Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Корисна інформація

Про створення комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону “Західний Донбас”.

Март 27th, 2013 Новини відділу Вывести на печать

Важливою проблемою розвитку субрегіону «Західний Донбас» є відсутність сучасної ефективної системи збору, вивезення, переробки та утилізації твердих побутових відходів, тобто комплексної системи поводження, що негативно впливає на екологічний та соціальний стан як всієї території субрегіону, так і окремих територіальних громад, що входять до його складу. Розв’язання цієї проблеми передбачає невідкладне вирішення питань розташування місць концентрації твердих побутових відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), вторинного використання, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення.
В м.Павлограді функціонує полігон ТПВ загальною площею 8 га, який виник стихійно у 60-х роках XX сторіччя на місці відпрацьованого кар’єру піску та суглинку. Тривалість складування твердих побутових відходів на цьому полігоні становить більше ніж 45 років. На полігон приймаються побутові відходи населення, підприємств, будівельне сміття та інше від міст Павлоград і Тернівка. Існуючий полігон не відповідає нормам екобезпеки, перевантажений та потребує рекультивації. У 2011 році було прийнято рішення Павлоградською міською радою про виділення коштів на розроблення проектно-кошторисної документації по проекту «Рекультивація полігону твердих побутових відходів з продовженням строку експлуатації та наступним його закриттям». Кількість відходів в місті щорічно збільшується і в 2011 році досягла 141,22 тис. м3.
На сьогоднішній день на території міст та районів субрегіону (м.Тернівка, м.Першотравенськ, Павлоградський та Петропавлівський райони) ситуація щодо системи поводження з твердими побутовими відходами залишається складною та потребує негайного вирішення.
Тому проблеми, пов’язані з охороною довкілля та здоров’ям населення, викликають необхідність системного підходу. По-перше, це — великі площі забрудненої землі, що на довгі роки залишається непридатною для використання. По-друге, така ситуація призводить до подальшого забруднення навколишнього середовища отруйними речовинами та парниковими газами. По-третє, не використовується потенціал вторинного використання ресурсів.
У світовій практиці найбільш розповсюдженим способом утилізації відходів є захоронення відходів на полігонах. Однак, ще в 1999 р. була прийнята Директива Ради Європи, згідно якої були введені суворі експлуатаційні та технічні вимоги до відходів та полігонів захоронення твердих побутових відходів. Ці вимоги передбачають комплекс заходів, процедур та впровадження системи управління, при застосуванні яких на протязі всього циклу функціонування полігону можливо запобігати або зменшувати негативний вплив на природне середовище, особливо на поверхневі та підземні води, ґрунт та повітря, у тому числі і на глобальному рівні, включаючи парниковий ефект, а також будь-який ризик здоров’ю людини в результаті дій по захороненню відходів. У подальшому була прийнята Директива Європейської Ради, що з 2011 року повністю забороняє відкрите захоронення відходів.
Єдиним виходом з ситуації на даний момент є розробка єдиної комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами, що забезпечує ефективне збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення відходів у субрегіоні «Західний Донбас» шляхом об’єднання зусиль територіальних громад, регіональних органів влади та підприємств, що функціонують у регіоні.
Така система дасть можливість залучити інвестиції до галузі поводження з відходами, що підтримуватиме місцевий економічний розвиток усіх територіальних громад і районів та забезпечуватиме досягнення соціальних та екологічних цілей розвитку через підтримку існуючих та впровадження нових інноваційних проектів в систему управління, фінансування та технологічних процесів поводження з відходами у субрегіоні.
Першим кроком для створення такої системи стало підписання Угоди про співпрацю щодо створення Комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону “Західний Донбас” між керівництвом міст Павлоград, Тернівка, Першотравенськ та Павлоградського, Петропавлівського районів у вересні 2012 року та перерахування цільових коштів ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля” в обсязі 900,0 тис.грн. В 2013 році в рамках соцпартнерства планується отримати ще 1300,0 тис.грн. коштів ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля”. На 2013 рік для виконання заходів субрегіональної програми заплановано співфінансування з місцевих бюджетів:
— м. Павлограда – в сумі 100,0 тис.грн.,
— м. Тернівки – 10,0 в сумі тис.грн.,
— м. Першотравенська – в сумі 10,0 тис.грн.,
— Павлоградського району – в сумі 20,0 тис.грн.,
— Петропавлівського району – в сумі 25,0 тис.грн. В рамках співпраці Павлоградської міської ради з Проектом МЕРМ “Місцевий економічний розвиток міст України”, що впроваджується в Україні Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Канадського агенства міжнародного розвитку, під час розробки Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності субрегіону “Західний Донбас”, виникла можливість залучити фінансову допомогу Проекту МЕРМ для впровадження проекту “Створення комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону “Західний Донбас” (очікуваний внесок близько 100,0 тис. канадських доларів). В поточному році планується провести необхідні дослідження з визначення морфологічного складу відходів, визначення норм їх накопичення з подальшою розробкою Стратегії поводження з відходами (тобто, що саме необхідно зробити: будувати новий полігон чи сортувальні станції або що), відремонтувати 342 метри огорожі існуючого полігону та придбати напольні ваги, відповідно до санітарних вимог.
Проект впроваджується під керівництвом Керуючого Комітету, до складу якого увійшли міські голови міст Павлоград, Тернівка, Першотравенськ та голови Павлоградської, Петропавлівської райдержадміністрацій під головуванням генерального директора ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля”.
Для вирішення робочих питань реалізації проекту створена Робоча група під головуванням заступника Павлоградського міського голови, до складу якої увійшли спеціалісти з відповідних питань від територіальних громад субрегіону, за необхідності залучаються фахівці-експерти.
Так, до співпраці з Керуючим Комітетом та Робочою групою неодноразово залучалися представники ТОВ “Український науково-дослідний інститут з розробки та впровадження комунальних програм та проектів”, ТОВ “Стройконтракт” та президент ГО “Ліга енергоефективності України”, експерт Фонду Східна Європа.
За весь період реалізації проекту проведено 5 засідань Керуючого Комітету та 7 засідань Робочої групи. На останньому засіданні Керуючого Комітету, яке відбулося 04.03.2013 року, було прийнято рішення відповідно до вимог Закону України “Про здійснення державних закупівель” розпочати процедуру проведення конкурсу на виконання передпроектних та проектних робіт по існуючому полігону м. Павлограда та новому об”єкту поводження з відходами.

Начальник відділу залучення інвестицій,
реалізації проектів та регуляторної політики Л.І. Дендеберя


































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Правила поведінки під час штормового попередження
  • Рейдові заходи щодо захисту прав дітей
  • Правила, які допоможуть уникнути отруєння грибами
  • Про підсумки виконання цільової програми «Міська програма розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м.Павлограда на 2021-2025 роки» та бюджетних програм відділу культури за 2024 рік
  • Підготовка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-09-013093-a
  • Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів
  • Про стан виконання міської програми “Захист прав і інтересів дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності на 2020-2025роки” та бюджетних програм служби у справах дітей у 2024 році
  • Про передачу матеріальних цінностей
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Про затвердження Регламенту виконавчих органів Павлоградської міської ради
  • Поточний ремонт дороги по вул. Волонтерів в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: ID: UA-2025-04-07-013488-a
  • Про підсумки виконання бюджетних програм в галузі сім’ї, молоді та спорту за 2024 рік
  • Поточний ремонт дороги по вул. Миру в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-07-012807-a
  • Як отримати ветерану грант на бізнес? З чого починати? Куди звертатися?
  • Про затвердження плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року на території Павлоградської міської територіальної громади