявах, так і у дбайливому ставленні до здоров’я інших людей.
За словами лікаря, дитячий травматизм є однією з актуальних проблем охорони здоров’я, займаючи значну (до 25%) питому вагу в загальній захворюваності дітей. Причому реальна кількість дітей з травмами значно вище. У разі легких травм більшість за допомогою не звертаються і тому статистично не можуть бути враховані.
Як повідомив ортопед-травматолог, по місту Павлоград за 2017 рік було зареєстровано 1740 (1300 – за 2016р) випадків травмування дітей до 14 років, з яких 8 – трапилось у ДТП. 182 травми діти отримали у школах, 469 – при заняттях спортом. Найчастіше діти травмуються у побуті, у вихідні дні чи перебуваючи на канікулах. Стосовно підлітків – за минулий рік із 492 (278 – за 2016р) випадків травмування було зареєстровано 2 у ДТП. Якщо порівнювати зі статистикою 2016 року, то можна зробити висновок, що травматизм у дітей і підлітків залишається на високому рівні та має тенденцію до збільшення. Для попередження травматизму в місті проводиться активна роз’яснювальна робота медичними працівниками, фахівцями товариства Червоного Хреста, відділом освіти, засобами масової інформації. Але найбільша відповідальність за попередження травматизму покладається на батьків та полягає в правильному вихованні дитини:
1. Не залишайте маленьких дітей без нагляду дорослих;
2. Навчайте дитину правилам безпеки життєдіяльності;
3. Важливе і фізичне виховання дітей – регулярні заняття фізичною культурою або гімнастикою;
4. Не залишайте без нагляду відкриті вікна, балконні двері, побутові електроприлади, газові та електроплити;
5. Зберігайте ліки, сильнодіючі небезпечні речовини (ацетон, барвники, оцтова кислота) в недоступному для дітей місці;
6. Не залишайте в доступному місці колючі і ріжучі предмети (голки, ножиці, ножі).
Якщо все ж таки трапився нещасний випадок, правильно надана перша допомога полегшить подальше лікування. Необхідно заспокоїти дитину, якщо вона налякана, дійте швидко, але без метушні.
У разі потрапляння чужорідного тіла у вухо дитини, ні в якому разі не намагайтеся його витягти, бо ризикуєте пошкодити барабанну перетинку. Негайно зверніться за медичною допомогою. При сильних забоях кінцівок після падіння, якщо з’являється набряк та дитина скаржиться на сильний біль, можна запідозрити перелом. Але діагноз уточнюється за допомогою рентгенівських знімків. При опіках добре знімає біль холодний компрес. Якщо опік сильний – потрібна термінова медична допомога.
Рета Олег Павлович наголосив, що у випадках небезпечних травм (дитина проковтнула ліки, випила розчин кислоти, оцет, було травмовано око, при сильних кровотечах) необхідно обов’язково звертатися терміново за медичною допомогою! В Павлограді цілодобово працює травматологічний пункт КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» (вул. Дніпровська 541).
Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР